Startliste for TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lähtölista |
|
TAMPEREEN AVOIMET MESTARUUSUINNIT 2022
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Kalevan uintikeskus |
Järjestäjä: |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
07 05 2022 - 08 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet
|
Erä 1 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
110 |
3 |
|
Jeremias Tuhkanen |
2008 |
JoUS |
32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
546 |
4 |
|
Alexander Nyman |
2004 |
Race Club |
32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
378 |
5 |
|
Serhat Kalin |
2005 |
ORCA |
32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet |
Erä 2 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
462 |
1 |
|
Tobias Syrjä |
2006 |
UiTa |
31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
142 |
2 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
KUS-GSS |
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
3 |
|
Alex Lydman |
2003 |
VUS-VSS |
28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
401 |
4 |
|
Eemil Varho |
1997 |
UiTa |
26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
5 |
|
Emil Hanski |
1999 |
JoUS |
26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
6 |
|
Leevi Luhtanen |
2000 |
PUS |
29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
151 |
7 |
|
Andras Galos |
2006 |
SeUi |
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet |
Erä 3 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
451 |
1 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
UiTa |
31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
320 |
2 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
OU |
29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
328 |
3 |
|
Joakim Harjaks |
2002 |
OU |
27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
4 |
|
Akseli Kontiainen |
2002 |
JoUS |
26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
5 |
|
Petja Yritys |
1993 |
TaTU |
26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
445 |
6 |
|
Antte Säilä |
2004 |
UiTa |
29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
7 |
|
Matias Rasinmäki |
2003 |
Cetus |
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
8 |
|
Niko Nokikuru |
2005 |
RiUS |
32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Miehet |
Erä 4 (4) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
1 |
|
Aaro Imppola |
2006 |
HyUS |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
2 |
|
Konsta Kauppinen |
2005 |
JoUS |
29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
295 |
3 |
|
Topias Nygård |
2000 |
OU |
27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
511 |
4 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
5 |
|
Miro Vasko |
1993 |
TaTU |
26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
593 |
6 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
OU |
29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
241 |
7 |
|
Miklas Pikkuhuhta |
2005 |
TaTU |
30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
181 |
8 |
|
Joni Routamo |
2005 |
HäUS |
32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 09.14.50 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Tampere |
|
|
|
|