2022-08-17   15:16:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för HEAD Summer Cup 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Startlista
HEAD Summer Cup 2022
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022
2 400m Frisim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 718 Eilif Bouquet 2006 SK Speed NOR 4:15.16 S
2 618 Jan Salentin 2004 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 4:29.71 S
3 786 Malaravan Sivanesan 2005 Lørenskog og Rælingen
Kappsvømmingsklubb
NOR 4:35.02 S
4 748 Elias Hauge Lien 2007 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 4:36.46 S
5 264 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening SWE 4:39.80 S
6 754 Thomas Trøite 2006 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 4:40.81 S
7 664 Kristoffer Dyrvang Haga Triton Lillestrøm 4:44.53
2008 NOR S
8 676 Vincent Vu Triton Lillestrøm 4:46.14
2007 NOR S
9 773 Marten Mattias Jõgila Audentese Spordiklubi 4:46.74
2008 EST S
10 427 Lukas Ekenhill Tyresö Simsällskap 4:47.16
2006 SWE
11 171 Elis Täljsten Njurunda Simsällskap 4:49.22
2008 SWE
12 781 Oskar Skaret Nordli Lørenskog og Rælingen
Kappsvømmingsklubb
4:53.21
2007 NOR S
13 597 Otto Sahlée 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 4:54.37 S
14 464 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap SWE 4:54.88
15 741 Brage Wetjen Sigernes 2008 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 4:54.99
16 695 Aksel Søvik Holden 2008 Bærumsvømmerne NOR 4:55.03
17 731 Ask Melgård Skorstad 2008 SK Speed NOR 4:55.70
18 144 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun SWE 4:56.93
19 595 Gustaf Färnqvist 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 4:58.40 S
20 510 Malte Lyth 2008 Wisby Simsällskap SWE 5:00.61
21 167 Joel Täljsten 2007 Njurunda Simsällskap SWE 5:01.83 S
22 740 Eirik Hakvåg-Sandengen 2007 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 5:03.98
23 463 Gustav Call 2009 Upsala Simsällskap SWE 5:04.25
24 31 Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 5:05.02
25 75 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun SWE 5:05.15
26 377 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 5:05.34
27 659 Martin Brunborg 2006 Triton Lillestrøm NOR 5:05.73
28 472 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap SWE 5:05.86
29 542 Elias Bergfeldt 2007 Väsby Simsällskap SWE 5:09.45
30 489 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap SWE 5:11.19
31 674 Wilhelm Hestad Skinnar 2009 Triton Lillestrøm NOR 5:11.40 S
32 739 Sondre Brunvoll Møllerløkken 2008 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 5:13.22
33 122 Andreas Steijner 1988 Simklubben Neptun SWE 5:18.43 S
34 729 Oliver Rinden-Johansen 2009 SK Speed NOR 5:21.33 S
35 7 Axel Haglund 2007 Borlänge Simsällskap SWE 5:23.02 S
36 726 Timo Andersen Nordli 2008 SK Speed NOR 5:27.52 S
37 115 Melvin Zetterlund 2009 Simklubben Neptun SWE 5:29.65 S
38 76 Frank Rosén 2009 Simklubben Neptun SWE 5:45.68
39 553 Adam Hniopek 2009 Väsby Simsällskap SWE 5:45.97
40 666 Eren Jacob Knutslid 2008 Triton Lillestrøm NOR 5:47.41
41 654 Oskar Christoffer Andegren 2008 Triton Lillestrøm NOR 5:48.52 S
42 550 Erik Andrén 2009 Väsby Simsällskap SWE 5:53.79 S
43 561 Martin Oskarsson 2009 Ösmo Simsällskap SWE 6:03.52 S
44 175 Viking Månsson 2008 Njurunda Simsällskap SWE 6:05.53 S
45 733 Mads Sørensen 2009 SK Speed NOR 6:06.77 S
46 20 Rasmus Olsson 2009 Njurunda Simsällskap SWE 6:50.48
47 18 Loke Karlsson 2009 Njurunda Simsällskap SWE 6:57.33
48 425 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap SWE
49 157 Einar Welander 2008 Simklubben Neptun SWE
50 86 Julijus Bliumkinas 2009 Simklubben Neptun SWE
51 336 Theo Linnér 2009 Sundsvalls Simsällskap SWE
52 594 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
2022-07-01 13:49:41 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner