Program för SM-uinnit 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Osallistujaluettelo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tampereen Uintikeskus |
Järjestäjä: |
SUiL, UiTa & TaTU |
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
30 06 2022 - 03 07 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Selkäuinti Naiset 17 ja nuoremmat |
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
1:00.28 |
|
Mimosa Jallow |
1994 |
Plaani (FIN) |
Glasgow, GBR |
6.7.2018 |
|
|
SJR |
1:02.80 |
|
Vilma Oura |
2001 |
HSS (FIN) |
Tampere |
9.7.2017 |
|
|
# |
ID |
|
Nimi |
Synty nyt |
Seura |
Kans |
Ilm. aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
774 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
FIN |
1:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
680 |
|
Aino Hinkka |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
174 |
|
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
598 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
334 |
|
Fia Stenman |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
482 |
|
Kerttu Rantanen |
2007 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
205 |
|
Iida Saarikoski |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
476 |
|
Kukka Kangas |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:07.26 |
|
|
|
9 |
694 |
|
Isla Leinonen |
|
|
Uinti Tampere |
|
1:07.47 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
10 |
607 |
|
Ülle Harjaks |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
1:07.52 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
11 |
300 |
|
Ida Kauppinen |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
1:07.61 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
12 |
481 |
|
Daniela Lietzén |
|
|
Åbo Simklubb |
|
1:07.75 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
13 |
479 |
|
Maura Bergström |
|
|
Åbo Simklubb |
|
1:07.75 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
14 |
303 |
|
Emmi Salo |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
1:07.90 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
15 |
282 |
|
Ebba Simberg |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
1:07.93 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
16 |
314 |
|
Tuulia Harju |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
|
1:08.63 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
17 |
506 |
|
Amanda Ruusuvaara |
|
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
1:08.67 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
18 |
606 |
|
Olivia Riekki |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
1:08.69 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
19 |
754 |
|
Ilona Kallio |
|
|
Vanders |
|
1:08.77 |
|
|
|
2009 |
FIN |
|
20 |
132 |
|
Maria Karvonen |
|
|
Simmis Wanda ry |
|
1:08.79 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
21 |
129 |
|
Aino Hankala |
|
|
Simmis Wanda ry |
|
1:08.84 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
22 |
323 |
|
Selma Laukkanen |
|
|
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
|
1:08.97 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
23 |
775 |
|
Lilli Kulpakko |
|
|
Turun Urheiluliitto |
|
1:09.04 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
24 |
600 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
1:09.08 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
25 |
114 |
|
IIda Tawast |
|
|
Simmis Grani |
|
1:09.13 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
26 |
745 |
|
Iina Rissanen |
|
|
Vanders |
|
1:09.14 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
27 |
654 |
|
Lilja Hirsikko |
|
|
ORCA Helsinki |
|
1:09.91 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
28 |
383 |
|
Emilia Rahola |
|
|
Porin Uimaseura |
|
1:10.12 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
29 |
85 |
|
Elina Malinen |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
1:10.20 |
|
|
|
2009 |
FIN |
|
30 |
584 |
|
Elina Turunen |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
1:10.25 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
31 |
38 |
|
Elina Ryynänen |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
1:10.26 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
32 |
397 |
|
Rita Heinonen |
|
|
Raision Urheilijat |
|
1:10.35 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
33 |
96 |
|
Emma-Lotta Ahola |
|
|
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
1:10.45 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
34 |
513 |
|
Elsa Constable |
|
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
1:10.55 |
|
|
|
2009 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
35 |
498 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
|
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
1:10.57 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
36 |
628 |
|
Lotta Torppa |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
|
1:10.65 |
|
|
|
2008 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
37 |
638 |
|
Hanni Koski |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
1:10.74 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
38 |
750 |
|
Hilda Kupila |
|
|
Vanders |
|
1:10.81 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
39 |
605 |
|
Milla Haapamäki |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
1:11.00 |
|
|
|
2006 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
40 |
511 |
|
Nella Imponen |
|
|
Aurajoen Uinti Ry |
|
1:11.09 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
41 |
204 |
|
Anna Lindholm |
|
|
Cetus Espoo |
|
1:11.14 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
42 |
405 |
|
Sabina Rakhimova |
|
|
Raision Urheilijat |
|
1:11.19 |
|
|
|
2005 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
43 |
699 |
|
Ines Pälviranta |
|
|
Uinti Tampere |
|
1:11.22 |
|
|
|
2007 |
FIN |
|
|
|
|
|
|
44 |
704 |
|
Veera Malmelin |
2007 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
538 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
474 |
|
Fiona Laakso |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-07-2022 20.27.04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|