Program for Farum Cup 2022
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Farum Svømmehal |
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. jun 2022 to 5. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
200m Frisvømning Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
FarumCu |
2:03.02 |
|
Julie A. Lauridsen |
2006 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
Farum (DEN) |
05-04-2013 |
|
|
Bemærk at der kun svømmes 10 heat i 200m fri. - Hvis afmeldinger rykker man automatisk op blandt de 60 svømmere. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
418 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
441 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
182 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
12 |
|
Cecilie Wiuff |
2000 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
28 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
199 |
|
Caroline Trøjgaard |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
198 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:08.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
195 |
|
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
Helsingør Svømmeklub |
DEN |
2:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
360 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
DEN |
2:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
20 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
467 |
|
Tale Børsheim Tønsager |
2005 |
Stavanger SK |
NOR |
2:11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
419 |
|
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
466 |
|
Susanne Steinnes |
2005 |
Stavanger SK |
NOR |
2:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
401 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
460 |
|
Oda Helen Meling |
2004 |
Stavanger SK |
NOR |
2:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
464 |
|
Anne-Mari Sigmundstad Callahan |
2004 |
Stavanger SK |
NOR |
2:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
169 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
170 |
|
Nanna Udby Laugesen |
2004 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
378 |
|
Molly Namensen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
395 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
429 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
54 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
394 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
423 |
|
Mathilde Kristensen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
74 |
|
Frederikke Elster |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
406 |
|
Sofie Hertzberg |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
291 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
60 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
2:18.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
422 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
14 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
301 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
323 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
347 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
430 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
448 |
|
Esther Bang Laursen |
2009 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:21.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
428 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
420 |
|
Anna Nørskov |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
35 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
2:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
433 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
434 |
|
Nadia Walløe |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
431 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:22.74 |
|
|
|
42 |
44 |
|
Vivian Bahador Snitker |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
2:23.23 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
43 |
384 |
|
Emma Hansen |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
2:23.47 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
44 |
45 |
|
Amanda Knirkholt Jacobsen |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
2:23.50 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
45 |
447 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
|
|
Vest-Brøndby |
|
2:23.67 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
46 |
67 |
|
Isabella Flach |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
2:23.83 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
47 |
426 |
|
Caroline Bjerre |
|
|
Svømmeklubben MK31 |
|
2:24.00 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
48 |
34 |
|
Alberte Stub |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
2:24.26 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
49 |
377 |
|
Leonora Wahl-Brink |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
2:24.67 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
50 |
316 |
|
Katrine Schou Jagd |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
2:24.90 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
51 |
312 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
2:24.97 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
52 |
211 |
|
Olga Vejlby |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
2:25.08 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
53 |
173 |
|
Eleonora Marsner |
|
|
Herlev Svømning |
|
2:25.47 |
|
|
|
2009 |
DEN |
|
54 |
157 |
|
Anna Sofie Skov |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
2:25.82 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
55 |
56 |
|
Laura Bach Mindested |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
2:26.37 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
56 |
13 |
|
Anna Merl Larsen |
|
|
A6 JGI-Swim |
|
2:26.58 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
57 |
118 |
|
Ida Mathiesen |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
2:27.41 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
58 |
297 |
|
Bianca Roos |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
|
2:27.63 |
|
|
|
2006 |
DEN |
|
59 |
340 |
|
Laura Raahauge |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
2:27.81 |
|
|
|
2008 |
DEN |
|
60 |
116 |
|
Olivia Barfoed |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
2:28.67 |
|
|
|
2007 |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
05-06-2022 16:49.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|