Startliste for Arena Lyngby Open 2023 - Lyngby Svømmehal (Stadion)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arena Lyngby Open 2023 Stadion
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Stadion |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. jan 2023 to 22. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100m Butterfly Damer |
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
|
Sports Terapeuten |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
316 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:00.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
194 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
315 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
195 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
191 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
282 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
65 |
|
Sofia Abrahamsson |
2005 |
Team West SWE |
SWE |
1:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
196 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
46 |
|
Valeriia Khatsarevych |
2006 |
Team West SWE |
SWE |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
190 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
170 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
47 |
|
Sophia Röhrle |
2007 |
Team West SWE |
SWE |
1:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
217 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:06.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
55 |
|
Sara Nyqvist |
2003 |
Team West SWE |
SWE |
1:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
127 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:07.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
208 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
193 |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
284 |
|
Anna Nørskov |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
358 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:07.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
281 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
317 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
280 |
|
Emma Hansen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
206 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
128 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
202 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
95 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
1:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
122 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
161 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
237 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
185 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
1:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
286 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
283 |
|
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
12 |
|
Athena Líf Þrastardóttir |
2007 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
DEN |
1:13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
114 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
175 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
117 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
296 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
6 |
|
Ástrós Lovísa Hauksdóttir |
2008 |
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar |
ISL |
1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
233 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
285 |
|
Helene Heegaard |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
1:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
242 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
1:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
118 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
357 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
226 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
1:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
69 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
1:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
321 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
DEN |
1:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
302 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
144 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
343 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
DEN |
1:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
112 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
1:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
130 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
1:29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
298 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
1:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-01-2023 19:48.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|