2022-08-17   15:02:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för HEAD Summer Cup 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Startlista
HEAD Summer Cup 2022
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022
4 100m Ryggsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 244 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb SWE 1:01.22 Y
2 319 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:03.26 S
3 486 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap SWE 1:04.24
4 495 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap SWE 1:04.90
5 788 Mathias Käär 2005 Orca Swim Club EST 1:05.25
6 63 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb SWE 1:05.29 S
7 711 Lukas Johansen Strande 2006 Bærumsvømmerne NOR 1:05.86
8 429 Anton Kanth 2004 Tyresö Simsällskap SWE 1:06.03
9 681 Even Littorin Birkeland 2006 Bærumsvømmerne NOR 1:07.15
10 479 Simon Jansson 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:07.18
11 520 Mats Rehn 2002 Wisby Simsällskap SWE 1:07.68
12 131 Ludvig Löfström 2006 Simklubben Neptun SWE 1:08.72 S
13 790 Sander Kadak 2006 Orca Swim Club EST 1:09.41
14 179 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund SWE 1:09.69 S
15 128 Axel Skott Storheden 2006 Simklubben Neptun SWE 1:09.89
16 320 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:09.93
17 465 Lukas Jonsgården 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:10.38
18 600 Jonatan Frisendahl 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:10.45
19 171 Elis Täljsten 2008 Njurunda Simsällskap SWE 1:10.76
20 533 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap SWE 1:10.89
21 58 Casper Larsson 2006 Grums Simsällskap SWE 1:10.96
22 532 Anders Watanabe 2008 Väsby Simsällskap SWE 1:11.16
23 372 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:11.18 S
24 703 Martin Sørlie Nordquist 2006 Bærumsvømmerne NOR 1:11.22
25 802 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun SWE 1:11.70
26 516 Axel Engman 2009 Wisby Simsällskap SWE 1:12.24 S
27 753 Sondre Furmyr Johansen 2006 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 1:12.76 S
28 657 Daniel August Runge Borgås 2008 Triton Lillestrøm NOR 1:13.41
29 50 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena SWE 1:14.08
30 158 Jonathan Nilsson 2008 Simklubben Neptun SWE 1:14.14
31 596 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:14.19 S
32 342 Sixten Selander 2006 Södertälje Simsällskap SWE 1:14.47 S
33 146 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun SWE 1:15.09
34 129 Axel Kallin 2007 Simklubben Neptun SWE 1:15.15 S
35 550 Erik Andrén 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:15.57
36 81 Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun SWE 1:16.29
37 425 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap SWE 1:17.40
38 433 Erik Förborgen 2008 Tyresö Simsällskap SWE 1:17.70
39 732 Odin Melgård Skorstad 2010 SK Speed NOR 1:18.11 S
40 557 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap SWE 1:18.42 S
41 62 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb SWE 1:18.49 S
42 529 Noah Björkhed 2007 Väsby Simsällskap SWE 1:19.03 S
43 316 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:19.18 S
44 379 Dennis Pavlovic Cano 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:19.27 S
45 328 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:19.28
46 592 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:19.48
47 489 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:19.80
48 789 Rasmus Välk 2007 Orca Swim Club EST 1:19.83 S
49 675 Magnus Arvid Sturm 2007 Triton Lillestrøm NOR 1:19.90
50 82 Anton Chubakov 2010 Simklubben Neptun SWE 1:20.11 S
51 247 Hugo Krogstad 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 1:20.28 S
52 470 August Vogt 2010 Upsala Simsällskap SWE 1:20.71
53 536 Axel Svahn 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:21.14
54 706 Bruno Peralta Dreher de
Oliveira
2008 Bærumsvømmerne BRA 1:22.61
55 66 Erik Dahle 2005 Lidingö Simklubb SWE 1:22.90
56 663 Nilavan Gregory 2006 Triton Lillestrøm NOR 1:23.01
57 637 Oliwer Tin Lundblad 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:23.37 S
58 88 Tom Linander 2010 Simklubben Neptun SWE 1:23.63 S
59 541 Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:23.79
60 242 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 1:24.41
61 735 Endre Østby 2010 SK Speed NOR 1:24.66 S
62 22 Mikael Filinau 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:25.24
63 660 David Kristian Holmberg
Dahle
2010 Triton Lillestrøm NOR 1:25.48
64 738 Balder Baarholm 2010 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 1:26.35
65 666 Eren Jacob Knutslid 2008 Triton Lillestrøm NOR 1:26.53 S
66 253 Rastin Mortezaei Semnani 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:26.88 S
67 553 Adam Hniopek 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:26.92
68 674 Wilhelm Hestad Skinnar 2009 Triton Lillestrøm NOR 1:27.10 S
69 191 Elliot Back 2009 S 77 Stenungsund SWE 1:27.69
70 195 Elliot Eliassen 2009 S 77 Stenungsund SWE 1:27.75 S
71 400 Gustav Jansson 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:28.02
72 494 Rasmus Törnquist 2011 Upsala Simsällskap SWE 1:28.86
73 270 Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:28.87 S
74 631 Eric Svensson 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:29.63 S
75 590 Isak Sjöblom 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:30.31
76 459 Bamse Karjanmaa 2010 Täby Sim SWE 1:30.81 S
77 193 Filip Granlund 2010 S 77 Stenungsund SWE 1:30.92
78 192 Sandor Brink 2010 S 77 Stenungsund SWE 1:31.07
79 392 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:31.07
80 441 Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 Täby Sim SWE 1:31.09 S
81 391 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:31.14
82 417 Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:31.24 S
83 717 Max Johannes Bernes 2005 SK Speed NOR 1:31.69 S
84 661 Haakon Stensby Frågåt 2010 Triton Lillestrøm NOR 1:31.78
85 623 Lowe Kopparberg 2011 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:32.17
86 587 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:32.76
87 291 Sebastian Mann 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:34.12
88 87 August Malinoowsky 2009 Simklubben Neptun SWE 1:34.33
89 53 Mohammed Oulaywan 2009 Simklubben Ena SWE 1:36.58 S
90 101 Alexander Brocke 2011 Simklubben Neptun SWE 1:36.76 S
91 728 Lucas Pham 2010 SK Speed NOR 1:36.79 S
92 579 Eddie Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:37.65 S
93 252 Linus Salminen 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:37.74 S
94 194 Noah Engerberg 2011 S 77 Stenungsund SWE 1:38.84
95 298 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:40.04
96 299 Harley Andersson 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:40.67 S
97 518 Maximilian Enström 2010 Wisby Simsällskap SWE 1:41.13 S
98 20 Rasmus Olsson 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:43.01 S
99 18 Loke Karlsson 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:43.01
100 573 Theo Fromlet Kolsrud 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:43.45 S
101 52 Jino Atiwit Osman 2010 Simklubben Ena SWE 1:44.60 S
102 521 Oliver Svedin 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:44.90 S
103 522 Lucas Sundkvist 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:44.96 S
104 810 Hugo Ek 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:47.73 S
105 652 Viktor Ignjatovic 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:51.25 S
106 196 Jay Johansson Mohlin 2011 S 77 Stenungsund SWE 1:51.89
107 303 Adam Bonderud 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:57.07
108 336 Theo Linnér 2009 Sundsvalls Simsällskap SWE
109 448 Yuxi Zhu 2012 Täby Sim SWE
110 648 Floyd Karlmark 2012 Stockholmspolisens IF Simförening SWE
111 269 Gabriel Lundgren 2011 Spårvägen Simförening SWE
112 756 Aksel Viken Refseth 2009 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR
113 34 Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE
114 755 Vishnu Sattanathan 2010 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR
115 390 Thor Lieu 2011 Södertörns Simsällskap SWE
116 197 Arvid Fossum 2009 S 77 Stenungsund SWE
117 301 Jonathan Sundqvist 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
118 423 Vilgot Hårding-Nordkvist 2008 Tyresö Simsällskap SWE
119 795 David Walker 2009 Spårvägen Simförening SWE
120 21 Jakub Eliasz 2008 Södertörns Simsällskap SWE
121 619 Albert Nordling 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE
2022-07-01 13:49:42 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner