Program för CSIT SWIMMING CHAMPIONSHIPS
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Saturday evening
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
50m Butterfly Women |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 and younger |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
|
Status |
|
1 |
217 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
FIN |
34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
3 |
|
Ditte Claeys |
2010 |
Fros Belgium |
BEL |
34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
222 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
FIN |
34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
77 |
|
Adele Vecchio |
2011 |
AICS ITALY |
ITA |
37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
226 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
FIN |
39.45 |
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
40.37 |
|
|
|
|
|
219 |
Tuuli Leinonen |
2009 |
FIN |
S |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
42.05 |
|
|
|
196 |
Linnea Krüger |
2012 |
FIN |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
43.93 |
|
|
|
|
|
230 |
Mimosa Ryhänen |
2009 |
FIN |
S |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
48.90 |
|
|
|
200 |
Peppi Räsänen |
2012 |
FIN |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
49.87 |
|
|
|
201 |
Elli Takkinen |
2010 |
FIN |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
51.24 |
|
|
|
|
|
224 |
Hilla Saukko |
2009 |
FIN |
S |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
51.45 |
|
|
|
202 |
Olga Mattila |
2011 |
FIN |
|
14-15 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
|
Status |
|
1 |
57 |
|
Caterina Sirri |
2007 |
AICS ITALY |
ITA |
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
122 |
|
Hannah Ehrich |
2007 |
ASKOE Austria |
AUT |
29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
108 |
|
Nomi Olivier |
2007 |
NCS Netherlands |
NED |
30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
121 |
|
Laura Paier |
2008 |
ASKOE Austria |
AUT |
31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
167 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
98 |
|
Maud van Zwienen |
2007 |
NCS Netherlands |
NED |
32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
172 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
176 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
13 |
|
Eline Dardenne |
2007 |
Fros Belgium |
BEL |
33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
216 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
FIN |
34.75 |
|
|
|
11 |
|
|
|
|
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
35.41 |
|
|
|
|
|
218 |
Auroora Kurttila |
2008 |
FIN |
S |
|
12 |
|
|
|
|
|
|
NCS Netherlands |
|
35.90 |
|
|
|
109 |
Evy Knops |
2007 |
NED |
|
13 |
|
|
|
|
|
|
NCS Netherlands |
|
35.90 |
|
|
|
93 |
Anna van Arkel |
2007 |
NED |
|
14 |
|
|
|
|
|
|
Fros Belgium |
|
35.95 |
|
|
|
19 |
Kaat De Vos |
2008 |
BEL |
|
15 |
|
|
|
|
|
|
Fros Belgium |
|
36.67 |
|
|
|
2 |
Nette Claeys |
2008 |
BEL |
|
16 |
|
|
|
|
|
|
Fros Belgium |
|
36.73 |
|
|
|
12 |
Emma D'Hoore |
2007 |
BEL |
|
17 |
|
|
|
|
|
|
Fros Belgium |
|
37.72 |
|
|
|
14 |
Nanou Van Alsenoy |
2008 |
BEL |
|
18 |
|
|
|
|
|
|
Fros Belgium |
|
37.74 |
|
|
|
18 |
Ashley Cocquyt |
2007 |
BEL |
|
19 |
|
|
|
|
|
|
Fros Belgium |
|
38.01 |
|
|
|
20 |
Ofelia Schillewaert |
2008 |
BEL |
|
20 |
|
|
|
|
|
|
Oulun Lohet |
|
40.09 |
|
|
|
|
|
192 |
Riia Aho |
2007 |
FIN |
S |
|
21 |
|
|
|
|
|
|
AICS ITALY |
|
44.41 |
|
|
|
69 |
Marta Rausa |
2007 |
ITA |
|
16-17 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
|
Status |
|
1 |
120 |
|
Laura Kurzewski |
2005 |
ASKOE Austria |
AUT |
30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
157 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
FIN |
30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
130 |
|
Anabel Ripfel |
2005 |
ASKOE Austria |
AUT |
30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
54 |
|
Sofia Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
ITA |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
94 |
|
Jennifer Veldhuisen |
2005 |
NCS Netherlands |
NED |
31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
7 |
|
Annelot Vervisch |
2005 |
Fros Belgium |
BEL |
31.82 |
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
31.87 |
|
|
|
207 |
Kerttu Törmälä |
2005 |
FIN |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
NCS Netherlands |
|
33.00 |
|
|
|
99 |
Pien de Haan |
2005 |
NED |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
NCS Netherlands |
|
33.60 |
|
|
|
106 |
Manon Bouwer |
2006 |
NED |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
NCS Netherlands |
|
34.09 |
|
|
|
97 |
Miruna Delfgou |
2005 |
NED |
|
11 |
|
|
|
|
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
35.71 |
|
|
|
215 |
Iida Häcklin |
2006 |
FIN |
|
18-24 years |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
|
Status |
|
1 |
89 |
|
Erika Narcisi |
2003 |
ACSI ITALY |
ITA |
30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
107 |
|
Loes Kolenberg |
2001 |
NCS Netherlands |
NED |
32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
161 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
FIN |
32.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
118 |
|
Alexandra Hackl |
2004 |
ASKOE Austria |
AUT |
32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
96 |
|
Naomi Veldhuisen |
2001 |
NCS Netherlands |
NED |
33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
110 |
|
Denise Veldhuisen |
2000 |
NCS Netherlands |
NED |
33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
117 |
|
Franziska Schmoll |
2004 |
ASKOE Austria |
AUT |
34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 ja vanhemmat |
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
|
|
Status |
|
1 |
23 |
|
Quittry Van den Bergh |
1993 |
Fros Belgium |
BEL |
33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
38 |
|
GALIT ZIPORA GOLDZAK KUNIK |
1975 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
ISR |
35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
41 |
|
Hagit Cohen |
|
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
36.50 |
|
|
|
1966 |
ISR |
|
|
|
|
|
4 |
44 |
|
KARIN ANGELA COHEN |
|
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
56.00 |
|
|
|
1960 |
ISR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-19 11.10.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|