Program för Sum-Sim (50m) 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 17 juli 2022 kl. 16:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & Norrköpings KK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 13 jul 2022 till den 17 jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m ryggsim pojkar
|
Final 13-14 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Apotek Hjärtat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ÅGR 16 |
57.68 |
|
Björn Seeliger |
2000 |
Södertälje SS (SWE) |
Stockholm (SWE) |
2016-04-01 |
|
|
ÅGR 15 |
59.87 |
|
Linus Junefelt |
1992 |
Jönköpings SS (SWE) |
Luxemburg (LUX) |
2007-04-15 |
|
|
ÅGR 14 |
1:00.49 |
|
Linus Junefelt |
1992 |
Jönköpings SS (SWE) |
Stockholm (SWE) |
2006-07-14 |
|
|
ÅGR 13 |
1:03.49 |
|
Simon Fröde |
2003 |
Järfälla S (SWE) |
Linköping (SWE) |
2016-07-03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
386 |
1 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
TÄBY SIM |
1:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
2 |
|
Simon Rehn |
2008 |
SK NEPTUN |
1:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
325 |
3 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
SKK |
1:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
4 |
|
Kasper Lee |
2008 |
SK NEPTUN |
1:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
323 |
5 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
SKK |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
311 |
6 |
|
Björn Johansson |
2009 |
SKÖVDE SS |
1:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
501 |
7 |
|
Axel Hansson |
2008 |
UDDEVALLA |
1:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
8 |
|
Viggo Haglind |
2008 |
OSKARSHAMN |
1:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m ryggsim pojkar |
Final 15 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1 |
|
Victor Sandrup |
2007 |
HS |
1:05.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
2 |
|
William Hörgren |
2007 |
KUNGSBACKA |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
3 |
|
Vincent Forss |
2007 |
SK NEPTUN |
1:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
204 |
4 |
|
Ivar Mengelbier |
2007 |
MKK |
1:02.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
438 |
5 |
|
Nicola Pavlovic Cano |
2007 |
VÄSBY SS |
1:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
6 |
|
Malte Franzén |
2007 |
UPSALA S |
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
7 |
|
Joris Jokubka |
2007 |
MKK |
1:05.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
8 |
|
Lucas Langell |
2007 |
HS |
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m ryggsim pojkar |
Final 16 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
262 |
1 |
|
William Norén |
2006 |
NKK |
1:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
2 |
|
Emil Wannem |
2006 |
SK LAXEN |
1:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
410 |
3 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
UPSALA S |
1:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
124 |
4 |
|
Jacob Glans |
2006 |
KSLS |
1:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
445 |
5 |
|
Christopher Dufva |
2006 |
VÄSBY SS |
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
278 |
6 |
|
Elias Albrektsson |
2006 |
POSEIDON |
1:04.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
7 |
|
Axel Wergeland |
2006 |
LANDSKRONA |
1:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
8 |
|
Lowe Stenberg |
2006 |
ELFSBORG |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-17 12:37:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|