2022-08-17   16:00:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för HEAD Summer Cup 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Heatlista
HEAD Summer Cup 2022
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022
Gren 2, 400m Frisim Herrar
Final 1 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:23
Anm tid
Start ca:
0
1
2
594 3 Hugo Bentzer 2009 SS04
86 4 Julijus Bliumkinas 2009 SK NEPTUN
336 5 Theo Linnér 2009 SUNDSVALL
6
7
8
9
Gren 2, 400m Frisim Herrar Final 2 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:29
157 0 Einar Welander 2008 SK NEPTUN
18 1 Loke Karlsson 2009 NJURUNDA 6:57.33
733 2 Mads Sørensen 2009 SK Speed 6:06.77 S
561 3 Martin Oskarsson 2009 ÖSMO SS 6:03.52 S
654 4 Oskar Christoffer Andegren 2008 Triton Lil 5:48.52 S
550 5 Erik Andrén 2009 VÄSBY SS 5:53.79 S
175 6 Viking Månsson 2008 NJURUNDA 6:05.53 S
20 7 Rasmus Olsson 2009 NJURUNDA 6:50.48
425 8 Otto Andersson 2008 TYRESÖ SS
9
Gren 2, 400m Frisim Herrar Final 3 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:37
553 0 Adam Hniopek 2009 VÄSBY SS 5:45.97
115 1 Melvin Zetterlund 2009 SK NEPTUN 5:29.65 S
7 2 Axel Haglund 2007 BORLÄNGE 5:23.02 S
122 3 Andreas Steijner 1988 SK NEPTUN 5:18.43 S
674 4 Wilhelm Hestad Skinnar 2009 Triton Lil 5:11.40 S
739 5 Sondre Brunvoll Møllerløkken 2008 Trondhjems SLK 5:13.22
729 6 Oliver Rinden-Johansen 2009 SK Speed 5:21.33 S
726 7 Timo Andersen Nordli 2008 SK Speed 5:27.52 S
76 8 Frank Rosén 2009 SK NEPTUN 5:45.68
666 9 Eren Jacob Knutslid 2008 Triton Lil 5:47.41
Gren 2, 400m Frisim Herrar Final 4 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
16:43
Anm tid
Start ca:
542 0 Elias Bergfeldt 2007 VÄSBY SS 5:09.45
659 1 Martin Brunborg 2006 Triton Lil 5:05.73
75 2 Leo Junlén 2009 SK NEPTUN 5:05.15
463 3 Gustav Call 2009 UPSALA S 5:04.25
167 4 Joel Täljsten 2007 NJURUNDA 5:01.83 S
740 5 Eirik Hakvåg-Sandengen 2007 Trondhjems SLK 5:03.98
31 6 Tee Thern 2006 SS04 5:05.02
377 7 Moritz  Karlsson 2008 SÖDERTÖRN 5:05.34
472 8 Malte Andersson 2007 UPSALA S 5:05.86
489 9 Seved Rönnholm 2007 UPSALA S 5:11.19
Gren 2, 400m Frisim Herrar Final 5 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:49
595 0 Gustaf Färnqvist 2007 SS04 4:58.40 S
731 1 Ask Melgård Skorstad 2008 SK Speed 4:55.70
741 2 Brage Wetjen Sigernes 2008 Trondhjems SLK 4:54.99
597 3 Otto Sahlée 2007 SPIF SF 4:54.37 S
171 4 Elis Täljsten 2008 NJURUNDA 4:49.22
781 5 Oskar Skaret Nordli 2007 LRK 4:53.21 S
464 6 Johannes Fischer 2007 UPSALA S 4:54.88
695 7 Aksel Søvik Holden 2008 Bærum 4:55.03
144 8 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 SK NEPTUN 4:56.93
510 9 Malte Lyth 2008 WISBY SS 5:00.61
Gren 2, 400m Frisim Herrar Final 6 (6)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:55
773 0 Marten Mattias Jõgila 2008 AUD 4:46.74 S
664 1 Kristoffer Dyrvang Haga 2008 Triton Lil 4:44.53 S
264 2 Oliver Geaney 2006 SPÅRVÄGEN 4:39.80 S
786 3 Malaravan Sivanesan 2005 LRK 4:35.02 S
718 4 Eilif Bouquet 2006 SK Speed 4:15.16 S
618 5 Jan Salentin 2004 SPIF SF 4:29.71 S
748 6 Elias Hauge Lien 2007 Trondhjems SLK 4:36.46 S
754 7 Thomas Trøite 2006 Trondhjems SLK 4:40.81 S
676 8 Vincent Vu 2007 Triton Lil 4:46.14 S
427 9 Lukas Ekenhill 2006 TYRESÖ SS 4:47.16
2022-07-01 14:36:15 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner