2024-07-25   13:00:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Flip Knatte Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag 1/10 Klockan 09.30 (Insim kl. 08.30 - 09.20)

Document
Heatlista
Flip Knatte Cup 2022
Plats: Sydpoolen Arrangör: Södertälje Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 1 okt 2022 till den 1 okt 2022
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar
Final 1 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:28
Anm tid
Start ca:
1
69 2 Andrej Fedovic 2011 SÖDERTÄLJE
12 3 Philip Kindgren 2011 SPÅRVÄGEN
58 4 Samuel Bahtiyar 2010 SÖDERTÄLJE
5
6
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:30
1
138 2 Emanuel Youssef 2013 SÖDERTÄLJE
71 3 Ignas Griska 2012 SÖDERTÄLJE
72 4 Kian Westrin 2011 SÖDERTÄLJE
50 5 Emanuel Behtiyar 2012 SÖDERTÄLJE
6
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:32
120 1 Jonas Granstedt 2011 SPIF SF
70 2 Charlie Johansson 2012 SÖDERTÄLJE
68 3 Adrian Svec 2012 SÖDERTÄLJE
90 4 Theo Karlsén 2010 TYRESÖ SS
73 5 Lukas Carlén 2012 SÖDERTÄLJE
54 6 Lukas Gustafsson 2011 SÖDERTÄLJE
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:33
87 1 Simon Wastesson 2012 TROSABYGD.
139 2 Amadeus Tüysüz 2013 SÖDERTÄLJE
11 3 Hugo Brolin 2011 SPÅRVÄGEN 1:09.38 L
28 4 Leo Truini 2011 SPÅRVÄGEN 1:12.81
98 5 Hugo Sturzenbecker 2010 TYRESÖ SS
136 6 Kristian Karström 2017 SÖDERTÄLJE
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:35
59 1 Emil Lööw 2011 SÖDERTÄLJE 1:02.92
91 2 Malcom Romell 2011 TYRESÖ SS 1:01.62
109 3 Philip Frisk Garcia 2011 VÄSBY SS 59.77
102 4 Nathan Afoworki 2012 VÄSBY SS 1:01.19
106 5 Robin Meller 2012 VÄSBY SS 1:01.80
52 6 George Suberkli 2013 SÖDERTÄLJE 1:03.17
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:37
110 1 Anton Eriksson 2011 VÄSBY SS 59.29
119 2 Jonah Toorell 2010 SPIF SF 57.83
123 3 Viktor Ignjatovic 2010 SPIF SF 56.11
57 4 Oscar Robertsson Gottfriedz 2013 SÖDERTÄLJE 57.60
101 5 Josef Alfani 2013 VÄSBY SS 57.95
107 6 Hugo Ek 2010 VÄSBY SS 59.72
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
10:39
Anm tid
Start ca:
108 1 Joris Vanlandewyck 2012 VÄSBY SS 55.07 L
21 2 Viking Söderström 2011 SPÅRVÄGEN 52.80
16 3 Eric Malmgren 2012 SPÅRVÄGEN 52.24
100 4 Eneas Von Walden 2012 VÄSBY SS 52.51
105 5 Oliver Svedin 2010 VÄSBY SS 54.37 L
51 6 Erik Kling 2011 SÖDERTÄLJE 55.49
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
10:40
48 1 Alexander George 2013 SÖDERTÄLJE 51.31
56 2 Novak Ramovic 2011 SÖDERTÄLJE 50.93
17 3 Gabriel Lundgren 2011 SPÅRVÄGEN 46.45
19 4 Victor Behring 2011 SPÅRVÄGEN 50.76
53 5 Linus Kramar 2010 SÖDERTÄLJE 51.24
20 6 Felix von Arronet 2012 SPÅRVÄGEN 52.20
2022-10-01 08:43:59 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Södertälje Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner