Program för Sandaredssimmet 2023
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 3. Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sandaredsbadet |
Arrangör: |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 mar 2023 till den 5 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Frisim Herrar
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
2 |
|
Carl Jannesson |
2009 |
LIDKÖPING |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
3 |
|
Joel Johannsen |
2008 |
LYSEKIL SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
4 |
|
Max Aram Moghaddas |
2007 |
S02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
5 |
|
Lucas Thomasson |
2009 |
SK 1970 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Frisim Herrar |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
274 |
1 |
|
Jonathan Hellberg |
2009 |
SKÖVDE SS |
3:54.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
2 |
|
Oliver Axelsson |
2009 |
ELFSBORG |
3:06.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
3 |
|
Albin Wiik |
2008 |
S02 |
2:53.70 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
360 |
4 |
|
Vilmer Malmström-Jorwén |
2008 |
SK 1970 |
2:55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
228 |
5 |
|
Benjamin Örgev Cordova |
2009 |
S02 |
3:35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
6 |
|
Benjamin Jonsson |
2009 |
ELFSBORG |
4:04.48 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Frisim Herrar |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
1 |
|
Ture Gunnarsson |
2008 |
SK 1970 |
2:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
2 |
|
Sixten Hammenfors Ögärd |
2009 |
S02 |
2:43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
3 |
|
Vincent Rosholm |
2008 |
SK 1970 |
2:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
4 |
|
Arian Tahmasebi |
2009 |
ELFSBORG |
2:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
5 |
|
Simon Magnerfelt |
2005 |
FALKÖPING |
2:45.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
6 |
|
Gustav Möller |
2009 |
S02 |
2:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Frisim Herrar |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
231 |
1 |
|
Oskar Holmes |
2009 |
S02 |
2:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
|
Sean Hjelm |
2009 |
ELFSBORG |
2:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
3 |
|
Axel Lindberg Fors |
2007 |
SK 1970 |
2:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
4 |
|
Sigge Fredriksson |
2009 |
ELFSBORG |
2:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
5 |
|
Elias Linder |
2009 |
FALKÖPING |
2:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
6 |
|
Lukas Rasmussen |
2004 |
LIDKÖPING |
2:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Frisim Herrar |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
1 |
|
Max Lind |
2007 |
FALKÖPING |
2:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
415 |
2 |
|
Mathias Behre |
2009 |
KUNGÄLV |
2:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
103 |
3 |
|
Jibbe Schimmel |
2004 |
FALKÖPING |
1:57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
256 |
4 |
|
Erik Klasson |
2003 |
SK 1970 |
1:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
5 |
|
Alex Karlsson |
2004 |
FALKÖPING |
2:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
6 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
SK ALINGSÅ |
2:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-05 07:23:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
|
|
|
|