2022-08-17   15:36:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för HEAD Summer Cup 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Heatlista
HEAD Summer Cup 2022
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022
Gren 3, 100m Ryggsim Damer
Final 1 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:01
Anm tid
Start ca:
0
1
2
59 3 Filippa Larsson 2011 GRUMS SS
701 4 Lina Cecilie Mulford 2008 Bærum S
267 5 Sigrid Wååg 2010 SPÅRVÄGEN
6
7
8
9
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 2 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:03
0
380 1 Elsa Sigfelt 2010 SÖDERTÖRN
552 2 Selena Afoworki 2010 VÄSBY SS
384 3 Meya Svanljung 2010 SÖDERTÖRN
205 4 Nike Bubach 2010 S 77 1:49.89 S
15 5 Ester Magnusdotter 2008 NJURUNDA 2:35.15
628 6 Sigrid Mueller 2011 SPIF SF
624 7 Marina Rankovic 2010 SPIF SF
358 8 Nova Svensson 2010 SÖDERTÖRN
9
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 3 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:07
204 0 Mira Bensryd 2010 S 77 1:47.23
418 1 Minnah Lloyd 2011 SÖDERTÖRN 1:44.43 S
445 2 Ella Edhäll 2010 TÄBY SIM 1:42.69 S
693 3 Andrea Halvorsen 2009 Bærum 1:41.99 S
450 4 Alicia Ariamard 2010 TÄBY SIM 1:41.43 S
272 5 Ester Mesch 2010 SPÅRVÄGEN 1:41.81 S
460 6 Kerstin Aronsson 2010 TÄBY SIM 1:42.56 S
203 7 Tilde Hellström 2010 S 77 1:44.30
12 8 Alice Ernerfeldt 2008 NJURUNDA 1:45.86 S
207 9 Svea Röhss 2010 S 77 1:49.13
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 4 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:09
Anm tid
Start ca:
200 0 Leia Johansson 2010 S 77 1:40.82
457 1 Olivia Lamberstam 2010 TÄBY SIM 1:40.65 S
634 2 Judith Axelson 2009 SPIF SF 1:40.43
295 3 Ebba Callberg 2010 SKK 1:39.98 S
293 4 Ida Hagspiel 2011 SKK 1:39.14 S
477 5 Svea Helin 2010 UPSALA S 1:39.67
497 6 Selma Widmark 2011 UPSALA S 1:40.04
344 7 Svea Strömwall 2009 SÖDERTÄLJE 1:40.52 S
14 8 Ellen Magnusdotter 2009 NJURUNDA 1:40.72
333 9 Laura Mladenovski 2011 SKK 1:41.29 S
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 5 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:12
585 0 Lisa Alzén 2009 SS04 1:38.78
412 1 Wendela Melin 2010 SÖDERTÖRN 1:38.65 S
526 2 Tindra Martinsson 2008 VÄSBY SS 1:38.40
254 3 Greta Adamsson 2011 SPÅRVÄGEN 1:38.34
734 4 Josefine Maria Vik Williams 2009 SK Speed 1:38.00 S
719 5 Tuva Wålen Baardsen 2008 SK Speed 1:38.34 S
720 6 Sara Skogman Elouazzani 2009 SK Speed 1:38.38 S
78 7 Christina Crona 2010 SK NEPTUN 1:38.61
13 8 Alice Sjödin 2009 NJURUNDA 1:38.74 S
16 9 Haben Tsegay 2009 NJURUNDA 1:38.92
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 6 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:14
583 0 Hanna Sundström 2009 SS04 1:37.41 S
809 1 Frida Dunkars 2011 VÄSBY SS 1:36.34 S
722 2 Haldis Jensen 2009 SK Speed 1:35.58 S
653 3 Mathilda Orsi 2009 SPIF SF 1:35.37 S
294 4 Ella Svanholm 2009 SKK 1:34.97
803 5 Matilda Kjellman 2011 TÄBY SIM 1:35.07 S
93 6 Mira Elingsdotter 2012 SK NEPTUN 1:35.55
268 7 Sophia Malmgren 2010 SPÅRVÄGEN 1:36.31 S
537 8 Ida Renholm 2010 VÄSBY SS 1:36.58
381 9 Emilia Lindberg 2010 SÖDERTÖRN 1:37.81
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 7 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:16
271 0 Astrid Tegel 2010 SPÅRVÄGEN 1:34.26 S
307 1 Maja Wessén 2010 SKK 1:33.96 S
708 2 Frida Amalie Sivle 2008 Bærum 1:33.87 S
202 3 Ffion Rhys 2009 S 77 1:32.21
206 4 Isis Olin 2010 S 77 1:32.15
539 5 Julienne Falk 2011 VÄSBY SS 1:32.16
284 6 Iris Wik 2006 SPÅRVÄGEN 1:32.56 S
278 7 Signe Wååg 2008 SPÅRVÄGEN 1:33.92
517 8 Nova Högberg 2008 WISBY SS 1:34.14 S
507 9 Alva Ekström 2011 WISBY SS 1:34.81
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 8 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:19
730 0 Emma Skarde 2010 SK Speed 1:31.97 S
513 1 Moa Thurgren 2010 WISBY SS 1:31.73
393 2 Wilda Hellman 2009 SÖDERTÖRN 1:31.65
296 3 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 SKK 1:31.56 S
19 4 Meya Berg 2009 NJURUNDA 1:31.34
490 5 Ida Schönberg 2009 UPSALA S 1:31.40
26 6 Rebecka Almroth 2010 VÄSBY SS 1:31.64 S
469 7 Märta Säfsten 2006 UPSALA S 1:31.72
305 8 Carolina Herlitz 2010 SKK 1:31.92 S
112 9 Yolanda Taxén 2009 SK NEPTUN 1:32.02 S
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 9 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:21
568 0 Leah Sundqvist 2009 SK ÄGIR 1:31.18 S
540 1 Lina Alfani 2011 VÄSBY SS 1:30.96
683 2 Oda Brennum 2008 Bærum 1:30.77 S
306 3 Sofia Andrén 2010 SKK 1:30.58 S
28 4 Wilma Danielsson 2006 SS04 1:30.33 S
419 5 Olivia Wennerberg 2010 SÖDERTÖRN 1:30.52 S
386 6 Moa Frejd 2008 SÖDERTÖRN 1:30.64
292 7 Ida Lövblom 2010 SKK 1:30.81 S
11 8 Wira Andersson 2010 NJURUNDA 1:31.05 S
487 9 Elsie Lund 2010 UPSALA S 1:31.28
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 10 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:23
672 0 Arbenita Shala 2009 Triton Lil 1:29.44 S
414 1 Ida Persson 2010 SÖDERTÖRN 1:29.04 S
439 2 Emily Hedlund 2011 TÄBY SIM 1:28.85 S
389 3 Téa Brännström 2008 SÖDERTÖRN 1:28.39
473 4 Elin Bohman 2009 UPSALA S 1:28.26
671 5 Hanna Emilie Rygg-Berg 2010 Triton Lil 1:28.37
519 6 Freja Nilsson 2009 WISBY SS 1:28.46 S
273 7 Vida Brink 2010 SPÅRVÄGEN 1:29.00 S
638 8 Tilde Bender Johansson 2007 SPIF SF 1:29.06
95 9 Alma Leinder 2010 SK NEPTUN 1:29.78
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 11 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:26
343 0 Cheyenne Bäckstrand 2005 SÖDERTÄLJE 1:27.26
496 1 Ester Wallström 2009 UPSALA S 1:26.73
17 2 Hanna Nordberg 2009 NJURUNDA 1:26.24 S
697 3 Linnéa Christiane Johansen Melø 2008 Bærum 1:26.01
134 4 Julia Lundgren 2007 SK NEPTUN 1:25.89
190 5 Sofia Olsson 2009 S 77 1:25.95
481 6 Saga Jägare 2010 UPSALA S 1:26.21 S
56 7 Maja Englund 2010 GRUMS SS 1:26.32
385 8 Moa  Bäckström 2010 SÖDERTÖRN 1:27.25
582 9 Ester Nilsson 2009 SS04 1:27.57 S
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 12 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:28
438 0 Linnea Falkare 2010 TÄBY SIM 1:25.66 S
102 1 Freja Malmqvist 2012 SK NEPTUN 1:25.46
670 2 Hajana Monsen 2009 Triton Lil 1:24.90 S
655 3 Eva Chipo Marova Andersen 2009 Triton Lil 1:24.42 S
538 4 Nathalie Falk 2010 VÄSBY SS 1:24.34
547 5 Agnes Klingh 2008 VÄSBY SS 1:24.34 S
549 6 Claire Luo 2010 VÄSBY SS 1:24.88
546 7 Nefeli Antoniou 2010 VÄSBY SS 1:25.41
769 8 Emma-Laura Rajamägi 2010 AUD 1:25.64 S
234 9 Linnea Björkholm 2008 SKURU IK 1:25.71 S
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 13 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:30
768 0 Sandra Malm 2010 AUD 1:24.25 S
491 1 Ida Svensson 2006 UPSALA S 1:24.19
698 2 Nicole Synnøve Knutsen 2008 Bærum 1:23.49
453 3 Caroline Hermansson 2010 TÄBY SIM 1:23.30 S
763 4 Anni Alice Voll 2008 AUD 1:22.91
340 5 Venessa Walldèn 2009 SÖDERTÄLJE 1:23.23
198 6 Marika Söderlund Larsson 2010 S 77 1:23.40
199 7 Leena Mainardis 2010 S 77 1:23.75
571 8 Ingrid Jonsson 2008 SK ÄGIR 1:24.23 S
169 9 Emilia Sundholm 2007 NJURUNDA 1:24.30 S
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 14 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:32
Anm tid
Start ca:
415 0 vilma Holmer 2011 SÖDERTÖRN 1:22.33 S
714 1 Helene Storbråten Volden 2007 Bærum 1:22.20
798 2 Lone Trygg Wik 2009 SPÅRVÄGEN 1:21.97
712 3 Katinka Mari Svenning 2009 Bærum 1:21.72
338 4 Julia Boman 2008 SÖDERTÄLJE 1:21.63 S
383 5 Lilly Dorch Juliusson 2009 SÖDERTÖRN 1:21.66
565 6 Emelie Betzel 2008 SK ÄGIR 1:21.93
662 7 Ida Tveiterås Green 2009 Triton Lil 1:21.99
700 8 Lena Miloradovic 2009 Bærum 1:22.27
581 9 Daria Silinski 2009 SS04 1:22.59 S
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 15 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:34
172 0 Anna-Klara Sundström 2007 NJURUNDA 1:20.85 S
780 1 Josefine Tønder Keul 2008 LRK 1:20.46 S
710 2 Ida Stenhagen 2008 Bærum 1:20.46
124 3 Linnea Farrar 2006 SK NEPTUN 1:20.10 S
155 4 Lovis Carltoft 2008 SK NEPTUN 1:19.72 S
467 5 Ebba Lundqvist 2007 UPSALA S 1:19.93
667 6 Kristin Lyssandtræ 2007 Triton Lil 1:20.40 S
658 7 Saga Brattbakk 2010 Triton Lil 1:20.46 S
182 8 Engla Back 2007 S 77 1:20.70
96 9 Alma Brantemark 2011 SK NEPTUN 1:21.19 S
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 16 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:36
736 0 Helene Elizabeth Nyheim Østeby 2006 SK Speed 1:19.05 S
709 1 Lykke Leah Hestad Solberg 2009 Bærum 1:18.97
55 2 Tilde Svegårdh 2005 SK ENA 1:18.79 S
8 3 Moa Sjödin 2007 BORLÄNGE 1:18.62 S
318 4 Elin Borgman 2008 SKK 1:18.54 S
123 5 Amelia Gustafsson 2006 SK NEPTUN 1:18.60 S
715 6 Sunniva Antonsen 2008 SK Speed 1:18.78
766 7 Maria Elizabeth Jefanov 2010 AUD 1:18.94 S
669 8 Eira Melhus-Tangen 2007 Triton Lil 1:19.01
656 9 Patra Ariyawong 2007 Triton Lil 1:19.48 S
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 17 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
17:38
Anm tid
Start ca:
767 0 Emily-Pärli Jäärats 2011 AUD 1:18.32
176 1 Elma Neuman 2008 NJURUNDA 1:18.05 S
183 2 Agnes Ottosson 2007 S 77 1:17.37
57 3 Moa Englund 2008 GRUMS SS 1:17.16
560 4 Alva Lindberg 2008 ÖSMO SS 1:16.74 S
48 5 Isabelle Nilsson 2008 DANDERYD 1:16.84 S
500 6 Lava Pelling Trautenberger 2008 UPSALA S 1:17.29
679 7 Ingrid Wium Arneson 2008 Bærum 1:17.80
407 8 Jasmine Musaji 2008 SÖDERTÖRN 1:18.28 S
684 9 Nikoline Nørjordet Braaten 2007 Bærum 1:18.40
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 18 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:40
3 0 Linn Olsson 2010 BORLÄNGE 1:16.43 S
133 1 Alicia Dahlberg 2007 SK NEPTUN 1:15.81
545 2 Edith Lindgren 2009 VÄSBY SS 1:15.45
35 3 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 BOTK-RÖNN 1:15.13 S
677 4 Amelia Hanna Wierzbicka 2008 Triton Lil 1:14.86
160 5 Victoria Jensen 2009 SK NEPTUN 1:15.09
506 6 Jazmine Enström 2008 WISBY SS 1:15.34
374 7 Leila Georgsson 2008 SÖDERTÖRN 1:15.47 S
326 8 Ofelia Öström 2008 SKK 1:15.81
323 9 Elise Karlsson 2007 SKK 1:16.53 S
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 19 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:42
373 0 Juni Stenbacka 2007 SÖDERTÖRN 1:14.64
378 1 Natalie Nilsson 2005 SÖDERTÖRN 1:14.07 S
170 2 Elsa  Larsson 2008 NJURUNDA 1:13.31 S
632 3 Evelina Kopparberg 2009 SPIF SF 1:11.68
566 4 Linnea Betzel 2007 SK ÄGIR 1:11.30
762 5 Gabriela Kuusk 2009 AUD 1:11.58 S
492 6 Iris Thorngren 2008 UPSALA S 1:12.35
351 7 Moa Forsgren 2008 SÖDERTÄLJE 1:13.98 S
764 8 Natali Plovits 2007 AUD 1:14.34
559 9 Meja Thunvall 2006 ÖSMO SS 1:14.75 S
Gren 3, 100m Ryggsim Damer Final 20 (20)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
17:44
784 0 Albertine Isabella Stene 2007 LRK 1:10.99
421 1 Emilia Bertoli 2005 TYRESÖ SS 1:10.38 S
350 2 Julia Ottosson 2006 SÖDERTÄLJE 1:09.19 S
138 3 Filippa Hanikat 2007 SK NEPTUN 1:08.52 S
276 4 Wilma Eld 2005 SPÅRVÄGEN 1:03.22 Y
608 5 Klara Klingberg 2006 SPIF SF 1:07.46 S
778 6 Isabella Andersen 2009 LRK 1:08.53 S
5 7 Mira Björkman 2010 BORLÄNGE 1:09.23 S
548 8 Audrey Luo 2009 VÄSBY SS 1:10.67 S
403 9 Stella Svensson 2009 SÖDERTÖRN 1:11.04 S
2022-07-01 14:36:16 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner