Program for SM/Para-SM/JSM (50m) 2022
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM/Para-SM/JSM (50m) 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tinnerbäcksbadet |
Arrangör: |
Svensk Simidrott & LASS Linköping |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 29 jun 2022 till den 3 jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
200m bröstsim herrar Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:07.66 |
|
Erik Persson |
1994 |
Kungsbacka SS (SWE) |
Budapest (HUN) |
2021-05-20 |
|
|
MR |
2:10.02 |
|
Erik Persson |
1994 |
Kungsbacka SS (SWE) |
Borås (SWE) |
2017-06-30 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
108 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
590 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
2:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
311 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
149 |
|
Axel Gladher |
2006 |
Karlskrona Simsällskap |
SWE |
2:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
293 |
|
Elliot Fielder |
2003 |
Motala Simsällskap |
SWE |
2:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
444 |
|
David Kaspervik |
2003 |
Spårvägen Simförening |
SWE |
2:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
299 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
SWE |
2:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
528 |
|
Hugo Westholm |
2004 |
Täby Sim |
SWE |
2:25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
113 |
|
Anton Hegmegi |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
502 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
596 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
161 |
|
Jacob Olsson |
2006 |
Kristianstads SLS |
SWE |
2:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
324 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
60 |
|
Alan Jovic |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
2:29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
29 |
|
Jasper Schimmel |
2006 |
Falköpings Simsällskap |
SWE |
2:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
575 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
36 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
2:30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
385 |
|
Vincent Johnson |
2006 |
Osby Simsällskap |
SWE |
2:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
260 |
|
Oskar Lövberg |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
SWE |
2:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
49 |
|
Malte Laurén |
2004 |
Simklubben Hajen |
SWE |
2:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
118 |
|
David Bergqvist |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
SWE |
2:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
483 |
|
Jonathan Nilsson |
2003 |
Sundsvalls Simsällskap |
SWE |
2:31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
164 |
|
Fredrik Ekholm |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
SWE |
2:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
601 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
766 |
|
Elton Franzén Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:32.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
53 |
|
Malte Svensson |
2005 |
Helsingborgs Simsällskap |
SWE |
2:32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
641 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
2:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
699 |
|
Vincent Hua |
2004 |
Ringsjö Simklubb |
SWE |
2:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
403 |
|
Levente Nagy |
2005 |
Simklubben Poseidon |
SWE |
2:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
530 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-06-28 10:20:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet |
|
|
|
|