2022-06-29   23:16:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for DM Årgang Langbane 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Document
Deltagerliste
DM årgang Langbane
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. jun  2022 to 1. jul  2022
1 200m Frisvømning Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 323 Emma Nørskov 2009 Søllerød Svømmeklub DEN 2:18.75
2 376 Esther Bang Laursen 2009 Vest-Brøndby DEN 2:20.19
3 390 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 2:20.20
4 219 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 2:20.79
5 97 Augusta Bollmann 2009 Køge Svømmeklub DEN 2:23.86
6 68 Clara Munkholm Larsen 2009 Næstved Svømmeklub DEN 2:24.59
7 3 Thorey Margret Magnusdottir 2009 Herlev Svømning DEN 2:24.79
8 337 Jasmin A. Didriksen 2009 GTI - Tune I.F. DEN 2:25.12
9 326 Mia Halskov 2009 Søllerød Svømmeklub DEN 2:25.21
10 30 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød DEN 2:25.35
11 53 Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub DEN 2:25.52
12 181 Thilde Ethelberg 2009 Helsingør Svømmeklub DEN 2:26.22
13 278 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub DEN 2:26.29
14 124 Andrea Lage 2009 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:26.49
15 142 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub DEN 2:26.72
16 279 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub DEN 2:27.97
17 325 Anna Bjerre Pedersen 2009 Søllerød Svømmeklub DEN 2:28.03
18 59 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub DEN 2:28.16
19 370 Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 2:28.53
20 7 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 JGI-Swim DEN 2:28.59
21 348 Louisa Kjerulf 2009 Svømmeklubben MK31 DEN 2:29.14
22 131 Alice Zsigri Dyndgaard 2009 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:29.14
23 56 Astrid Dindler 2009 Odder Svømmeklub DEN 2:29.62
24 338 Sofia Linnea B. Pedersen 2009 GTI - Tune I.F. DEN 2:29.89
25 119 Ella Strange 2009 Hvidovre Svømmeklub DEN 2:29.95
26 199 Vega Deneke Kure 2009 Glostrup Svømmeklub DEN 2:30.32
27 118 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub DEN 2:31.09
28 363 Asta-Marie Rasmussen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 2:31.36
29 170 Victoria Mainz 2009 Herlev Svømning DEN 2:33.42
30 19 Lærke Pilgaard Johansson 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 2:34.68
31 342 Thea Fritz Larsen 2009 Vallensbæk IF Af 1939 DEN 2:36.08
32 261 Ida Riddersholm 2009 Esbjerg Svømmeklub DEN 2:36.38
33 217 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 2:37.00
34 353 Laura Krak Hjorth 2009 Svømmeklubben MK31 DEN 2:39.76
35 224 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 2:40.82
28-06-2022 08:04.33 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Helsingør Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DM årgang Langbane
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. jun  2022 to 1. jul  2022
2 200m Frisvømning Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 201 Andreas Bartholin Bruhn 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 2:04.62
2 216 Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 2:07.94
3 285 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub DEN 2:08.50
4 371 Jesper Ulleseit 2008 Vejle Svømmeklub DEN 2:09.33
5 315 Noa Riis 2008 SvømmeKlubben SYD DEN 2:10.70
6 314 Dion Veliqi 2008 SvømmeKlubben SYD DEN 2:12.19
7 188 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 2:12.22
8 76 Bertram Wagner 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 2:12.61
9 197 Tristan Nygaard 2008 Glostrup Svømmeklub DEN 2:13.21
10 114 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub DEN 2:13.28
11 102 Kristoffer Fjeldsted 2008 Køge Svømmeklub DEN 2:13.69
12 313 Viktor Damkjær Pyndt 2008 SvømmeKlubben SYD DEN 2:14.77
13 176 Andreas Frommelt Hertz 2008 Helsingør Svømmeklub DEN 2:15.36
14 304 Marcus Bilberg Lund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 2:15.57
15 271 Viggo Rohde 2008 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:15.95
16 35 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød DEN 2:15.99
17 352 Thor Rosselló-Tang 2008 Svømmeklubben MK31 DEN 2:16.37
18 49 Gustav Nørregaard Jensen 2008 Ringe Svømme Klub DEN 2:16.87
19 369 Gustav Hansen 2008 Vejle Svømmeklub DEN 2:17.20
20 350 Emil Harpøth 2008 Svømmeklubben MK31 DEN 2:17.27
21 65 Nicolai Molter Petersen 2008 Næstved Svømmeklub DEN 2:17.46
22 143 Villads Vestergaard Ahm 2008 Horsens Svømmeklub DEN 2:17.85
23 349 Eran Akar 2008 Svømmeklubben MK31 DEN 2:17.94
24 8 Alexander Merl Larsen 2008 A6 JGI-Swim DEN 2:18.00
25 366 Mads Emil Schwartz 2008 Vejle Svømmeklub DEN 2:18.35
26 239 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense DEN 2:18.42
27 141 Malthe Le Fevre 2008 Horsens Svømmeklub DEN 2:18.61
28 20 Magnus Rantzau Vejvad 2008 Silkeborg Svømmeklub DEN 2:18.65
29 265 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub DEN 2:18.82
30 333 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub DEN 2:18.90
31 302 Kasper Egerod 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 2:19.09
32 228 Gustav Hørlykke 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 2:19.26
33 90 Sebastian Niemann Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 2:20.10
34 51 Marius Lundsfryd 2008 Ringe Svømme Klub DEN 2:21.16
35 272 Adam Bisgaard 2008 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:23.24
28-06-2022 08:05.05 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Helsingør Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DM årgang Langbane
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. jun  2022 to 1. jul  2022
3 200m Frisvømning Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 26 Ida Marie Frederiksen 2008 Sigma Swim Birkerød DEN 2:12.45
2 96 Amanda Liechti 2008 Køge Svømmeklub DEN 2:14.50
3 117 Wilma E L Raagefelt 2008 Hvidovre Svømmeklub DEN 2:14.93
4 40 Ida Sohn 2008 Rønne Svømme Klub DEN 2:15.13
5 46 Emilie Hemmeløff 2008 Ringe Svømme Klub DEN 2:15.72
6 38 Simone Stenberg 2008 Sigma Swim Allerød DEN 2:16.77
7 122 Vigga Varvara Aagaard
Jørgensen
2008 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:18.05
8 332 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub DEN 2:18.81
9 34 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød DEN 2:18.95
10 137 Julie Olsen 2008 Horsens Svømmeklub DEN 2:19.29
11 9 Silje Rasmussen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub DEN 2:19.31
12 48 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub DEN 2:19.41
13 266 Mathilde Søe 2008 Fredericia Svømmeklub DEN 2:19.97
14 37 Isabella Flach 2008 Sigma Swim Allerød DEN 2:20.07
15 207 Petrea Asferg Larsson 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 2:20.21
16 73 Caroline Toftelund Larsen 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 2:21.22
17 29 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød DEN 2:21.37
18 25 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød DEN 2:21.42
19 45 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub DEN 2:22.15
20 307 Vigga Skou 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 2:22.33
21 354 Naja Kammann 2008 Svømmeklubben MK31 DEN 2:23.04
22 399 Emilia Pico 2008 Svøm Slagelse Korsør DEN 2:23.21
23 398 Silje Juul Kjeldsen 2008 Svøm Slagelse Korsør DEN 2:23.60
24 377 Frederikke M. Rasmussen 2008 Vest-Brøndby DEN 2:23.67
25 294 Nynne Bugge 2008 Swim Team Taastrup DEN 2:23.82
26 394 Andrea Wagner 2008 Swim Team Odense DEN 2:24.12
27 331 Caroline K. Sørensen 2008 Thisted Svømmeklub DEN 2:24.21
28 36 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød DEN 2:24.25
29 66 Cecilie Jakobsen 2008 Næstved Svømmeklub DEN 2:24.26
30 328 Pauline Munk-Hansen 2008 Søllerød Svømmeklub DEN 2:24.56
31 138 Karen Klarskov Henriksen 2008 Horsens Svømmeklub DEN 2:24.77
32 47 Matilde A. B. Buch 2008 Ringe Svømme Klub DEN 2:24.88
33 202 Katrine Schou Jagd 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 2:24.90
34 86 Amilia Peick-Kristensen 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 2:28.54
35 160 Karoline Iversen 2008 Herning Svømmeklub DEN 2:28.79
36 357 Emilia Daa Andersen 2008 Vejle Svømmeklub DEN 2:29.82
37 280 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub DEN 2:30.39
38 305 Mille Reimer 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 2:31.25
39 401 Luna Kristensen 2008 Aabybro Svømmeklub DEN 2:33.18
28-06-2022 08:05.06 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Helsingør Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DM årgang Langbane
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. jun  2022 to 1. jul  2022
4 200m Frisvømning Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 233 Lucas Misander 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 2:01.80
2 273 Malthe Glent-Thule 2007 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:02.22
3 32 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød DEN 2:02.57
4 193 Sophus Henningsen 2007 HGF Svømning DEN 2:02.90
5 211 Walter N Falborg Pedersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub DEN 2:03.03
6 208 Victor Juhl Hansen 2007 Gladsaxe Svømmeklub DEN 2:03.43
7 384 Lucas Lund Rasmussen 2007 Viborg Svømme Klub DEN 2:03.74
8 85 Sander F. Høyrup Johnsen 2007 Lyngby Svømmeklub DEN 2:04.46
9 1 Sissu Petersen 2007 Nuuk Svømmeklub DEN 2:04.77
10 175 Andreas Bendtsen 2007 Helsingør Svømmeklub DEN 2:05.52
11 344 Mathias Johansen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 DEN 2:06.24
12 250 Kristoffer Thaulow 2007 Farum Svømmeklub DEN 2:06.29
13 306 Otto Cairo 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 2:06.34
14 103 Storm Melgaard 2007 Køge Svømmeklub DEN 2:06.61
15 232 Mark Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 2:07.38
16 64 Sebastian Aunt 2007 Næstved Svømmeklub DEN 2:08.26
17 324 Sebastian R. Bjerg 2007 Søllerød Svømmeklub DEN 2:08.63
18 246 Loui Krag 2007 Frederikssund Svømmeklub DEN 2:08.84
19 387 Jacob Varming 2007 Viborg Svømme Klub DEN 2:09.25
20 245 Emil Schønberg Grølsted 2007 Frederikssund Svømmeklub DEN 2:09.38
21 129 Ib Fang Wang 2007 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:09.39
22 282 Nicklas Lorentsen Mikkelsen 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 2:09.72
23 196 Nicolai Østergaard Hansen 2007 GTI - Greve DEN 2:09.82
24 166 Nicolaj Cortsen 2007 Herlev Svømning DEN 2:10.16
25 180 Otto Damsgaard Reinicke 2007 Helsingør Svømmeklub DEN 2:10.18
26 75 Mathias Hemmingsen 2007 Lyngby Svømmeklub DEN 2:10.29
27 150 Victor Buck 2007 Holbæk Svømme Klub DEN 2:10.52
28 4 Frederik Kepp Jensen 2007 A6 JGI-Swim DEN 2:10.56
29 231 Theodor Nytoft Bergmann 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 2:10.70
30 206 Nikolai Stender-Petersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub DEN 2:11.17
31 133 Linus Klarskov Vidovic 2007 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:11.42
32 312 Felix Frederiksen 2007 SvømmeKlubben SYD DEN 2:11.49
33 343 Marinus Leisvig 2007 Vallensbæk IF Af 1939 DEN 2:11.79
34 33 Lucas Korger 2007 Sigma Swim Allerød DEN 2:12.09
35 262 Villads Isko Pimenta 2007 Esbjerg Svømmeklub DEN 2:12.59
36 140 Lasse Knudsgaard 2007 Horsens Svømmeklub DEN 2:12.77
37 284 Rasmus Norup 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 2:13.01
38 277 William Bundgaard 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 2:13.65
39 132 Hans Bjørn Legind 2007 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:13.85
40 58 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub DEN 2:14.15
41 329 Thor Andersen 2007 Søllerød Svømmeklub DEN 2:16.93
42 168 Storm Bargmann 2007 Herlev Svømning DEN 2:17.06
43 69 Emil Lejbølle 2007 Næstved Svømmeklub DEN 2:17.17
44 191 Otto Milther 2007 Haderslev Svømme Klub DEN 2:17.46
45 301 Herman Plehn Prehn 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 2:19.79
46 327 Nicolai Hertz 2007 Søllerød Svømmeklub DEN 2:22.32
28-06-2022 08:05.06 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Helsingør Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DM årgang Langbane
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. jun  2022 to 1. jul  2022
5 200m Brystsvømning Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 123 Christiane Dreyer Riis 2009 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:47.76
2 30 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød DEN 2:59.10
3 326 Mia Halskov 2009 Søllerød Svømmeklub DEN 3:01.56
4 83 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub DEN 3:01.58
5 149 Sofie Pedersen 2009 Holbæk Svømme Klub DEN 3:01.97
6 78 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub DEN 3:02.56
7 97 Augusta Bollmann 2009 Køge Svømmeklub DEN 3:03.47
8 17 Frida V. Nierop-Andersen 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 3:03.72
9 144 Andrea Grøndal 2009 Horsens Svømmeklub DEN 3:05.18
10 381 Lærke Jakobsen 2009 Viborg Svømme Klub DEN 3:05.19
11 131 Alice Zsigri Dyndgaard 2009 Hovedstadens Svømmeklub DEN 3:05.22
12 12 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub DEN 3:05.41
13 194 Mathilde Dithmar 2009 GTI - Greve DEN 3:06.02
14 126 Josephine S. Christensen 2009 Hovedstadens Svømmeklub DEN 3:08.44
15 375 Alma Gottorp Sørensen 2009 Vest-Brøndby DEN 3:08.50
16 223 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 3:08.54
17 21 Maja Juul Hansen 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 3:10.16
18 279 Ema Ilic 2009 Aalborg Svømmeklub DEN 3:10.24
19 260 Mille Nørskov Kaltoft 2009 Esbjerg Svømmeklub DEN 3:10.33
20 169 Silke Svendsen 2009 Herlev Svømning DEN 3:12.62
21 23 Ea T Jensen 2009 Silkeborg Svømmeklub DEN 3:30.21
22 136 Frida Bækskov Tomzak 2009 Horsens Svømmeklub DEN
28-06-2022 08:05.06 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Helsingør Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DM årgang Langbane
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. jun  2022 to 1. jul  2022
6 200m Brystsvømning Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 167 Rio Halawi 2008 Herlev Svømning DEN 2:30.84
2 221 Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 2:46.15
3 186 William Foged 2008 Helsinge Svømmeklub DEN 2:47.69
4 218 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 2:50.94
5 210 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 2:51.30
6 189 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 2:52.74
7 351 Rasmus Alexander Nielsen 2008 Svømmeklubben MK31 DEN 2:52.95
8 341 Emil Mandsberg 2008 Vallensbæk IF Af 1939 DEN 2:53.35
9 157 Alexander Yung K Gotfreds 2008 Herning Svømmeklub DEN 2:56.52
10 389 Oscar Persson 2008 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 2:57.37
11 303 Malte Bøgelund Høpfner 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 2:57.54
12 200 Anders Koch Jensen 2008 Glostrup Svømmeklub DEN 2:59.15
13 267 Joakim Kristensen 2008 Fredericia Svømmeklub DEN 3:10.44
28-06-2022 08:05.07 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Helsingør Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DM årgang Langbane
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. jun  2022 to 1. jul  2022
7 200m Brystsvømning Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 128 Alma Sofie A. Bløcher 2008 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:41.74
2 11 Louise Olsen 2008 A6 Slangerup Svømmeklub DEN 2:42.43
3 79 Wilma Adelhardt Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 2:45.29
4 28 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød DEN 2:46.01
5 34 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød DEN 2:47.87
6 125 Ella Stensgaard 2008 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:50.77
7 296 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup DEN 2:52.41
8 81 Caroline Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 2:55.03
9 254 Nicoline Lee T. Sørensen 2008 Esbjerg Svømmeklub DEN 2:55.13
10 148 Victoria Andersen Krabbe 2008 Holstebro Svømme Club DEN 2:55.56
11 335 Nadia Bager 2008 Thisted Svømmeklub DEN 2:56.14
12 203 Laura Klug Christensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 2:56.31
13 382 Maja Sloth 2008 Viborg Svømme Klub DEN 2:56.50
14 38 Simone Stenberg 2008 Sigma Swim Allerød DEN 2:56.85
15 198 Liva Friche Christensen 2008 Glostrup Svømmeklub DEN 2:56.88
16 379 Sally Anna Usinger 2008 Vest-Brøndby DEN 2:58.35
17 307 Vigga Skou 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 3:00.99
18 270 Sille Augustesen 2008 Brædstrup Svømmeklub DEN 3:01.18
19 48 Freja Zaugg Rasmussen 2008 Ringe Svømme Klub DEN 3:01.33
20 269 Iben Thomasen 2008 Brønderslev SK08 DEN 3:01.77
21 72 Rosa Crone 2008 Aarhus Swim - Lyseng DEN 3:02.11
22 295 Marie Munk 2008 Swim Team Taastrup DEN 3:02.11
23 299 Adia Brekling 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 3:02.65
24 116 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub DEN 3:02.95
25 152 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI DEN 3:03.68
26 359 Anne Stæhr 2008 Vejle Svømmeklub DEN 3:04.08
27 88 Johanna F. H. Nedergaard 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 3:04.28
28 100 Emilie Lyngfeldt Boholm 2008 Køge Svømmeklub DEN 3:08.54
29 322 Josefine Nyegaard 2008 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 3:14.31
28-06-2022 08:05.07 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Helsingør Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DM årgang Langbane
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. jun  2022 to 1. jul  2022
8 200m Brystsvømning Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 32 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød DEN 2:30.35
2 165 Oscar David Morthorst 2007 Herlev Svømning DEN 2:30.85
3 62 Mathias Lykke Sandison 2007 Nyborg Svømmeklub DEN 2:32.88
4 317 Boris Gamishev 2007 Svømmeklubben Sønderborg DEN 2:34.10
5 310 Jacob Bundgaard 2007 Svømmeklubben S 68 DEN 2:36.20
6 252 Christian Pedersen 2007 Esbjerg Svømmeklub DEN 2:36.33
7 22 Simon Gaarde 2007 Silkeborg Svømmeklub DEN 2:36.77
8 345 Oscar Vinge-Maigaard 2007 Vallensbæk IF Af 1939 DEN 2:39.03
9 293 Karl-Emil Klinggård Niels 2007 Swim Team Taastrup DEN 2:39.13
10 234 Frederik Mindegaard 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 2:39.94
11 98 Carl Gustav Christensen 2007 Køge Svømmeklub DEN 2:42.89
12 133 Linus Klarskov Vidovic 2007 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:43.78
13 286 Storm Jensen 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 2:44.16
14 212 William Bendixen 2007 Gladsaxe Svømmeklub DEN 2:44.86
15 411 Frederik William Holm 2007 GTI - Ishøj DEN 2:45.18
16 147 Frederik N Jensen 2007 Holstebro Svømme Club DEN 2:45.97
17 129 Ib Fang Wang 2007 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:46.60
18 15 Emil Askov Møller Petersen 2007 Skanderborg Svømmeklub DEN 2:46.70
19 127 Felix Holkenfeldt Be Berg 2007 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:46.88
20 58 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub DEN 2:47.05
21 101 Hjalte Lildballe Møller 2007 Køge Svømmeklub DEN 2:47.50
22 298 Thorkild Bjørn 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 2:51.11
23 281 Ludvig Møller 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 2:51.51
24 187 Nikolaj Assentoft Brandt 2007 Helsinge Svømmeklub DEN 2:52.04
28-06-2022 08:05.07 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Helsingør Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DM årgang Langbane
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. jun  2022 to 1. jul  2022
9 100m Butterfly Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 390 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 1:09.59
2 323 Emma Nørskov 2009 Søllerød Svømmeklub DEN 1:10.53
3 124 Andrea Lage 2009 Hovedstadens Svømmeklub DEN 1:11.83
4 365 Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 Vejle Svømmeklub DEN 1:12.76
5 59 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub DEN 1:13.10
6 154 Katrine Sander 2009 Aarhus Swim - HEI DEN 1:14.90
7 226 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 1:15.11
8 334 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub DEN 1:16.14
9 12 Signe Grynnerup 2009 A6 Slangerup Svømmeklub DEN 1:16.23
10 142 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub DEN 1:16.40
11 2 Aila H. Sørensen 2009 Nuuk Svømmeklub DEN 1:16.63
12 257 Caroline Sølbech Larsen 2009 Esbjerg Svømmeklub DEN 1:16.76
13 223 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub DEN 1:16.96
14 163 Nikoline Joy Gringer 2009 Herlev Svømning DEN 1:17.22
15 321 Sarah Rindum 2009 Svømmeklubben Triton Ballerup DEN 1:17.69
16 278 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub DEN 1:17.89
17 41 Eva De Maeyer 2009 Roskilde Svømning DEN 1:18.15
18 53 Rebekka Elholm 2009 Ringe Svømme Klub DEN 1:18.63
19 60 Frida Steen Mühring 2009 Nyborg Svømmeklub DEN 1:18.66
20 87 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub DEN 1:19.00
21 89 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub DEN 1:23.22
22 95 Alberte Kobyluch Høst 2009 Køge Svømmeklub DEN 1:23.54
23 353 Laura Krak Hjorth 2009 Svømmeklubben MK31 DEN 1:24.05
28-06-2022 08:05.07 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Helsingør Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DM årgang Langbane
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. jun  2022 to 1. jul  2022
10 100m Butterfly Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 340 Valdemar Møller-Ern 2008 Vallensbæk IF Af 1939 DEN 1:01.37
2 395 Gustav Bøttiger 2008 Swim Team Odense DEN 1:02.99
3 188 Johannes Due Jessen 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 1:04.53
4 285 Sigurd S. Kristensen 2008 Aalborg Svømmeklub DEN 1:04.73
5 218 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:05.31
6 216 Valdemar Hoffmann Hyldig 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:05.79
7 178 Bastian Zahle 2008 Helsingør Svømmeklub DEN 1:05.93
8 162 Viktor Nymark Føge 2008 Herlev Svømning DEN 1:05.94
9 42 Tobias Møller-Munkøe 2008 Roskilde Svømning DEN 1:07.23
10 141 Malthe Le Fevre 2008 Horsens Svømmeklub DEN 1:07.76
11 239 Conrad Elsborg Gorecki 2008 Frem Odense DEN 1:08.24
12 352 Thor Rosselló-Tang 2008 Svømmeklubben MK31 DEN 1:08.53
13 65 Nicolai Molter Petersen 2008 Næstved Svømmeklub DEN 1:09.46
14 364 Frederik Jørgensen 2008 Vejle Svømmeklub DEN 1:09.47
15 76 Bertram Wagner 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 1:10.08
16 159 Martin Kjær Thorsen 2008 Herning Svømmeklub DEN 1:10.25
17 265 Mathias Møller Madsen 2008 Fredericia Svømmeklub DEN 1:10.26
18 205 Nicklas Hiort 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:10.52
19 8 Alexander Merl Larsen 2008 A6 JGI-Swim DEN 1:10.85
20 302 Kasper Egerod 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:11.28
21 311 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 1:11.29
22 153 Christian Ekander 2008 Aarhus Swim - HEI DEN 1:11.33
23 20 Magnus Rantzau Vejvad 2008 Silkeborg Svømmeklub DEN 1:11.36
24 393 Asger Friis Justesen 2008 Vordingborg Svømme Klub DEN 1:11.38
25 182 Tobias Sune Andersen 2008 Helsingør Svømmeklub DEN 1:11.49
26 35 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød DEN 1:11.51
27 143 Villads Vestergaard Ahm 2008 Horsens Svømmeklub DEN 1:11.53
28 351 Rasmus Alexander Nielsen 2008 Svømmeklubben MK31 DEN 1:11.69
29 61 Gilbert Eskildsen 2008 Nyborg Svømmeklub DEN 1:12.04
30 369 Gustav Hansen 2008 Vejle Svømmeklub DEN 1:12.32
31 189 Ádám Czibere 2008 Haderslev Svømme Klub DEN 1:12.34
32 114 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:12.56
33 255 Noah Junior Grene 2008 Esbjerg Svømmeklub DEN 1:12.65
34 52 Mathias Møller Nielsen 2008 Ringe Svømme Klub DEN 1:12.68
35 300 Christian V. F. Jakobsen 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:12.87
36 313 Viktor Damkjær Pyndt 2008 SvømmeKlubben SYD DEN 1:12.95
37 229 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:12.96
38 220 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:13.00
39 258 Jeppe Bech Bøgedal 2008 Esbjerg Svømmeklub DEN 1:13.99
40 291 Morten Holst-Jensen 2008 Swim Team Neptun DEN 1:14.18
41 13 Asger Ziethen 2008 Støvring Svømmeklub Pingvinen DEN 1:15.00
28-06-2022 08:05.08 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Helsingør Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DM årgang Langbane
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. jun  2022 to 1. jul  2022
11 100m Butterfly Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 319 Kalina Gamisheva 2008 Svømmeklubben Sønderborg DEN 1:04.60
2 96 Amanda Liechti 2008 Køge Svømmeklub DEN 1:07.70
3 320 Lotta Træger 2008 Svømmeklubben Sønderborg DEN 1:08.68
4 297 Zenia Englund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:08.71
5 26 Ida Marie Frederiksen 2008 Sigma Swim Birkerød DEN 1:08.84
6 332 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub DEN 1:09.25
7 107 Signe Christensen 2008 Kolding SK DEN 1:09.83
8 294 Nynne Bugge 2008 Swim Team Taastrup DEN 1:10.37
9 354 Naja Kammann 2008 Svømmeklubben MK31 DEN 1:10.85
10 378 Freja Kobbernagel 2008 Vest-Brøndby DEN 1:11.07
11 137 Julie Olsen 2008 Horsens Svømmeklub DEN 1:11.14
12 6 Clara Scheibye 2008 A6 JGI-Swim DEN 1:11.48
13 207 Petrea Asferg Larsson 2008 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:11.81
14 122 Vigga Varvara Aagaard
Jørgensen
2008 Hovedstadens Svømmeklub DEN 1:12.07
15 296 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup DEN 1:12.32
16 113 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub DEN 1:12.36
17 399 Emilia Pico 2008 Svøm Slagelse Korsør DEN 1:12.37
18 67 Augusta Johansen 2008 Næstved Svømmeklub DEN 1:12.57
19 225 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub DEN 1:12.65
20 244 Julie Truelsen 2008 Frederikssund Svømmeklub DEN 1:12.72
21 29 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød DEN 1:13.20
22 295 Marie Munk 2008 Swim Team Taastrup DEN 1:13.31
23 377 Frederikke M. Rasmussen 2008 Vest-Brøndby DEN 1:13.94
24 358 Alma Ehrenreich-Birn 2008 Vejle Svømmeklub DEN 1:14.36
25 259 Johanne Falkenby Skytte 2008 Esbjerg Svømmeklub DEN 1:14.42
26 139 Kirstine Sabroe Sørensen 2008 Horsens Svømmeklub DEN 1:14.66
27 63 Merle Blomberg Jensen 2008 Næstved Svømmeklub DEN 1:14.72
28 47 Matilde A. B. Buch 2008 Ringe Svømme Klub DEN 1:14.83
29 121 Thilde Gammelvind 2008 Hovedstadens Svømmeklub DEN 1:14.86
30 77 Laura Emilie Hoegh 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 1:15.44
31 80 Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 1:15.51
32 359 Anne Stæhr 2008 Vejle Svømmeklub DEN 1:15.53
33 84 Ida Mathiesen 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 1:15.56
34 74 Xenia Fristrup 2008 Lyngby Svømmeklub DEN 1:15.86
35 45 Sofie Bak 2008 Ringe Svømme Klub DEN 1:15.90
36 382 Maja Sloth 2008 Viborg Svømme Klub DEN 1:16.05
37 195 Amalie Lykke Madsen 2008 GTI - Greve DEN 1:16.17
38 152 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI DEN 1:16.33
28-06-2022 08:05.08 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Helsingør Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DM årgang Langbane
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. jun  2022 to 1. jul  2022
12 100m Butterfly Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 204 Lukas Peacock 2007 Gladsaxe Svømmeklub DEN 58.32
2 208 Victor Juhl Hansen 2007 Gladsaxe Svømmeklub DEN 58.92
3 233 Lucas Misander 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 59.79
4 360 Toke Østergaard Pedersen 2007 Vejle Svømmeklub DEN 1:01.24
5 18 Frederik Rantzau Vejvad 2007 Silkeborg Svømmeklub DEN 1:01.48
6 253 Erik Hauge Sørensen 2007 Esbjerg Svømmeklub DEN 1:01.87
7 10 Harald Rasmus Svendsen 2007 A6 Slangerup Svømmeklub DEN 1:01.90
8 241 Julian Vitus Pedersen 2007 Frem Odense DEN 1:02.27
9 5 Jacob Uldall-Jessen 2007 A6 JGI-Swim DEN 1:03.22
10 193 Sophus Henningsen 2007 HGF Svømning DEN 1:03.55
11 306 Otto Cairo 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 1:04.30
12 339 Marius Hedvang Segato 2007 GTI - Tune I.F. DEN 1:05.00
13 103 Storm Melgaard 2007 Køge Svømmeklub DEN 1:05.14
14 245 Emil Schønberg Grølsted 2007 Frederikssund Svømmeklub DEN 1:05.24
15 150 Victor Buck 2007 Holbæk Svømme Klub DEN 1:05.31
16 391 Mads Røddik Thøgersen 2007 Aarhus Swim - Skovbakken DEN 1:05.34
17 275 Peter Suder Lassen 2007 Agfs Svømmeafdeling DEN 1:05.43
18 44 Jonathan Nyegaard 2007 Roskilde Svømning DEN 1:05.68
19 274 Sebastian Rasmussen 2007 Agfs Svømmeafdeling DEN 1:05.78
20 206 Nikolai Stender-Petersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub DEN 1:05.95
21 64 Sebastian Aunt 2007 Næstved Svømmeklub DEN 1:06.11
22 4 Frederik Kepp Jensen 2007 A6 JGI-Swim DEN 1:06.21
23 230 August Bülow Sandersen 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 1:06.27
24 155 Oliver Deren 2007 Hillerød Svømmeklub DEN 1:06.38
25 383 Jonas Therkildsen 2007 Viborg Svømme Klub DEN 1:06.56
26 101 Hjalte Lildballe Møller 2007 Køge Svømmeklub DEN 1:06.62
27 277 William Bundgaard 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 1:07.21
28 50 Lucas Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub DEN 1:07.26
29 43 Frederik Isaksen 2007 Roskilde Svømning DEN 1:07.33
30 132 Hans Bjørn Legind 2007 Hovedstadens Svømmeklub DEN 1:07.55
31 402 Mads Poulsen 2007 Aabybro Svømmeklub DEN 1:07.85
32 362 Frederik Klinkby 2007 Vejle Svømmeklub DEN 1:08.20
33 400 Sebastian Saugbjerg 2007 Aabybro Svømmeklub DEN 1:08.49
34 292 Rasmus Gandrup Nejmann 2007 Swim Team Neptun DEN 1:08.71
35 140 Lasse Knudsgaard 2007 Horsens Svømmeklub DEN 1:08.78