2022-08-17   16:22:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för HEAD Summer Cup 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Heatlista
HEAD Summer Cup 2022
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022
Gren 1, 400m Frisim Damer
Final 1 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
15:30
Anm tid
Start ca:
0
1
240 2 Ellen Ekengren 2008 SKURU IK
569 3 Linnea Wallskog 2008 SK ÄGIR
572 4 Juni D. Linder 2008 SK ÄGIR
28 5 Wilma Danielsson 2006 SS04
324 6 Ebba Nilsson 2008 SKK
7
8
9
Gren 1, 400m Frisim Damer Final 2 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:36
223 0 Linnea Ekstrand 2009 SALTSJÖB
325 1 Emilia Säther 2008 SKK
716 2 Tomine Berg-Ilebekk 2008 SK Speed 7:09.88 S
71 3 Elvira Östlund 2006 LUDVIKA SS 6:47.72 S
13 4 Alice Sjödin 2009 NJURUNDA 6:38.55
19 5 Meya Berg 2009 NJURUNDA 6:40.15
14 6 Ellen Magnusdotter 2009 NJURUNDA 6:54.49
798 7 Lone Trygg Wik 2009 SPÅRVÄGEN
290 8 Elsie Cooper 2008 SKK
630 9 Amanda Eriksson 2006 SPIF SF
Gren 1, 400m Frisim Damer Final 3 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:44
16 0 Haben Tsegay 2009 NJURUNDA 6:27.64
691 1 Clea Gnanapragasam 2009 Bærum 6:20.00 S
544 2 Ella Lundgren 2009 VÄSBY SS 5:51.92 S
682 3 Aurora Øian Bjørvik 2009 Bærum 5:49.28 S
800 4 Theresia Haraldsson 2006 SK ÄGIR 5:48.33
801 5 Towa Carlberg 2008 SK ÄGIR 5:48.55
169 6 Emilia Sundholm 2007 NJURUNDA 5:49.93
665 7 Iselin Abena Dennis Jøndal 2009 Triton Lil 6:07.35
517 8 Nova Högberg 2008 WISBY SS 6:25.80 S
15 9 Ester Magnusdotter 2008 NJURUNDA 6:34.60
Gren 1, 400m Frisim Damer Final 4 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
15:51
Anm tid
Start ca:
601 0 Sandra Ignatjovic 2007 SPIF SF 5:45.45 S
186 1 Leontien Herweijer 2007 S 77 5:40.76 S
189 2 Clara Carlén 2009 S 77 5:39.04
164 3 Wilja Edin 2006 NJURUNDA 5:36.28 S
689 4 Celina Fagervik 2007 Bærum 5:35.93 S
722 5 Haldis Jensen 2009 SK Speed 5:36.21 S
672 6 Arbenita Shala 2009 Triton Lil 5:37.41
493 7 Emelie Törnquist 2008 UPSALA S 5:39.89
498 8 Nelly Widmark 2008 UPSALA S 5:42.88
743 9 Marie Skuseth 2009 Trondhjems SLK 5:45.70 S
Gren 1, 400m Frisim Damer Final 5 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
15:58
340 0 Venessa Walldèn 2009 SÖDERTÄLJE 5:35.59
745 1 Emma Lu Tjeldvoll 2008 Trondhjems SLK 5:29.72 S
187 2 Mimmi Falk 2009 S 77 5:28.74
680 3 Tilde Gehrken Berge 2007 Bærum 5:27.82 S
413 4 Märta Bengtsson 2008 SÖDERTÖRN 5:22.55
153 5 Fanny Lidegran 2008 SK NEPTUN 5:25.70 S
133 6 Alicia Dahlberg 2007 SK NEPTUN 5:28.49 S
514 7 Ellie Brolin 2008 WISBY SS 5:29.12 S
668 8 Pauline Elise Masiak 2008 Triton Lil 5:30.60
723 9 Embla Sofia Lieungh 2008 SK Speed 5:35.81 S
Gren 1, 400m Frisim Damer Final 6 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:04
409 0 Kamilla Beslekoeva 2007 SÖDERTÖRN 5:18.34 S
6 1 Hedvig Eriksson 2006 BORLÄNGE 5:16.43 S
615 2 Malin Ekstrand 2002 SPIF SF 5:15.38
184 3 Alice Olsson 2006 S 77 5:13.79 S
185 4 Fanny Falk 2008 S 77 5:10.27 S
805 5 Amelie Jägemar 2008 VÄSBY SS 5:13.24
667 6 Kristin Lyssandtræ 2007 Triton Lil 5:15.20 S
181 7 Stina Röhss 2007 S 77 5:16.11
677 8 Amelia Hanna Wierzbicka 2008 Triton Lil 5:16.59
565 9 Emelie Betzel 2008 SK ÄGIR 5:21.34
Gren 1, 400m Frisim Damer Final 7 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:10
140 0 Frida Forsmark 2008 SK NEPTUN 5:08.73
29 1 Emilia Lingman 2006 SS04 5:07.46
737 2 Ada Viken Refseth 2004 Hamar IL 5:05.70
556 3 Audrey Glavas 2008 ÖSMO SS 5:01.27
492 4 Iris Thorngren 2008 UPSALA S 4:56.04
353 5 Linnéa Teljstedt 2003 SÖDERTÄLJE 4:58.34 S
85 6 Melissa Stålhammar Kierkegaard 2009 SK NEPTUN 5:02.90
685 7 Iselin Elise Eikenes 2008 Bærum 5:06.10 S
4 8 Elsa Karls 2008 BORLÄNGE 5:07.84 S
98 9 Adele Ramm-Ericson 2009 SK NEPTUN 5:09.83
Gren 1, 400m Frisim Damer Final 8 (8)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
16:16
321 0 Alma Brorson 2008 SKK 4:55.96
162 1 Ida Sundholm 2005 NJURUNDA 4:53.14 S
491 2 Ida Svensson 2006 UPSALA S 4:49.39
759 3 Elli Lõvi 2008 AUD 4:38.80
758 4 Britt Raudsepp 2007 AUD 4:34.41
478 5 Nike Söderström 2007 UPSALA S 4:35.53 S
752 6 Sigrid Eldholm 2005 Trondhjems SLK 4:47.75 S
515 7 Ella Adman 2006 WISBY SS 4:49.52 S
673 8 Silja Thoresen Skinlo 2007 Triton Lil 4:55.24
761 9 Merilin Priivits 2006 AUD 4:56.02 S
2022-07-01 14:36:14 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner