Program för Masdoppet 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Maserhallen |
Arrangör: |
Borlänge Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 10 sep 2022 till den 11 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
A |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
26 |
|
Daniel Ruijs |
2004 |
Falu Simsällskap |
SWE |
55.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
32 |
|
Oscar Westman |
2005 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
95 |
|
Jesper Ivarsson |
2005 |
Ludvika Simsällskap |
SWE |
1:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
B |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
131 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
Örebro Simallians |
SWE |
55.59 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
139 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
SWE |
57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
27 |
|
Linus von Hofsten |
2006 |
Falu Simsällskap |
SWE |
58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
28 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
93 |
|
Axel Krysén |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
SWE |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
10 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
110 |
|
Calle Herthelius |
2007 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
16 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
SWE |
1:03.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
103 |
|
Gustav Larsson |
2007 |
Simsällskapet Mora |
SWE |
1:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
33 |
|
Eric Viker |
2008 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:05.83 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
89 |
|
Nils Skogbergs |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
SWE |
1:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
91 |
|
Aron Söderholm |
2007 |
Ludvika Simsällskap |
SWE |
1:13.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
C |
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
|
|
Status |
|
1 |
121 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
47 |
|
Rasmus Bäcke |
2009 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:12.35 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
9 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
122 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:17.41 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
4 |
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:19.15 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
120 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
1:20.18 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
2 |
|
Hunor Pázsit |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
1:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
140 |
|
Scott Wikström |
2011 |
Simklubben Ägir |
SWE |
1:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
117 |
|
Lukas Andersson |
2009 |
Säffle Simsällskap |
SWE |
1:23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
114 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
44 |
|
Mattias Nilsson |
2009 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
106 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
SWE |
1:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
42 |
|
Jonathan Kaiser |
2010 |
Falu Simsällskap |
SWE |
1:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
100 |
|
Theodor Holmgren |
2013 |
Simsällskapet Mora |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-09 10:48:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|