2022-07-02   07:43:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for DM Årgang Langbane 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Document
Deltagerliste
DM årgang Langbane
Placering: Helsingør Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme
Svømmeh 50m Stævne dato: 28. jun  2022 to 1. jul  2022
4 200m Frisvømning Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 233 Lucas Misander 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 2:01.80
2 273 Malthe Glent-Thule 2007 Agfs Svømmeafdeling DEN 2:02.22
3 32 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød DEN 2:02.57
4 193 Sophus Henningsen 2007 HGF Svømning DEN 2:02.90
5 211 Walter N Falborg Pedersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub DEN 2:03.03
6 208 Victor Juhl Hansen 2007 Gladsaxe Svømmeklub DEN 2:03.43
7 384 Lucas Lund Rasmussen 2007 Viborg Svømme Klub DEN 2:03.74
8 85 Sander F. Høyrup Johnsen 2007 Lyngby Svømmeklub DEN 2:04.46
9 1 Sissu Petersen 2007 Nuuk Svømmeklub DEN 2:04.77
10 175 Andreas Bendtsen 2007 Helsingør Svømmeklub DEN 2:05.52
11 344 Mathias Johansen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 DEN 2:06.24
12 250 Kristoffer Thaulow 2007 Farum Svømmeklub DEN 2:06.29
13 306 Otto Cairo 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 2:06.34
14 103 Storm Melgaard 2007 Køge Svømmeklub DEN 2:06.61
15 232 Mark Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 2:07.38
16 64 Sebastian Aunt 2007 Næstved Svømmeklub DEN 2:08.26
17 324 Sebastian R. Bjerg 2007 Søllerød Svømmeklub DEN 2:08.63
18 246 Loui Krag 2007 Frederikssund Svømmeklub DEN 2:08.84
19 387 Jacob Varming 2007 Viborg Svømme Klub DEN 2:09.25
20 245 Emil Schønberg Grølsted 2007 Frederikssund Svømmeklub DEN 2:09.38
21 129 Ib Fang Wang 2007 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:09.39
22 282 Nicklas Lorentsen Mikkelsen 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 2:09.72
23 196 Nicolai Østergaard Hansen 2007 GTI - Greve DEN 2:09.82
24 166 Nicolaj Cortsen 2007 Herlev Svømning DEN 2:10.16
25 180 Otto Damsgaard Reinicke 2007 Helsingør Svømmeklub DEN 2:10.18
26 75 Mathias Hemmingsen 2007 Lyngby Svømmeklub DEN 2:10.29
27 150 Victor Buck 2007 Holbæk Svømme Klub DEN 2:10.52
28 4 Frederik Kepp Jensen 2007 A6 JGI-Swim DEN 2:10.56
29 231 Theodor Nytoft Bergmann 2007 Gentofte Svømme Klub DEN 2:10.70
30 206 Nikolai Stender-Petersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub DEN 2:11.17
31 133 Linus Klarskov Vidovic 2007 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:11.42
32 312 Felix Frederiksen 2007 SvømmeKlubben SYD DEN 2:11.49
33 343 Marinus Leisvig 2007 Vallensbæk IF Af 1939 DEN 2:11.79
34 33 Lucas Korger 2007 Sigma Swim Allerød DEN 2:12.09
35 262 Villads Isko Pimenta 2007 Esbjerg Svømmeklub DEN 2:12.59
36 140 Lasse Knudsgaard 2007 Horsens Svømmeklub DEN 2:12.77
37 284 Rasmus Norup 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 2:13.01
38 277 William Bundgaard 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 2:13.65
39 132 Hans Bjørn Legind 2007 Hovedstadens Svømmeklub DEN 2:13.85
40 58 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub DEN 2:14.15
41 329 Thor Andersen 2007 Søllerød Svømmeklub DEN 2:16.93
42 168 Storm Bargmann 2007 Herlev Svømning DEN 2:17.06
43 69 Emil Lejbølle 2007 Næstved Svømmeklub DEN 2:17.17
44 191 Otto Milther 2007 Haderslev Svømme Klub DEN 2:17.46
45 301 Herman Plehn Prehn 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup DEN 2:19.79
46 327 Nicolai Hertz 2007 Søllerød Svømmeklub DEN 2:22.32
28-06-2022 08:05.06 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Helsingør Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner