Program för Vårsimiaden 2022, Södertälje
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Vårsimiaden 2022 Södertälje
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Stockholm Simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 8 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
375 |
2 |
|
Samuel Bahtiyar |
2010 |
SÖDERTÄLJE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
3 |
|
Isak Myrberg |
2010 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
381 |
4 |
|
Oliver Kirslund |
2010 |
SÖDERTÄLJE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
443 |
5 |
|
Maksym Madon |
2010 |
SÖDERTÖRN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
149 |
6 |
|
August Myrberg |
2010 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
661 |
1 |
|
Ruben Magnusson |
2010 |
WISBY SS |
1:53.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
770 |
2 |
|
Ernst Pettersson |
2010 |
ÖSMO SS |
1:37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
657 |
3 |
|
Maximilian Enström |
2010 |
WISBY SS |
1:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
412 |
4 |
|
Erik Rodemar |
2010 |
SÖDERTÖRN |
1:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
498 |
5 |
|
Maximilian Mazya |
2010 |
TUREBERG |
1:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
6 |
|
Casper Granbom-Rejving |
2010 |
SK NEPTUN |
1:34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
504 |
7 |
|
Sean Sawander |
2010 |
TUREBERG |
1:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
647 |
8 |
|
Hugo Törngren |
2010 |
WISBY SS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
1 |
|
Dante Sandström |
2010 |
SK NEPTUN |
1:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
148 |
2 |
|
Tom Linander |
2010 |
SK NEPTUN |
1:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
3 |
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
SK NEPTUN |
1:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
153 |
4 |
|
Anton Chubakov |
2010 |
SK NEPTUN |
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
426 |
5 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
SÖDERTÖRN |
1:09.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
6 |
|
Hugo Vallin |
2010 |
SK NEPTUN |
1:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
499 |
7 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
TUREBERG |
1:25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
403 |
8 |
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
SÖDERTÖRN |
1:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 09:27:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|