Startliste for Sigma Speed Stævne 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
100m Rygsvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
172 |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:04.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
121 |
|
Emmeline Sunekær |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
DEN |
1:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
317 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
399 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
414 |
|
Sally Emilie Bill |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
175 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
318 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
87 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
429 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
106 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
85 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
391 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
361 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
320 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:17.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
84 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
95 |
|
Ella Palmund |
2008 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
163 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
154 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
82 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:20.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
200 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
7 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:21.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
101 |
|
Liva Holst Klarskov |
2009 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
377 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
382 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
88 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
195 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
389 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:23.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
215 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:23.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
362 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
98 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
370 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
237 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
145 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
159 |
|
Mathilde Søgaard |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
394 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
58 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
184 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
1:30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
83 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
45 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
269 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
10 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
373 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:32.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
425 |
|
Sofia Alichkina |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
152 |
|
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:35.48 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
139 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:36.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
417 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
164 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
12 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
297 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
250 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
11 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
383 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
132 |
|
Frederikke Vesth |
2007 |
Orient Svømning |
DEN |
1:40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
385 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
1:41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
418 |
|
Evi Cecilie Dan Bøgh |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
304 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
8 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
50 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
298 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
64 |
|
Bjørk Egholm Høgh |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:48.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
9 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
287 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:52.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
324 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:52.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
129 |
|
Anika Rosén Andersen |
2007 |
Orient Svømning |
DEN |
1:53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
302 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:55.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
14 |
|
Svea Peters |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
75 |
|
Xenia Mørup |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:55.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
2 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
403 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
67 |
|
Elva Skovmøller Isberg |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
142 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
421 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:00.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
419 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
63 |
|
Anna Pasquale Lind- Christensen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
401 |
|
Emma Gabel |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
412 |
|
Sarah Lindhard Bjerre |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
28 |
|
Lova Halsteen |
2013 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:06.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
397 |
|
Sophia Hetmar |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
321 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:08.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
74 |
|
Vega Sofie Lollike |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
422 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
410 |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
72 |
|
Saga Kirstine Djørup |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
427 |
|
Dicte Graabek |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
236 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
32 |
|
Mie Højfeldt |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
61 |
|
Alberthe Jepsen |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
253 |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
190 |
|
Silke Jespersgaard |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
27 |
|
Kaisa Peters |
2014 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
256 |
|
Isabel Ling Jakobsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
68 |
|
Emma Hald |
2014 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
187 |
|
Maria Agerbæk Sobol Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
191 |
|
Sofie Ljunggren |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
60 |
|
Agnes Kristiansen |
2013 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 08:08.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|