2022-08-17   15:24:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för HEAD Summer Cup 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Startlista
HEAD Summer Cup 2022
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022
1 400m Frisim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 758 Britt Raudsepp 2007 Audentese Spordiklubi EST 4:34.41
2 478 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap SWE 4:35.53 S
3 759 Elli Lõvi 2008 Audentese Spordiklubi EST 4:38.80
4 752 Sigrid Eldholm 2005 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 4:47.75 S
5 491 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap SWE 4:49.39
6 515 Ella Adman 2006 Wisby Simsällskap SWE 4:49.52 S
7 162 Ida Sundholm 2005 Njurunda Simsällskap SWE 4:53.14 S
8 673 Silja Thoresen Skinlo 2007 Triton Lillestrøm NOR 4:55.24
9 321 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 4:55.96
10 761 Merilin Priivits 2006 Audentese Spordiklubi EST 4:56.02 S
11 492 Iris Thorngren 2008 Upsala Simsällskap SWE 4:56.04
12 353 Linnéa Teljstedt 2003 Södertälje Simsällskap SWE 4:58.34 S
13 556 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap SWE 5:01.27
14 85 Melissa Stålhammar
Kierkegaard
2009 Simklubben Neptun SWE 5:02.90
15 737 Ada Viken Refseth 2004 Hamar IL NOR 5:05.70
16 685 Iselin Elise Eikenes 2008 Bærumsvømmerne NOR 5:06.10 S
17 29 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 5:07.46
18 4 Elsa Karls 2008 Borlänge Simsällskap SWE 5:07.84 S
19 140 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun SWE 5:08.73
20 98 Adele Ramm-Ericson 2009 Simklubben Neptun SWE 5:09.83
21 185 Fanny Falk 2008 S 77 Stenungsund SWE 5:10.27 S
22 805 Amelie Jägemar 2008 Väsby Simsällskap SWE 5:13.24
23 184 Alice Olsson 2006 S 77 Stenungsund SWE 5:13.79 S
24 667 Kristin Lyssandtræ 2007 Triton Lillestrøm NOR 5:15.20 S
25 615 Malin Ekstrand 2002 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 5:15.38
26 181 Stina Röhss 2007 S 77 Stenungsund SWE 5:16.11
27 6 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 5:16.43 S
28 677 Amelia Hanna Wierzbicka 2008 Triton Lillestrøm NOR 5:16.59
29 409 Kamilla Beslekoeva 2007 Södertörns Simsällskap SWE 5:18.34 S
30 565 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir SWE 5:21.34
31 413 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 5:22.55
32 153 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun SWE 5:25.70 S
33 680 Tilde Gehrken Berge 2007 Bærumsvømmerne NOR 5:27.82 S
34 133 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun SWE 5:28.49 S
35 187 Mimmi Falk 2009 S 77 Stenungsund SWE 5:28.74
36 514 Ellie Brolin 2008 Wisby Simsällskap SWE 5:29.12 S
37 745 Emma Lu Tjeldvoll 2008 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 5:29.72 S
38 668 Pauline Elise Masiak 2008 Triton Lillestrøm NOR 5:30.60
39 340 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap SWE 5:35.59
40 723 Embla Sofia Lieungh 2008 SK Speed NOR 5:35.81 S
41 689 Celina Fagervik 2007 Bærumsvømmerne NOR 5:35.93 S
42 722 Haldis Jensen 2009 SK Speed NOR 5:36.21 S
43 164 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap SWE 5:36.28 S
44 672 Arbenita Shala 2009 Triton Lillestrøm NOR 5:37.41
45 189 Clara Carlén 2009 S 77 Stenungsund SWE 5:39.04
46 493 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap SWE 5:39.89
47 186 Leontien Herweijer 2007 S 77 Stenungsund SWE 5:40.76 S
48 498 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap SWE 5:42.88
49 601 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 5:45.45 S
50 743 Marie Skuseth 2009 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 5:45.70 S
51 800 Theresia Haraldsson 2006 Simklubben Ägir SWE 5:48.33
52 801 Towa Carlberg 2008 Simklubben Ägir SWE 5:48.55
53 682 Aurora Øian Bjørvik 2009 Bærumsvømmerne NOR 5:49.28 S
54 169 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap SWE 5:49.93
55 544 Ella Lundgren 2009 Väsby Simsällskap SWE 5:51.92 S
56 343 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap SWE 6:04.29
57 665 Iselin Abena Dennis Jøndal 2009 Triton Lillestrøm NOR 6:07.35
58 691 Clea Gnanapragasam 2009 Bærumsvømmerne NOR 6:20.00 S
59 517 Nova Högberg 2008 Wisby Simsällskap SWE 6:25.80 S
60 16 Haben Tsegay 2009 Njurunda Simsällskap SWE 6:27.64
61 15 Ester Magnusdotter 2008 Njurunda Simsällskap SWE 6:34.60
62 13 Alice Sjödin 2009 Njurunda Simsällskap SWE 6:38.55
63 19 Meya Berg 2009 Njurunda Simsällskap SWE 6:40.15
64 71 Elvira Östlund 2006 Ludvika Simsällskap SWE 6:47.72 S
65 14 Ellen Magnusdotter 2009 Njurunda Simsällskap SWE 6:54.49
66 716 Tomine Berg-Ilebekk 2008 SK Speed NOR 7:09.88 S
67 798 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening SWE
68 325 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
69 290 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
70 223 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE
71 630 Amanda Eriksson 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE
72 572 Juni D. Linder 2008 Simklubben Ägir SWE
73 28 Wilma Danielsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
74 569 Linnea Wallskog 2008 Simklubben Ägir SWE
75 324 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
76 240 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb SWE
2022-07-01 13:49:40 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner