Program för Septembersim 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
200m Bröstsim Damer ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
232 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
404 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
424 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
438 |
|
Judit Andersson |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
405 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
3:03.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
94 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:03.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
266 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
292 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:06.58 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
86 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:09.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
190 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
3:14.78 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
255 |
|
Lilly Dorch Juliusson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
355 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
3:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
460 |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:33.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
454 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:33.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
380 |
|
Andréa Carlsvärd |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
3:41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
291 |
|
Tuva Hodneland |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:41.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
290 |
|
Sara Holen |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:48.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
66 |
|
Clara Cumzelius |
2008 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
445 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
444 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
207 |
|
Lone Trygg Wik |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
245 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
379 |
|
Olivia Skoglund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
200m Bröstsim Herrar ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
78 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:41.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
414 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
352 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:47.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
90 |
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:50.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
229 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
89 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:00.35 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
428 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:09.03 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
430 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:09.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
65 |
|
Vincent Forsberg |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
3:14.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
262 |
|
Viggo Hanikat |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:17.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
427 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:23.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
459 |
|
Yngve Järgenstedt |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:27.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
431 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:30.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
201 |
|
Oscar Adamsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:44.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
337 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
259 |
|
Simon Hamzehnejad |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
108 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
140 |
|
Emil Laneblad |
2009 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
100m Ryggsim Damer ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
71 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
231 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:09.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
333 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
285 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
233 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:14.64 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
410 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
239 |
|
Leila Georgsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
103 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:15.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
224 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:15.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
403 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:15.92 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
70 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:15.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
220 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:16.11 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
221 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
408 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
245 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:16.85 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
153 |
|
Cornelia Svenarud |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
219 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:17.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
332 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
335 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
461 |
|
Klara Uddeholt |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
234 |
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
433 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
83 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:19.06 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
189 |
|
Tuva Jervaeus |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
246 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:20.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
266 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:20.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
225 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
339 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
110 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:20.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
85 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:21.48 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
438 |
|
Judit Andersson |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:22.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
449 |
|
Daria Silinski |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:22.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
349 |
|
Ella Pahlén |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
87 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:24.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
372 |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
192 |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
293 |
|
Chanel Matilainen |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
248 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:27.11 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
451 |
|
Ester Nilsson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
460 |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
416 |
|
Nadja Wigren |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:27.72 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
415 |
|
Molly Moback Uusimäki |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
84 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:28.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
272 |
|
Moa Frejd |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:28.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
450 |
|
Lova Saari |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:33.92 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
452 |
|
Hanna Sundström |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:38.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
453 |
|
Hedda Revsäter |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:43.87 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
455 |
|
Signe Backlund |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
100m Ryggsim Damer D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
257 |
|
Moa Bäckström |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
93 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
260 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:17.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
286 |
|
Emilia Lindberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:22.36 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
326 |
|
vilma Holmer |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:23.68 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
180 |
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:25.85 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
176 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
256 |
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:26.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
253 |
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
63 |
|
Liv Fahlen |
2010 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:27.00 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
328 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
310 |
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:29.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
329 |
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:30.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
281 |
|
Selena Stojanovic |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:31.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
179 |
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:32.89 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
327 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
330 |
|
Minnah Lloyd |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:35.49 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
205 |
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
258 |
|
Nova Svensson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:36.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
341 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
156 |
|
Valentina Isakovic |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
325 |
|
Wendela Melin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
366 |
|
Wilda Johansson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:43.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
296 |
|
Alice Thunström |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:44.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
356 |
|
Bodil Bergseth |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:54.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
142 |
|
Julia Bergendorff |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:54.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
143 |
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:57.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
295 |
|
Alicia Öhrström |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
274 |
|
Juni Krebs Ring |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
157 |
|
Valentina Sabo |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
297 |
|
Denise Hedman |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
472 |
|
Abigail Chijioke |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
33 |
164 |
|
Selma Kjellin |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
276 |
|
Moa Manley |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Ryggsim Herrar ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
77 |
|
Kasper Lee |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:03.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
79 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:06.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
171 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
241 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
238 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:13.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
340 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
82 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:14.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
432 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
117 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:15.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
91 |
|
Leo Junlén |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:16.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
206 |
|
Otto von Arronet |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:16.46 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
426 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:17.28 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
407 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
218 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:19.28 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
101 |
|
Liam Lesko |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:19.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
222 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:19.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
177 |
|
Alexander Kvarfordh Andres |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:20.19 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
309 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:21.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
183 |
|
Wilgot Wiklund |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:22.39 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
354 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
88 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:23.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
251 |
|
Elias Garheden |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:24.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
413 |
|
Andreas Kvist |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:24.37 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
269 |
|
Mikael Filinau |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:25.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
288 |
|
Gustav Jansson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:27.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
140 |
|
Emil Laneblad |
2009 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:30.64 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
263 |
|
Viggo Stenbacka |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:31.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
459 |
|
Yngve Järgenstedt |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:31.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
202 |
|
Nicolaos Georgiadis |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
448 |
|
Benjamin Henareh |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:34.84 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
377 |
|
Oliver Fridblom |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
337 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
370 |
|
Vladislav Mashkov |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
378 |
|
Oliver Kamraj |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:40.76 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
435 |
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:45.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
470 |
|
Alexander Bergemalm |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
37 |
458 |
|
Xuhao Gu |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
252 |
|
Mitat Delen |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
398 |
|
Oliver Andersson |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
226 |
|
Yurii Khomiak |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
267 |
|
Saimonas Pranckevicius |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
271 |
|
Axel Reuithe |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
100m Ryggsim Herrar D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
457 |
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:21.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
261 |
|
Thor Lieu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:25.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
324 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:29.03 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
334 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:36.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
154 |
|
Henry Svenarud |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
302 |
|
Vilfred Lindgren |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
168 |
|
Philip Erlandsson |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:44.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
162 |
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:48.19 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
318 |
|
Fabien Heidarian |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
265 |
|
Shenol Myumyun |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
317 |
|
Viktor Lundberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
273 |
|
Rasmus Ritzl |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
283 |
|
Truls Forsgren |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
163 |
|
Carl Björkholm |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
282 |
|
Samuel Strid |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
159 |
|
Viggo Ek |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
165 |
|
Anton Schultz |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
316 |
|
Erik Lundberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
167 |
|
Marcus Kvarfordh Andres |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
50m Fjärilsim Damer D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
326 |
|
vilma Holmer |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
33.82 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
286 |
|
Emilia Lindberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
34.36 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
93 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
244 |
|
Elina Lindman |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
36.87 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
310 |
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
38.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
328 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
281 |
|
Selena Stojanovic |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
330 |
|
Minnah Lloyd |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
41.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
329 |
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
327 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
42.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
182 |
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
325 |
|
Wendela Melin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
143 |
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
295 |
|
Alicia Öhrström |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
142 |
|
Julia Bergendorff |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
276 |
|
Moa Manley |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
50m Fjärilsim Herrar D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
324 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
34.61 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
457 |
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
277 |
|
Elias Tsampazis |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
334 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
278 |
|
Christian Inci |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
162 |
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
317 |
|
Viktor Lundberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
318 |
|
Fabien Heidarian |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
316 |
|
Erik Lundberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
302 |
|
Vilfred Lindgren |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
168 |
|
Philip Erlandsson |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
100m Fjärilsim Damer ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
240 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:06.39 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
242 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:07.72 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
338 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:09.68 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
72 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:11.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
411 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
336 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
404 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
103 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:16.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
233 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
75 |
|
Melissa Stålhammar Kierkegaard |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
104 |
|
Grace Yang |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:16.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
410 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:16.73 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
247 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:17.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
335 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:19.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
412 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:19.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
266 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:20.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
113 |
|
Sheila Hedman |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:21.35 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
248 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
207 |
|
Lone Trygg Wik |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
225 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
175 |
|
Tea Orneman |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:29.58 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
416 |
|
Nadja Wigren |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:31.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
209 |
|
Signe Wååg |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:41.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
147 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
424 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
452 |
|
Hanna Sundström |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
375 |
|
Alizia Ålund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
100m Fjärilsim Herrar ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
228 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:05.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
98 |
|
Alexander Richards Nilsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.73 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
194 |
|
Alexander Lindblom |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:10.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
100 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:12.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
218 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:14.39 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
426 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:16.49 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
345 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:18.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
309 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
206 |
|
Otto von Arronet |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:23.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
431 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:23.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
222 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:25.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
406 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:28.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
107 |
|
Lucas Berg |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
109 |
|
Alexander Yngman |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
251 |
|
Elias Garheden |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
270 |
|
Sebastian Eronn |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
226 |
|
Yurii Khomiak |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
200m Medley Damer ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
231 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
232 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:35.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
403 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
237 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
336 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
333 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
338 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:44.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
224 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
332 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
408 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:45.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
153 |
|
Cornelia Svenarud |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
2:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
221 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
412 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:48.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
444 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
94 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:51.01 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
220 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:51.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
461 |
|
Klara Uddeholt |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:51.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
234 |
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
247 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:52.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
405 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:55.71 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
445 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:00.00 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
178 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
3:03.30 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
355 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
3:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
248 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:07.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
416 |
|
Nadja Wigren |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
3:08.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
209 |
|
Signe Wååg |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
449 |
|
Daria Silinski |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:12.78 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
460 |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
415 |
|
Molly Moback Uusimäki |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
3:16.84 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
290 |
|
Sara Holen |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
454 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:30.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
291 |
|
Tuva Hodneland |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
192 |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
200m Medley Herrar ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
414 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
229 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:29.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
98 |
|
Alexander Richards Nilsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
352 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:42.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
426 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:42.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
345 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:42.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
206 |
|
Otto von Arronet |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:47.44 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
218 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:48.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
222 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:48.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
108 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:49.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
430 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:50.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
432 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
340 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:53.36 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
428 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
413 |
|
Andreas Kvist |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:58.19 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
407 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:58.52 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
183 |
|
Wilgot Wiklund |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
3:02.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
406 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
3:03.30 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
107 |
|
Lucas Berg |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:17.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
202 |
|
Nicolaos Georgiadis |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:24.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
427 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:59.71 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
269 |
|
Mikael Filinau |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
377 |
|
Oliver Fridblom |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
201 |
|
Oscar Adamsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
177 |
|
Alexander Kvarfordh Andres |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
271 |
|
Axel Reuithe |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
448 |
|
Benjamin Henareh |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
226 |
|
Yurii Khomiak |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
400m Frisim Damer AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
190 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
5:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
339 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
5:36.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
433 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
5:52.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
400m Frisim Herrar AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
440 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
4:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
184 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
6:00.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
354 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
4x100m Frisim Damer ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
126 |
|
Neptun Lag 1 |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
127 |
|
Neptun Lag 2 |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
418 |
|
Ösmo Simsällskap lag 2 |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
4:20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
134 |
|
Simklubben Neptun lag 4 |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
417 |
|
Ösmo Simsällskap |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
4:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
230 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
211 |
|
Spårvägen Simförening |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
5:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
468 |
|
Tyresö SS 06-07 Damer lag 1 |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
4x100m Frisim Herrar ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
129 |
|
Neptun Lag 1 |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
133 |
|
Simklubben Neptun lag 5 |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
419 |
|
Ösmo Simsällskap |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
4:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
130 |
|
Neptun Lag 2 |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
4:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
132 |
|
Simklubben Neptun lag 4 |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
462 |
|
Tyresö SS 08 herrar |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
100m Frisim Damer ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
242 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
198 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
443 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
68 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
75 |
|
Melissa Stålhammar Kierkegaard |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:04.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
410 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:04.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
69 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:04.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
338 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:04.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
71 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
403 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:04.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
189 |
|
Tuva Jervaeus |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:05.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
70 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:05.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
172 |
|
Matilda Bergström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
240 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:05.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
233 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:05.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
72 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:05.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
411 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:05.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
333 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
110 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:06.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
285 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
104 |
|
Grace Yang |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:06.35 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
404 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:06.48 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
408 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:06.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
220 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
103 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
405 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:07.17 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
237 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:07.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
335 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
221 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.44 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
247 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:07.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
412 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:07.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
246 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:08.06 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
461 |
|
Klara Uddeholt |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
83 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:08.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
67 |
|
Amy Sterby |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:08.93 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
444 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:09.20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
424 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:09.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
219 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:09.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
364 |
|
Wilma Brunn |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:09.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
113 |
|
Sheila Hedman |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
224 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:09.58 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
116 |
|
Erika Gullberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
332 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:09.82 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
95 |
|
Maja Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:09.93 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
94 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:10.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
293 |
|
Chanel Matilainen |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:10.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
85 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:11.56 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
86 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
349 |
|
Ella Pahlén |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
188 |
|
Molly McKechnie |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:12.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
289 |
|
Elina Rodemar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
187 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:13.16 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
355 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
178 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:13.78 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
175 |
|
Tea Orneman |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
455 |
|
Signe Backlund |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:13.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
87 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:14.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
84 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:14.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
372 |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:14.58 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
375 |
|
Alizia Ålund |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:14.73 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
208 |
|
Emelie Granhällen |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
207 |
|
Lone Trygg Wik |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:15.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
358 |
|
Emmy Skånstad Fant |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:15.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
149 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:15.58 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
442 |
|
Elin Krook Shik |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:15.64 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
450 |
|
Lova Saari |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:15.64 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
67 |
449 |
|
Daria Silinski |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
451 |
|
Ester Nilsson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:16.44 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
445 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:16.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
70 |
209 |
|
Signe Wååg |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
416 |
|
Nadja Wigren |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:17.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
272 |
|
Moa Frejd |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:17.56 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
415 |
|
Molly Moback Uusimäki |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
460 |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:18.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
75 |
186 |
|
Stina Håkansson Bravell |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:20.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
287 |
|
Naomi Chijioke |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:20.44 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
77 |
150 |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:20.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
78 |
453 |
|
Hedda Revsäter |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:22.78 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
79 |
280 |
|
Linn Hänström |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:23.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
203 |
|
Iris Bonamy |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:25.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
81 |
268 |
|
Nike Dahlberg Sandlin |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
425 |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
376 |
|
Moa Hansen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
141 |
|
Ebba Aasvold |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:27.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
85 |
456 |
|
Signe Selmered |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
371 |
|
Rebecca Palmqvist |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:28.37 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
185 |
|
Lovisa Englund |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:28.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
88 |
291 |
|
Tuva Hodneland |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:29.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
89 |
452 |
|
Hanna Sundström |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:29.61 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
284 |
|
Melina Tsampazis |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:31.16 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
91 |
155 |
|
Hedda Lindgren |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:33.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
92 |
384 |
|
Svea Österling |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
350 |
|
Maja Sand |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:40.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
363 |
|
Linda Ramirez |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Frisim Damer D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
257 |
|
Moa Bäckström |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:06.92 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
93 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
260 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
326 |
|
vilma Holmer |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:11.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
286 |
|
Emilia Lindberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
256 |
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:12.85 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
328 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
176 |
|
Ella Sjökvist |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
310 |
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:16.56 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
329 |
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:16.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
244 |
|
Elina Lindman |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:16.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
180 |
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:17.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
253 |
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:18.20 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
182 |
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
330 |
|
Minnah Lloyd |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:18.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
63 |
|
Liv Fahlen |
2010 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:18.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
281 |
|
Selena Stojanovic |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:19.03 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
179 |
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:20.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
327 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:20.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
64 |
|
Amanda Forsberg |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:20.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
258 |
|
Nova Svensson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:21.28 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
205 |
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:22.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
325 |
|
Wendela Melin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:23.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
341 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
142 |
|
Julia Bergendorff |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:24.93 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
151 |
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
216 |
|
Laura Mladenovski |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:30.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
143 |
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:30.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
156 |
|
Valentina Isakovic |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
294 |
|
Moa Linnarsson |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:41.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
217 |
|
Harriet Rydén Olsen |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
313 |
|
Stella Mclvor |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
401 |
|
Agnes Sundberg Rahm |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
158 |
|
Tilde Barton |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
353 |
|
Mira Hårding-Nordkvist |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
314 |
|
Wilma Cednell |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
385 |
|
Amanda Wallman |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
322 |
|
Ema Naujokaityte |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
393 |
|
Leandra Sharpe Lyrestam |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
164 |
|
Selma Kjellin |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
319 |
|
Agnes Almqvist Hamer |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
315 |
|
Olivia Bengtsson |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
347 |
|
Amanda Sörenby |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
312 |
|
Amanda Wennerberg |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
274 |
|
Juni Krebs Ring |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
157 |
|
Valentina Sabo |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
304 |
|
Saga Melin |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
300 |
|
Julia Lundell |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
394 |
|
Sofia Skoglund |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
100m Frisim Herrar ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
414 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
115 |
|
Alexander Olausson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
57.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
78 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
59.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
77 |
|
Kasper Lee |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
59.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
184 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
59.89 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
171 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
114 |
|
Edvin Kallin |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:00.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
440 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:00.54 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
79 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:01.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
369 |
|
Gustav Bäckström |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:01.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
99 |
|
Martin Prochazka |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.24 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
100 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:02.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
249 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
238 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
229 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:02.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
308 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:03.00 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
82 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:03.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
426 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:03.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
345 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:04.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
235 |
|
Arsenij Gojs |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:04.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
91 |
|
Leo Junlén |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:04.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
101 |
|
Liam Lesko |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:04.44 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
241 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:04.68 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
432 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:05.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
354 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:05.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
407 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:06.01 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
96 |
|
Aiden Gijsen |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:06.11 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
65 |
|
Vincent Forsberg |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:06.45 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
206 |
|
Otto von Arronet |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
90 |
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:06.71 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
88 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
228 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
108 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.56 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
89 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
430 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:07.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
102 |
|
Oskar Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
107 |
|
Lucas Berg |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
191 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:07.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
431 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:08.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
309 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:08.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
222 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:08.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
218 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:08.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
406 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:10.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
427 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:10.31 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
111 |
|
Oden Guerrero |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
458 |
|
Xuhao Gu |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:11.01 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
262 |
|
Viggo Hanikat |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:11.39 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
428 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:11.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
152 |
|
Philip Norling |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:11.87 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
413 |
|
Andreas Kvist |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:12.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
183 |
|
Wilgot Wiklund |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:13.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
177 |
|
Alexander Kvarfordh Andres |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:14.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
377 |
|
Oliver Fridblom |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:14.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
140 |
|
Emil Laneblad |
2009 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:14.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
402 |
|
Axel Lund |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
119 |
|
Daniel Fridliand |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:14.87 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
259 |
|
Simon Hamzehnejad |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:16.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
251 |
|
Elias Garheden |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:17.16 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
378 |
|
Oliver Kamraj |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:17.30 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
60 |
202 |
|
Nicolaos Georgiadis |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:18.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
61 |
459 |
|
Yngve Järgenstedt |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
448 |
|
Benjamin Henareh |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:19.19 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
63 |
269 |
|
Mikael Filinau |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:20.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
288 |
|
Gustav Jansson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:20.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
65 |
201 |
|
Oscar Adamsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:22.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
66 |
337 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
112 |
|
Viggo Wierup |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:23.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
368 |
|
Vicente Lucero |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:25.56 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
252 |
|
Mitat Delen |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
374 |
|
Dennis Icöz |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
436 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
435 |
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:33.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
73 |
360 |
|
Lukas Stahlhut |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
275 |
|
Alexander Zhukau |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
109 |
|
Alexander Yngman |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
226 |
|
Yurii Khomiak |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
267 |
|
Saimonas Pranckevicius |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
100m Frisim Herrar D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
324 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
457 |
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:15.27 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
277 |
|
Elias Tsampazis |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:19.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
261 |
|
Thor Lieu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:19.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
334 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
265 |
|
Shenol Myumyun |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:23.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
160 |
|
Didrik Lindgren |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
214 |
|
Torsten Ruder |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:25.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
154 |
|
Henry Svenarud |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:25.92 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
168 |
|
Philip Erlandsson |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
395 |
|
Hugo Sturzenbecker |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
163 |
|
Carl Björkholm |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:34.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
344 |
|
Gabriel Sedman |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
162 |
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:37.39 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
215 |
|
Tom Thyberg |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
365 |
|
Leon Karlsson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
306 |
|
Linus Persson |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
213 |
|
Julian Flores |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
346 |
|
William Földvary-Nagy |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
387 |
|
Elias Enblom |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
159 |
|
Viggo Ek |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
165 |
|
Anton Schultz |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
320 |
|
William Tyllman |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
200m Ryggsim Damer ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
71 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:37.00 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
219 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
144 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
2:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
239 |
|
Leila Georgsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
103 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:43.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
224 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:43.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
245 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
221 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
333 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:46.04 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
220 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:51.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
83 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
433 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:54.64 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
339 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:57.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
335 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:57.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
372 |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:59.29 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
85 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
3:00.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
292 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:09.31 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
456 |
|
Signe Selmered |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
208 |
|
Emelie Granhällen |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:13.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
147 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
460 |
|
Lovisa Gyllbäck |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
255 |
|
Lilly Dorch Juliusson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
454 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
200m Ryggsim Herrar ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
77 |
|
Kasper Lee |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:18.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
79 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:25.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
340 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
226 |
|
Yurii Khomiak |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
402 |
|
Axel Lund |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
206 |
|
Otto von Arronet |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:45.15 |
L |
RES |
|
|
|
|
|
7 |
263 |
|
Viggo Stenbacka |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:20.41 |
L |
RES |
|
|
|
|
|
8 |
337 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
|
|
RES |
|
|
|
|
|
9 |
82 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
RES |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
100m Medley Damer D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
93 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
63 |
|
Liv Fahlen |
2010 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
180 |
|
Linnéa Milic |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
205 |
|
Katarina Alkas Alias |
2010 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
276 |
|
Moa Manley |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
179 |
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
151 |
|
Saga Nilsson |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:41.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
216 |
|
Laura Mladenovski |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
217 |
|
Harriet Rydén Olsen |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
143 |
|
Estelle Calgar Lindin |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
142 |
|
Julia Bergendorff |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
390 |
|
Lisa Vestin |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:55.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
347 |
|
Amanda Sörenby |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
305 |
|
Alicia Nguyen Le |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
391 |
|
Ebba Carlsvärd |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
392 |
|
Alva Ström |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
307 |
|
Lova Öhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
301 |
|
Nora Eidebo |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
294 |
|
Moa Linnarsson |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
393 |
|
Leandra Sharpe Lyrestam |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
100m Medley Herrar D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
457 |
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
334 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
215 |
|
Tom Thyberg |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
283 |
|
Truls Forsgren |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:50.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
214 |
|
Torsten Ruder |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
306 |
|
Linus Persson |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:52.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
168 |
|
Philip Erlandsson |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
365 |
|
Leon Karlsson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
395 |
|
Hugo Sturzenbecker |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
346 |
|
William Földvary-Nagy |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
311 |
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
165 |
|
Anton Schultz |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
13 |
303 |
|
Maksim Liske |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
100m Bröstsim Damer ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
424 |
|
Sofia Bäckström |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
237 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
404 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
240 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
234 |
|
Adriana Hamzehnejad |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:23.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
242 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
405 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:24.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
95 |
|
Maja Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
289 |
|
Elina Rodemar |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:26.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
94 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:26.16 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
411 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:26.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
438 |
|
Judit Andersson |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
332 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
255 |
|
Lilly Dorch Juliusson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:27.54 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
455 |
|
Signe Backlund |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:27.73 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
443 |
|
Emma Montelius |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:28.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
292 |
|
Nora Hodneland |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
187 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:29.31 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
86 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:31.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
355 |
|
Fidelie Börnesson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
208 |
|
Emelie Granhällen |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
188 |
|
Molly McKechnie |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:32.82 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
444 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:33.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
178 |
|
Ellen Ekengren |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:34.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
416 |
|
Nadja Wigren |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:35.44 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
454 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
207 |
|
Lone Trygg Wik |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:37.48 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
445 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:37.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
209 |
|
Signe Wååg |
2008 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:38.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
291 |
|
Tuva Hodneland |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:38.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
415 |
|
Molly Moback Uusimäki |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
425 |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:40.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
141 |
|
Ebba Aasvold |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:41.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
280 |
|
Linn Hänström |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:43.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
173 |
|
Ellinor Fernström |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
371 |
|
Rebecca Palmqvist |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
268 |
|
Nike Dahlberg Sandlin |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
376 |
|
Moa Hansen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
284 |
|
Melina Tsampazis |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:49.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
287 |
|
Naomi Chijioke |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:49.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
186 |
|
Stina Håkansson Bravell |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
203 |
|
Iris Bonamy |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:52.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
384 |
|
Svea Österling |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:53.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
155 |
|
Hedda Lindgren |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
342 |
|
Isse Camberving |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:11.02 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
350 |
|
Maja Sand |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
396 |
|
Annabelle Sätterström |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
363 |
|
Linda Ramirez |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
100m Bröstsim Damer D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
257 |
|
Moa Bäckström |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:21.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
260 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:25.11 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
326 |
|
vilma Holmer |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:25.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
328 |
|
Sonja Duhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:29.52 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
244 |
|
Elina Lindman |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
256 |
|
Meya Svanljung |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
286 |
|
Emilia Lindberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:32.46 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
329 |
|
Ida Persson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
64 |
|
Amanda Forsberg |
2011 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:36.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
258 |
|
Nova Svensson |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:38.73 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
341 |
|
Iris Nyberg |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
367 |
|
Elsa Wahlén |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:43.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
330 |
|
Minnah Lloyd |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:44.54 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
366 |
|
Wilda Johansson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
310 |
|
Olivia Wennerberg |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:47.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
301 |
|
Nora Eidebo |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
307 |
|
Lova Öhlin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
182 |
|
Wilma Brandberg |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:49.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
327 |
|
Agnez Sjöström Salom |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:50.51 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
305 |
|
Alicia Nguyen Le |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:52.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
158 |
|
Tilde Barton |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
216 |
|
Laura Mladenovski |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:56.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
325 |
|
Wendela Melin |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:57.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
156 |
|
Valentina Isakovic |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
179 |
|
Blanka Schröder |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:58.76 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
313 |
|
Stella Mclvor |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:00.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
353 |
|
Mira Hårding-Nordkvist |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
314 |
|
Wilma Cednell |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
397 |
|
Ebba Wesslén |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
322 |
|
Ema Naujokaityte |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
393 |
|
Leandra Sharpe Lyrestam |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
391 |
|
Ebba Carlsvärd |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
164 |
|
Selma Kjellin |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
319 |
|
Agnes Almqvist Hamer |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
166 |
|
Sophia Arvered |
2013 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
312 |
|
Amanda Wennerberg |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
401 |
|
Agnes Sundberg Rahm |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
157 |
|
Valentina Sabo |
2012 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
385 |
|
Amanda Wallman |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
217 |
|
Harriet Rydén Olsen |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
400 |
|
Alicia Lindmark Diaz |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
323 |
|
Isabella Algaa |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
253 |
|
Elsa Sigfelt |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
472 |
|
Abigail Chijioke |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
45 |
300 |
|
Julia Lundell |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
304 |
|
Saga Melin |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
315 |
|
Olivia Bengtsson |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
390 |
|
Lisa Vestin |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
100m Bröstsim Herrar ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
78 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:11.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
414 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
238 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:14.31 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
352 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:15.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
249 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:17.87 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
90 |
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:18.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
99 |
|
Martin Prochazka |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:19.17 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
229 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:19.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
89 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:21.56 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
115 |
|
Alexander Olausson |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:21.77 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
428 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:24.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
65 |
|
Vincent Forsberg |
2009 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:25.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
407 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
309 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:26.48 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
119 |
|
Daniel Fridliand |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:26.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
191 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:27.37 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
101 |
|
Liam Lesko |
2006 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:27.49 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
262 |
|
Viggo Hanikat |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:27.86 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
235 |
|
Arsenij Gojs |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:32.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
96 |
|
Aiden Gijsen |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:32.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
459 |
|
Yngve Järgenstedt |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:33.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
427 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:34.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
259 |
|
Simon Hamzehnejad |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:35.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
140 |
|
Emil Laneblad |
2009 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
1:35.87 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
337 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
1:36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
406 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:36.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
458 |
|
Xuhao Gu |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:38.06 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
413 |
|
Andreas Kvist |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
1:39.65 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
448 |
|
Benjamin Henareh |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
201 |
|
Oscar Adamsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:45.39 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
288 |
|
Gustav Jansson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:45.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
436 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:47.67 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
402 |
|
Axel Lund |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
202 |
|
Nicolaos Georgiadis |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
1:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
251 |
|
Elias Garheden |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:55.84 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
252 |
|
Mitat Delen |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:07.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
360 |
|
Lukas Stahlhut |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
275 |
|
Alexander Zhukau |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
267 |
|
Saimonas Pranckevicius |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
98 |
|
Alexander Richards Nilsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
374 |
|
Dennis Icöz |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
112 |
|
Viggo Wierup |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
471 |
|
Oliver Crawford |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
100m Bröstsim Herrar D |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
324 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:27.68 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
277 |
|
Elias Tsampazis |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:41.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
265 |
|
Shenol Myumyun |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:44.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
261 |
|
Thor Lieu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:48.14 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
365 |
|
Leon Karlsson |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:57.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
168 |
|
Philip Erlandsson |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:57.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
213 |
|
Julian Flores |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:57.49 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
215 |
|
Tom Thyberg |
2011 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:58.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
160 |
|
Didrik Lindgren |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
162 |
|
Axel Westlund |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
303 |
|
Maksim Liske |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
306 |
|
Linus Persson |
2012 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
399 |
|
Matteus Brandt |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
357 |
|
Malcom Romell |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
159 |
|
Viggo Ek |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
299 |
|
Douglas Hanikat |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
17 |
320 |
|
William Tyllman |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
214 |
|
Torsten Ruder |
2012 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
474 |
|
William Tyllman |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
20 |
311 |
|
Juliuz Sjöström Salom |
2013 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
163 |
|
Carl Björkholm |
2011 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
344 |
|
Gabriel Sedman |
2010 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
386 |
|
Emil Lageborn |
2011 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
200m Frisim Damer ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
403 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
198 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
172 |
|
Matilda Bergström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
338 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
410 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:21.69 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
68 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
75 |
|
Melissa Stålhammar Kierkegaard |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:22.66 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
70 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:23.03 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
72 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
220 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:26.34 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
408 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:27.60 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
221 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:27.92 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
224 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:29.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
219 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:30.07 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
246 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:30.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
266 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:30.71 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
335 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:33.23 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
144 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
2:33.91 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
332 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:34.76 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
412 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
433 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
339 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:37.74 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
87 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:40.36 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
84 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:41.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
461 |
|
Klara Uddeholt |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
239 |
|
Leila Georgsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:44.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
442 |
|
Elin Krook Shik |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:45.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
149 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
2:46.55 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
272 |
|
Moa Frejd |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:50.31 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
416 |
|
Nadja Wigren |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:51.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
450 |
|
Lova Saari |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:52.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
175 |
|
Tea Orneman |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:54.71 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
451 |
|
Ester Nilsson |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:56.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
415 |
|
Molly Moback Uusimäki |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:57.54 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
173 |
|
Ellinor Fernström |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
3:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
203 |
|
Iris Bonamy |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
3:08.22 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
185 |
|
Lovisa Englund |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
3:10.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 24 sep 2022 till den 24 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
200m Frisim Herrar ABC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
100 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
114 |
|
Edvin Kallin |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:16.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
229 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:18.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
228 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:19.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
308 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:20.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
241 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:21.19 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
426 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:22.06 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
91 |
|
Leo Junlén |
2009 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:22.87 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
431 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:26.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
218 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:26.89 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
407 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
354 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:28.42 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
222 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:28.52 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
108 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:29.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
340 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
2:30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
432 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:31.63 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
430 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:33.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
88 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:34.50 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
183 |
|
Wilgot Wiklund |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
2:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
102 |
|
Oskar Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:43.12 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
406 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:43.21 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
140 |
|
Emil Laneblad |
2009 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
2:53.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
345 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
2:54.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
202 |
|
Nicolaos Georgiadis |
2009 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:56.95 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
107 |
|
Lucas Berg |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:58.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
263 |
|
Viggo Stenbacka |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
3:09.13 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
436 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
269 |
|
Mikael Filinau |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
226 |
|
Yurii Khomiak |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
337 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
471 |
|
Oliver Crawford |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
32 |
458 |
|
Xuhao Gu |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-24 13:47:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|