Program för Neppan Knatte Höst 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Mixed
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
SM-tävlingarna i simning 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
3 |
|
Floyd Karlmark |
2012 |
SPIF SF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
4 |
|
Alexander Holmgren |
2010 |
TÄBY SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
5 |
|
Alice Rosenborg |
2011 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
6 |
|
Hampus Nygren |
2010 |
ÖSMO SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Mixed |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
1 |
|
Emilia Olsson |
2010 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
212 |
2 |
|
Sigrid Enlund |
2011 |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
3 |
|
Max Shatkus |
2010 |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
4 |
|
Sigrid-Lee Pettersson |
2011 |
ÖSMO SS |
2:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
5 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
179 |
6 |
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
TÄBY SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
162 |
7 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
TÄBY SIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
8 |
|
Hermes Svegby |
2010 |
SS04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Mixed |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
190 |
1 |
|
Ernst Pettersson |
2010 |
ÖSMO SS |
2:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
143 |
2 |
|
Vera Brickner |
2012 |
TUREBERG |
1:59.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
252 |
3 |
|
Gloria Karlmark |
2010 |
SPIF SF |
1:59.19 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
171 |
4 |
|
Akina Sehasa Meddegoda Gedara |
2010 |
TÄBY SIM |
1:57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
155 |
5 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
TÄBY SIM |
1:59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
261 |
6 |
|
Viktor Ignjatovic |
2010 |
SPIF SF |
1:59.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
7 |
|
Julia Figuera |
2010 |
SS04 |
2:02.80 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
8 |
|
Harry Bergnehr |
2011 |
SK NEPTUN |
2:04.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Mixed |
Final 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
1 |
|
Marianne Kleberg |
2011 |
SK NEPTUN |
1:53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
134 |
2 |
|
Maximilian Mazya |
2010 |
TUREBERG |
1:50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
280 |
3 |
|
Liam Sterby |
2011 |
SK NEPTUN |
1:49.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
4 |
|
Dilvin Altuntas |
2010 |
JÄRFÄLLA S |
1:46.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
5 |
|
Agnes Sjödin |
2011 |
ÖSMO SS |
1:49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
6 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
TÄBY SIM |
1:50.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
7 |
|
Ella Edhäll |
2010 |
TÄBY SIM |
1:51.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
8 |
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
TÄBY SIM |
1:55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Mixed |
Final 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
157 |
1 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
TÄBY SIM |
1:46.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
2 |
|
Hedvig Flossing |
2010 |
TÄBY SIM |
1:45.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
3 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
TÄBY SIM |
1:43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
4 |
|
Mira Elingsdotter |
2012 |
SK NEPTUN |
1:42.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
187 |
5 |
|
Nova Westman |
2011 |
ÖSMO SS |
1:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
260 |
6 |
|
Sigrid Mueller |
2011 |
SPIF SF |
1:45.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
7 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
TÄBY SIM |
1:46.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
8 |
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
SK NEPTUN |
1:46.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Mixed |
Final 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
1 |
|
Cecilia Yang |
2010 |
SK NEPTUN |
1:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
158 |
2 |
|
Cian Lilliesköld |
2010 |
TÄBY SIM |
1:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
135 |
3 |
|
Ebba Bergtass |
2010 |
TUREBERG |
1:37.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
4 |
|
Christina Crona |
2010 |
SK NEPTUN |
1:34.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
5 |
|
Alma Leinder |
2010 |
SK NEPTUN |
1:35.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
6 |
|
Linnea Glavas |
2011 |
ÖSMO SS |
1:38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
7 |
|
Elsa Jannergren |
2010 |
SK NEPTUN |
1:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
164 |
8 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
TÄBY SIM |
1:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Mixed |
Final 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
1 |
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
SK NEPTUN |
1:33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
2 |
|
Märta Fahlén |
2011 |
SK NEPTUN |
1:33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
3 |
|
Sonja Walter |
2010 |
SK NEPTUN |
1:30.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
4 |
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
SK NEPTUN |
1:26.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
5 |
|
Maximilliam Hamilton |
2010 |
TÄBY SIM |
1:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
6 |
|
Anton Chubakov |
2010 |
SK NEPTUN |
1:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
7 |
|
Noé Wikström |
2011 |
SK NEPTUN |
1:33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
8 |
|
Hugo Vallin |
2010 |
SK NEPTUN |
1:34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 08:39:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|