Program för NUSS-äldre/yngre 1-3/7 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 Lördag 08.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
NUSS äldre och yngre 50 m
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Alidebergsbadet |
Arrangör: |
SK Elfsborg |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar
|
Final 1 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
1 |
|
Axel Lindberg Fors |
2007 |
SK 1970 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
2 |
|
Oliver Axelsson |
2009 |
ELFSBORG |
1:48.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
313 |
3 |
|
Charles Kidwell |
2009 |
VÄSTERÅS |
1:42.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
4 |
|
Isak Henley |
2009 |
ELFSBORG |
1:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
5 |
|
Joshua Norrfjärd |
2009 |
JÖNKÖPING |
1:40.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
6 |
|
Sean Hjelm |
2009 |
ELFSBORG |
1:43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
7 |
|
Noah McAdam |
2009 |
FALKENBERG |
1:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar |
Final 2 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
1 |
|
Filip Dahlqvist |
1997 |
VÄNERSBORG |
1:38.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
2 |
|
Gustav Jacobsson |
2007 |
SK LAXEN |
1:33.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
3 |
|
Johan Pellfolk |
2007 |
KARLSTAD |
1:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
4 |
|
Viktor Leo |
2007 |
JÖNKÖPING |
1:24.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
250 |
5 |
|
Liam Casell |
2007 |
NÄSSJÖ |
1:25.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
6 |
|
John Åhlund |
2005 |
FALKENBERG |
1:29.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
285 |
7 |
|
Simon Olofsson |
2007 |
TROLLHÄTTA |
1:33.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
8 |
|
Ruben Skärlund |
2009 |
LASS |
1:39.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar |
Final 3 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
104 |
1 |
|
Viggo Stjärnås |
2006 |
JÖNKÖPING |
1:23.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
323 |
2 |
|
Eric Thorburn |
2007 |
VÄSTERÅS |
1:22.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
302 |
3 |
|
Thomas Zhan |
2007 |
VÄSTERÅS |
1:20.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
298 |
4 |
|
Albin Tallbäck |
2005 |
VÄRNAMO SS |
1:16.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
5 |
|
Teodor Röme |
2006 |
JÖNKÖPING |
1:19.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
6 |
|
Otto Lövdahl |
2007 |
SK LAXEN |
1:21.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
7 |
|
Eric Aidyn |
2005 |
FINSPÅNG |
1:23.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
8 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
NKK |
1:24.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar |
Final 13 år, 4 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
1 |
|
Arian Tahmasebi |
2009 |
ELFSBORG |
1:34.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
2 |
|
Julius Röhrle |
2009 |
SK LAXEN |
1:34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
251 |
3 |
|
Caspian Hjälle |
2009 |
NÄSSJÖ |
1:29.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
264 |
4 |
|
Eddie Eriksson |
2009 |
SK 1970 |
1:20.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
5 |
|
Ruben Kramer |
2009 |
JÖNKÖPING |
1:20.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
374 |
6 |
|
Johannes Aglen |
2009 |
Bergen Ves |
1:31.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
309 |
7 |
|
Axel Sedlacek |
2009 |
VÄSTERÅS |
1:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
321 |
8 |
|
Leo Groth |
2009 |
VÄSTERÅS |
1:39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar |
Final 14 år, 5 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
2 |
|
Oscar Sabo |
2008 |
ELFSBORG |
1:27.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
3 |
|
Kasper Glawing |
2008 |
FINSPÅNG |
1:23.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
4 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
NKK |
1:11.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
5 |
|
Theo Ekblad |
2008 |
JÖNKÖPING |
1:21.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
6 |
|
Hugo Villebeck |
2008 |
LASS |
1:26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar |
Final 15-16 år, 6 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
1 |
|
Oliver Sjöberg |
2007 |
FINSPÅNG |
1:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
303 |
2 |
|
Isac Mörtstrand |
2007 |
VÄSTERÅS |
1:13.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
301 |
3 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
VÄSTERÅS |
1:10.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
4 |
|
Melker Åkesson |
2006 |
JÖNKÖPING |
1:07.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
5 |
|
Felix Sandstedt |
2007 |
JÖNKÖPING |
1:09.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
6 |
|
Theo Nordholm |
2006 |
JÖNKÖPING |
1:11.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
7 |
|
Marcus Kvarnhäll |
2006 |
SK LAXEN |
1:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
8 |
|
Alvar Aktner |
2006 |
FINSPÅNG |
1:19.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Herrar |
Final 17 och äldre, 7 (7) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
1 |
|
Christian Ragnar Grønfur |
2005 |
Haugesund |
1:15.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
2 |
|
Elias Eriksson Hejmar |
2005 |
LIDKÖPING |
1:11.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
3 |
|
Jakob Starkenberg |
2004 |
JÖNKÖPING |
1:10.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
4 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
ÖSA |
1:06.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
229 |
5 |
|
Erik Andersson |
2005 |
NKK |
1:08.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
6 |
|
Linus Isaksson |
2005 |
LASS |
1:10.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
339 |
7 |
|
William Forsström |
2002 |
ÖSA |
1:12.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
235 |
8 |
|
David Ullstrand |
2005 |
NKK |
1:15.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-01 19:48:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Elfsborg |
|
|
|
|