2022-08-17   16:37:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för HEAD Summer Cup 2022

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
HEAD Summer Cup 2022
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022
1 400m Frisim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 758 Britt Raudsepp 2007 Audentese Spordiklubi EST 4:34.41
2 478 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap SWE 4:35.53 S
3 759 Elli Lõvi 2008 Audentese Spordiklubi EST 4:38.80
4 752 Sigrid Eldholm 2005 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 4:47.75 S
5 491 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap SWE 4:49.39
6 515 Ella Adman 2006 Wisby Simsällskap SWE 4:49.52 S
7 162 Ida Sundholm 2005 Njurunda Simsällskap SWE 4:53.14 S
8 673 Silja Thoresen Skinlo 2007 Triton Lillestrøm NOR 4:55.24
9 321 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 4:55.96
10 761 Merilin Priivits 2006 Audentese Spordiklubi EST 4:56.02 S
11 492 Iris Thorngren 2008 Upsala Simsällskap SWE 4:56.04
12 353 Linnéa Teljstedt 2003 Södertälje Simsällskap SWE 4:58.34 S
13 556 Audrey Glavas 2008 Ösmo Simsällskap SWE 5:01.27
14 85 Melissa Stålhammar
Kierkegaard
2009 Simklubben Neptun SWE 5:02.90
15 737 Ada Viken Refseth 2004 Hamar IL NOR 5:05.70
16 685 Iselin Elise Eikenes 2008 Bærumsvømmerne NOR 5:06.10 S
17 29 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 5:07.46
18 4 Elsa Karls 2008 Borlänge Simsällskap SWE 5:07.84 S
19 140 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun SWE 5:08.73
20 98 Adele Ramm-Ericson 2009 Simklubben Neptun SWE 5:09.83
21 185 Fanny Falk 2008 S 77 Stenungsund SWE 5:10.27 S
22 805 Amelie Jägemar 2008 Väsby Simsällskap SWE 5:13.24
23 184 Alice Olsson 2006 S 77 Stenungsund SWE 5:13.79 S
24 667 Kristin Lyssandtræ 2007 Triton Lillestrøm NOR 5:15.20 S
25 615 Malin Ekstrand 2002 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 5:15.38
26 181 Stina Röhss 2007 S 77 Stenungsund SWE 5:16.11
27 6 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 5:16.43 S
28 677 Amelia Hanna Wierzbicka 2008 Triton Lillestrøm NOR 5:16.59
29 409 Kamilla Beslekoeva 2007 Södertörns Simsällskap SWE 5:18.34 S
30 565 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir SWE 5:21.34
31 413 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 5:22.55
32 153 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun SWE 5:25.70 S
33 680 Tilde Gehrken Berge 2007 Bærumsvømmerne NOR 5:27.82 S
34 133 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun SWE 5:28.49 S
35 187 Mimmi Falk 2009 S 77 Stenungsund SWE 5:28.74
36 514 Ellie Brolin 2008 Wisby Simsällskap SWE 5:29.12 S
37 745 Emma Lu Tjeldvoll 2008 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 5:29.72 S
38 668 Pauline Elise Masiak 2008 Triton Lillestrøm NOR 5:30.60
39 340 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap SWE 5:35.59
40 723 Embla Sofia Lieungh 2008 SK Speed NOR 5:35.81 S
41 689 Celina Fagervik 2007 Bærumsvømmerne NOR 5:35.93 S
42 722 Haldis Jensen 2009 SK Speed NOR 5:36.21 S
43 164 Wilja Edin 2006 Njurunda Simsällskap SWE 5:36.28 S
44 672 Arbenita Shala 2009 Triton Lillestrøm NOR 5:37.41
45 189 Clara Carlén 2009 S 77 Stenungsund SWE 5:39.04
46 493 Emelie Törnquist 2008 Upsala Simsällskap SWE 5:39.89
47 186 Leontien Herweijer 2007 S 77 Stenungsund SWE 5:40.76 S
48 498 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap SWE 5:42.88
49 601 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 5:45.45 S
50 743 Marie Skuseth 2009 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 5:45.70 S
51 800 Theresia Haraldsson 2006 Simklubben Ägir SWE 5:48.33
52 801 Towa Carlberg 2008 Simklubben Ägir SWE 5:48.55
53 682 Aurora Øian Bjørvik 2009 Bærumsvømmerne NOR 5:49.28 S
54 169 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap SWE 5:49.93
55 544 Ella Lundgren 2009 Väsby Simsällskap SWE 5:51.92 S
56 343 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap SWE 6:04.29
57 665 Iselin Abena Dennis Jøndal 2009 Triton Lillestrøm NOR 6:07.35
58 691 Clea Gnanapragasam 2009 Bærumsvømmerne NOR 6:20.00 S
59 517 Nova Högberg 2008 Wisby Simsällskap SWE 6:25.80 S
60 16 Haben Tsegay 2009 Njurunda Simsällskap SWE 6:27.64
61 15 Ester Magnusdotter 2008 Njurunda Simsällskap SWE 6:34.60
62 13 Alice Sjödin 2009 Njurunda Simsällskap SWE 6:38.55
63 19 Meya Berg 2009 Njurunda Simsällskap SWE 6:40.15
64 71 Elvira Östlund 2006 Ludvika Simsällskap SWE 6:47.72 S
65 14 Ellen Magnusdotter 2009 Njurunda Simsällskap SWE 6:54.49
66 716 Tomine Berg-Ilebekk 2008 SK Speed NOR 7:09.88 S
67 798 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening SWE
68 325 Emilia Säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
69 290 Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
70 223 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening SWE
71 630 Amanda Eriksson 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE
72 572 Juni D. Linder 2008 Simklubben Ägir SWE
73 28 Wilma Danielsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
74 569 Linnea Wallskog 2008 Simklubben Ägir SWE
75 324 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE
76 240 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb SWE
2022-07-01 13:49:40 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Startlista
HEAD Summer Cup 2022
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022
2 400m Frisim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 718 Eilif Bouquet 2006 SK Speed NOR 4:15.16 S
2 618 Jan Salentin 2004 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 4:29.71 S
3 786 Malaravan Sivanesan 2005 Lørenskog og Rælingen
Kappsvømmingsklubb
NOR 4:35.02 S
4 748 Elias Hauge Lien 2007 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 4:36.46 S
5 264 Oliver Geaney 2006 Spårvägen Simförening SWE 4:39.80 S
6 754 Thomas Trøite 2006 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 4:40.81 S
7 664 Kristoffer Dyrvang Haga Triton Lillestrøm 4:44.53
2008 NOR S
8 676 Vincent Vu Triton Lillestrøm 4:46.14
2007 NOR S
9 773 Marten Mattias Jõgila Audentese Spordiklubi 4:46.74
2008 EST S
10 427 Lukas Ekenhill Tyresö Simsällskap 4:47.16
2006 SWE
11 171 Elis Täljsten Njurunda Simsällskap 4:49.22
2008 SWE
12 781 Oskar Skaret Nordli Lørenskog og Rælingen
Kappsvømmingsklubb
4:53.21
2007 NOR S
13 597 Otto Sahlée 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 4:54.37 S
14 464 Johannes Fischer 2007 Upsala Simsällskap SWE 4:54.88
15 741 Brage Wetjen Sigernes 2008 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 4:54.99
16 695 Aksel Søvik Holden 2008 Bærumsvømmerne NOR 4:55.03
17 731 Ask Melgård Skorstad 2008 SK Speed NOR 4:55.70
18 144 Alejandro Rei Bacas Fujiki 2007 Simklubben Neptun SWE 4:56.93
19 595 Gustaf Färnqvist 2007 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 4:58.40 S
20 510 Malte Lyth 2008 Wisby Simsällskap SWE 5:00.61
21 167 Joel Täljsten 2007 Njurunda Simsällskap SWE 5:01.83 S
22 740 Eirik Hakvåg-Sandengen 2007 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 5:03.98
23 463 Gustav Call 2009 Upsala Simsällskap SWE 5:04.25
24 31 Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 5:05.02
25 75 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun SWE 5:05.15
26 377 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 5:05.34
27 659 Martin Brunborg 2006 Triton Lillestrøm NOR 5:05.73
28 472 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap SWE 5:05.86
29 542 Elias Bergfeldt 2007 Väsby Simsällskap SWE 5:09.45
30 489 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap SWE 5:11.19
31 674 Wilhelm Hestad Skinnar 2009 Triton Lillestrøm NOR 5:11.40 S
32 739 Sondre Brunvoll Møllerløkken 2008 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 5:13.22
33 122 Andreas Steijner 1988 Simklubben Neptun SWE 5:18.43 S
34 729 Oliver Rinden-Johansen 2009 SK Speed NOR 5:21.33 S
35 7 Axel Haglund 2007 Borlänge Simsällskap SWE 5:23.02 S
36 726 Timo Andersen Nordli 2008 SK Speed NOR 5:27.52 S
37 115 Melvin Zetterlund 2009 Simklubben Neptun SWE 5:29.65 S
38 76 Frank Rosén 2009 Simklubben Neptun SWE 5:45.68
39 553 Adam Hniopek 2009 Väsby Simsällskap SWE 5:45.97
40 666 Eren Jacob Knutslid 2008 Triton Lillestrøm NOR 5:47.41
41 654 Oskar Christoffer Andegren 2008 Triton Lillestrøm NOR 5:48.52 S
42 550 Erik Andrén 2009 Väsby Simsällskap SWE 5:53.79 S
43 561 Martin Oskarsson 2009 Ösmo Simsällskap SWE 6:03.52 S
44 175 Viking Månsson 2008 Njurunda Simsällskap SWE 6:05.53 S
45 733 Mads Sørensen 2009 SK Speed NOR 6:06.77 S
46 20 Rasmus Olsson 2009 Njurunda Simsällskap SWE 6:50.48
47 18 Loke Karlsson 2009 Njurunda Simsällskap SWE 6:57.33
48 425 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap SWE
49 157 Einar Welander 2008 Simklubben Neptun SWE
50 86 Julijus Bliumkinas 2009 Simklubben Neptun SWE
51 336 Theo Linnér 2009 Sundsvalls Simsällskap SWE
52 594 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE
2022-07-01 13:49:41 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Startlista
HEAD Summer Cup 2022
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022
3 100m Ryggsim Damer
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 276 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening SWE 1:03.22 Y
2 608 Klara Klingberg 2006 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:07.46 S
3 138 Filippa Hanikat 2007 Simklubben Neptun SWE 1:08.52 S
4 778 Isabella Andersen 2009 Lørenskog og Rælingen
Kappsvømmingsklubb
NOR 1:08.53 S
5 350 Julia Ottosson 2006 Södertälje Simsällskap SWE 1:09.19 S
6 5 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap SWE 1:09.23 S
7 421 Emilia Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap SWE 1:10.38 S
8 548 Audrey Luo 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:10.67 S
9 784 Albertine Isabella Stene 2007 Lørenskog og Rælingen
Kappsvømmingsklubb
NOR 1:10.99
10 403 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:11.04 S
11 566 Linnea Betzel 2007 Simklubben Ägir SWE 1:11.30
12 762 Gabriela Kuusk 2009 Audentese Spordiklubi EST 1:11.58 S
13 632 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:11.68
14 492 Iris Thorngren 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:12.35
15 170 Elsa  Larsson 2008 Njurunda Simsällskap SWE 1:13.31 S
16 351 Moa Forsgren 2008 Södertälje Simsällskap SWE 1:13.98 S
17 378 Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap SWE 1:14.07 S
18 764 Natali Plovits 2007 Audentese Spordiklubi EST 1:14.34
19 373 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:14.64
20 559 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap SWE 1:14.75 S
21 677 Amelia Hanna Wierzbicka 2008 Triton Lillestrøm NOR 1:14.86
22 160 Victoria Jensen 2009 Simklubben Neptun SWE 1:15.09
23 35 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:15.13 S
24 506 Jazmine Enström 2008 Wisby Simsällskap SWE 1:15.34
25 545 Edith Lindgren 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:15.45
26 374 Leila Georgsson 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:15.47 S
27 133 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun SWE 1:15.81
28 326 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:15.81
29 3 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap SWE 1:16.43 S
30 323 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:16.53 S
31 560 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap SWE 1:16.74 S
32 48 Isabelle Nilsson 2008 Danderyd Simklubb SWE 1:16.84 S
33 57 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap SWE 1:17.16
34 500 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:17.29
35 183 Agnes Ottosson 2007 S 77 Stenungsund SWE 1:17.37
36 679 Ingrid Wium Arneson 2008 Bærumsvømmerne NOR 1:17.80
37 176 Elma Neuman 2008 Njurunda Simsällskap SWE 1:18.05 S
38 407 Jasmine Musaji 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:18.28 S
39 767 Emily-Pärli Jäärats 2011 Audentese Spordiklubi EST 1:18.32
40 684 Nikoline Nørjordet Braaten 2007 Bærumsvømmerne NOR 1:18.40
41 318 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:18.54 S
42 123 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun SWE 1:18.60 S
43 8 Moa Sjödin 2007 Borlänge Simsällskap SWE 1:18.62 S
44 715 Sunniva Antonsen 2008 SK Speed NOR 1:18.78
45 55 Tilde Svegårdh 2005 Simklubben Ena SWE 1:18.79 S
46 766 Maria Elizabeth Jefanov 2010 Audentese Spordiklubi EST 1:18.94 S
47 709 Lykke Leah Hestad Solberg 2009 Bærumsvømmerne NOR 1:18.97
48 669 Eira Melhus-Tangen 2007 Triton Lillestrøm NOR 1:19.01
49 736 Helene Elizabeth Nyheim
Østeby
2006 SK Speed NOR 1:19.05 S
50 656 Patra Ariyawong 2007 Triton Lillestrøm NOR 1:19.48 S
51 155 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun SWE 1:19.72 S
52 467 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:19.93
53 124 Linnea Farrar 2006 Simklubben Neptun SWE 1:20.10 S
54 667 Kristin Lyssandtræ 2007 Triton Lillestrøm NOR 1:20.40 S
55 710 Ida Stenhagen 2008 Bærumsvømmerne NOR 1:20.46
56 658 Saga Brattbakk 2010 Triton Lillestrøm NOR 1:20.46 S
57 780 Josefine Tønder Keul 2008 Lørenskog og Rælingen
Kappsvømmingsklubb
NOR 1:20.46 S
58 182 Engla Back 2007 S 77 Stenungsund SWE 1:20.70
59 172 Anna-Klara Sundström 2007 Njurunda Simsällskap SWE 1:20.85 S
60 96 Alma Brantemark 2011 Simklubben Neptun SWE 1:21.19 S
61 338 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap SWE 1:21.63 S
62 383 Lilly Dorch Juliusson 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:21.66
63 712 Katinka Mari Svenning 2009 Bærumsvømmerne NOR 1:21.72
64 565 Emelie Betzel 2008 Simklubben Ägir SWE 1:21.93
65 798 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening SWE 1:21.97
66 662 Ida Tveiterås Green 2009 Triton Lillestrøm NOR 1:21.99
67 714 Helene Storbråten Volden 2007 Bærumsvømmerne NOR 1:22.20
68 700 Lena Miloradovic 2009 Bærumsvømmerne NOR 1:22.27
69 415 vilma Holmer 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:22.33 S
70 581 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:22.59 S
71 763 Anni Alice Voll 2008 Audentese Spordiklubi EST 1:22.91
72 340 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:23.23
73 453 Caroline Hermansson 2010 Täby Sim SWE 1:23.30 S
74 198 Marika Söderlund Larsson 2010 S 77 Stenungsund SWE 1:23.40
75 698 Nicole Synnøve Knutsen 2008 Bærumsvømmerne NOR 1:23.49
76 199 Leena Mainardis 2010 S 77 Stenungsund SWE 1:23.75
77 491 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap SWE 1:24.19
78 571 Ingrid Jonsson 2008 Simklubben Ägir SWE 1:24.23 S
79 768 Sandra Malm 2010 Audentese Spordiklubi EST 1:24.25 S
80 169 Emilia Sundholm 2007 Njurunda Simsällskap SWE 1:24.30 S
81 538 Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:24.34
82 547 Agnes Klingh 2008 Väsby Simsällskap SWE 1:24.34 S
83 655 Eva Chipo Marova Andersen 2009 Triton Lillestrøm NOR 1:24.42 S
84 549 Claire Luo 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:24.88
85 670 Hajana Monsen 2009 Triton Lillestrøm NOR 1:24.90 S
86 346 Isabell Samuelsson 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:24.96 S
87 546 Nefeli Antoniou 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:25.41
88 102 Freja Malmqvist 2012 Simklubben Neptun SWE 1:25.46
89 769 Emma-Laura Rajamägi 2010 Audentese Spordiklubi EST 1:25.64 S
90 438 Linnea Falkare 2010 Täby Sim SWE 1:25.66 S
91 234 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb SWE 1:25.71 S
92 134 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun SWE 1:25.89
93 190 Sofia Olsson 2009 S 77 Stenungsund SWE 1:25.95
94 697 Linnéa Christiane Johansen
Melø
2008 Bærumsvømmerne NOR 1:26.01
95 481 Saga Jägare 2010 Upsala Simsällskap SWE 1:26.21 S
96 17 Hanna Nordberg 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:26.24 S
97 56 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap SWE 1:26.32
98 496 Ester Wallström 2009 Upsala Simsällskap SWE 1:26.73
99 385 Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:27.25
100 343 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap SWE 1:27.26
101 582 Ester Nilsson 2009 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:27.57 S
102 473 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap SWE 1:28.26
103 671 Hanna Emilie Rygg-Berg 2010 Triton Lillestrøm NOR 1:28.37
104 389 Téa Brännström 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:28.39
105 519 Freja Nilsson 2009 Wisby Simsällskap SWE 1:28.46 S
106 439 Emily Hedlund 2011 Täby Sim SWE 1:28.85 S
107 273 Vida Brink 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:29.00 S
108 414 Ida Persson 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:29.04 S
109 638 Tilde Bender Johansson 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:29.06
110 672 Arbenita Shala 2009 Triton Lillestrøm NOR 1:29.44 S
111 95 Alma Leinder 2010 Simklubben Neptun SWE 1:29.78
112 28 Wilma Danielsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:30.33 S
113 419 Olivia Wennerberg 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:30.52 S
114 306 Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:30.58 S
115 386 Moa Frejd 2008 Södertörns Simsällskap SWE 1:30.64
116 683 Oda Brennum 2008 Bærumsvømmerne NOR 1:30.77 S
117 292 Ida Lövblom 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:30.81 S
118 540 Lina Alfani 2011 Väsby Simsällskap SWE 1:30.96
119 11 Wira Andersson 2010 Njurunda Simsällskap SWE 1:31.05 S
120 568 Leah Sundqvist 2009 Simklubben Ägir SWE 1:31.18 S
121 487 Elsie Lund 2010 Upsala Simsällskap SWE 1:31.28
122 19 Meya Berg 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:31.34
123 490 Ida Schönberg 2009 Upsala Simsällskap SWE 1:31.40
124 296 Jaroslava Agnija Lapchine 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:31.56 S
125 26 Rebecka Almroth 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:31.64 S
126 393 Wilda Hellman 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:31.65
127 469 Märta Säfsten Upsala Simsällskap 1:31.72
2006 SWE
128 513 Moa Thurgren Wisby Simsällskap 1:31.73
2010 SWE
129 305 Carolina Herlitz Stockholms Kappsimningsklubb 1:31.92
2010 SWE S
130 730 Emma Skarde SK Speed 1:31.97
2010 NOR S
131 112 Yolanda Taxén Simklubben Neptun 1:32.02
2009 SWE S
132 206 Isis Olin S 77 Stenungsund 1:32.15
2010 SWE
133 539 Julienne Falk Väsby Simsällskap 1:32.16
2011 SWE
134 202 Ffion Rhys S 77 Stenungsund 1:32.21
2009 SWE
135 284 Iris Wik Spårvägen Simförening 1:32.56
2006 SWE S
136 708 Frida Amalie Sivle Bærumsvømmerne 1:33.87
2008 NOR S
137 278 Signe Wååg Spårvägen Simförening 1:33.92
2008 SWE
138 307 Maja Wessén Stockholms Kappsimningsklubb 1:33.96
2010 SWE S
139 517 Nova Högberg Wisby Simsällskap 1:34.14
2008 SWE S
140 271 Astrid Tegel Spårvägen Simförening 1:34.26
2010 SWE S
141 507 Alva Ekström Wisby Simsällskap 1:34.81
2011 SWE
142 294 Ella Svanholm Stockholms Kappsimningsklubb 1:34.97
2009 SWE
143 803 Matilda Kjellman Täby Sim 1:35.07
2011 SWE S
144 653 Mathilda Orsi Stockholmspolisens IF Simförening 1:35.37
2009 SWE S
145 93 Mira Elingsdotter Simklubben Neptun 1:35.55
2012 SWE
146 722 Haldis Jensen SK Speed 1:35.58
2009 NOR S
147 268 Sophia Malmgren Spårvägen Simförening 1:36.31
2010 SWE S
148 809 Frida Dunkars Väsby Simsällskap 1:36.34
2011 SWE S
149 537 Ida Renholm Väsby Simsällskap 1:36.58
2010 SWE
150 583 Hanna Sundström Solna Sundbyberg SS 04 1:37.41
2009 SWE S
151 381 Emilia Lindberg Södertörns Simsällskap 1:37.81
2010 SWE
152 734 Josefine Maria Vik Williams SK Speed 1:38.00
2009 NOR S
153 719 Tuva Wålen Baardsen SK Speed 1:38.34
2008 NOR S
154 254 Greta Adamsson Spårvägen Simförening 1:38.34
2011 SWE
155 720 Sara Skogman Elouazzani SK Speed 1:38.38
2009 NOR S
156 526 Tindra Martinsson Väsby Simsällskap 1:38.40
2008 SWE
157 78 Christina Crona Simklubben Neptun 1:38.61
2010 SWE
158 412 Wendela Melin Södertörns Simsällskap 1:38.65
2010 SWE S
159 13 Alice Sjödin Njurunda Simsällskap 1:38.74
2009 SWE S
160 585 Lisa Alzén Solna Sundbyberg SS 04 1:38.78
2009 SWE
161 16 Haben Tsegay Njurunda Simsällskap 1:38.92
2009 SWE
162 293 Ida Hagspiel 2011 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:39.14 S
163 477 Svea Helin 2010 Upsala Simsällskap SWE 1:39.67
164 295 Ebba Callberg 2010 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:39.98 S
165 497 Selma Widmark 2011 Upsala Simsällskap SWE 1:40.04
166 634 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:40.43
167 344 Svea Strömwall 2009 Södertälje Simsällskap SWE 1:40.52 S
168 457 Olivia Lamberstam 2010 Täby Sim SWE 1:40.65 S
169 14 Ellen Magnusdotter 2009 Njurunda Simsällskap SWE 1:40.72
170 200 Leia Johansson 2010 S 77 Stenungsund SWE 1:40.82
171 333 Laura Mladenovski 2011 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:41.29 S
172 450 Alicia Ariamard 2010 Täby Sim SWE 1:41.43 S
173 272 Ester Mesch 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:41.81 S
174 693 Andrea Halvorsen 2009 Bærumsvømmerne NOR 1:41.99 S
175 460 Kerstin Aronsson 2010 Täby Sim SWE 1:42.56 S
176 445 Ella Edhäll 2010 Täby Sim SWE 1:42.69 S
177 203 Tilde Hellström 2010 S 77 Stenungsund SWE 1:44.30
178 418 Minnah Lloyd 2011 Södertörns Simsällskap SWE 1:44.43 S
179 442 Akina Sehasa Meddegoda
Gedara
2010 Täby Sim SWE 1:45.18 S
180 12 Alice Ernerfeldt 2008 Njurunda Simsällskap SWE 1:45.86 S
181 204 Mira Bensryd 2010 S 77 Stenungsund SWE 1:47.23
182 207 Svea Röhss 2010 S 77 Stenungsund SWE 1:49.13
183 205 Nike Bubach 2010 S 77 Stenungsund SWE 1:49.89 S
184 15 Ester Magnusdotter 2008 Njurunda Simsällskap SWE 2:35.15
185 384 Meya Svanljung 2010 Södertörns Simsällskap SWE
186 628 Sigrid Mueller 2011 Stockholmspolisens IF Simförening SWE
187 552 Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap SWE
188 624 Marina Rankovic 2010 Stockholmspolisens IF Simförening SWE
189 380 Elsa Sigfelt 2010 Södertörns Simsällskap SWE
190 358 Nova Svensson 2010 Södertörns Simsällskap SWE
191 701 Lina Cecilie Mulford 2008 Bærumsvømmerne NOR
192 267 Sigrid Wååg 2010 Spårvägen Simförening SWE
193 59 Filippa Larsson 2011 Grums Simsällskap SWE
2022-07-01 14:01:56 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Startlista
HEAD Summer Cup 2022
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jul 2022 till den 3 jul 2022
4 100m Ryggsim Herrar
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 244 Eskil Bränström 2006 Skuru Idrottsklubb SWE 1:01.22 Y
2 319 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:03.26 S
3 486 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap SWE 1:04.24
4 495 Adam Wahlberg 2006 Upsala Simsällskap SWE 1:04.90
5 788 Mathias Käär 2005 Orca Swim Club EST 1:05.25
6 63 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb SWE 1:05.29 S
7 711 Lukas Johansen Strande 2006 Bærumsvømmerne NOR 1:05.86
8 429 Anton Kanth 2004 Tyresö Simsällskap SWE 1:06.03
9 681 Even Littorin Birkeland 2006 Bærumsvømmerne NOR 1:07.15
10 479 Simon Jansson 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:07.18
11 520 Mats Rehn 2002 Wisby Simsällskap SWE 1:07.68
12 131 Ludvig Löfström 2006 Simklubben Neptun SWE 1:08.72 S
13 790 Sander Kadak 2006 Orca Swim Club EST 1:09.41
14 179 Albin Wassberg 2008 S 77 Stenungsund SWE 1:09.69 S
15 128 Axel Skott Storheden 2006 Simklubben Neptun SWE 1:09.89
16 320 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:09.93
17 465 Lukas Jonsgården 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:10.38
18 600 Jonatan Frisendahl 2008 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:10.45
19 171 Elis Täljsten 2008 Njurunda Simsällskap SWE 1:10.76
20 533 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap SWE 1:10.89
21 58 Casper Larsson 2006 Grums Simsällskap SWE 1:10.96
22 532 Anders Watanabe 2008 Väsby Simsällskap SWE 1:11.16
23 372 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap SWE 1:11.18 S
24 703 Martin Sørlie Nordquist 2006 Bærumsvømmerne NOR 1:11.22
25 802 Theodor Gladare 2007 Simklubben Neptun SWE 1:11.70
26 516 Axel Engman 2009 Wisby Simsällskap SWE 1:12.24 S
27 753 Sondre Furmyr Johansen 2006 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 1:12.76 S
28 657 Daniel August Runge Borgås 2008 Triton Lillestrøm NOR 1:13.41
29 50 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena SWE 1:14.08
30 158 Jonathan Nilsson 2008 Simklubben Neptun SWE 1:14.14
31 596 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:14.19 S
32 342 Sixten Selander 2006 Södertälje Simsällskap SWE 1:14.47 S
33 146 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun SWE 1:15.09
34 129 Axel Kallin 2007 Simklubben Neptun SWE 1:15.15 S
35 550 Erik Andrén 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:15.57
36 81 Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun SWE 1:16.29
37 425 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap SWE 1:17.40
38 433 Erik Förborgen 2008 Tyresö Simsällskap SWE 1:17.70
39 732 Odin Melgård Skorstad 2010 SK Speed NOR 1:18.11 S
40 557 Robin Andersson 2009 Ösmo Simsällskap SWE 1:18.42 S
41 62 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb SWE 1:18.49 S
42 529 Noah Björkhed 2007 Väsby Simsällskap SWE 1:19.03 S
43 316 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:19.18 S
44 379 Dennis Pavlovic Cano 2010 Södertörns Simsällskap SWE 1:19.27 S
45 328 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb SWE 1:19.28
46 592 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:19.48
47 489 Seved Rönnholm 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:19.80
48 789 Rasmus Välk 2007 Orca Swim Club EST 1:19.83 S
49 675 Magnus Arvid Sturm 2007 Triton Lillestrøm NOR 1:19.90
50 82 Anton Chubakov 2010 Simklubben Neptun SWE 1:20.11 S
51 247 Hugo Krogstad 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 1:20.28 S
52 470 August Vogt 2010 Upsala Simsällskap SWE 1:20.71
53 536 Axel Svahn 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:21.14
54 706 Bruno Peralta Dreher de
Oliveira
2008 Bærumsvømmerne BRA 1:22.61
55 66 Erik Dahle 2005 Lidingö Simklubb SWE 1:22.90
56 663 Nilavan Gregory 2006 Triton Lillestrøm NOR 1:23.01
57 637 Oliwer Tin Lundblad 2007 Stockholmspolisens IF Simförening SWE 1:23.37 S
58 88 Tom Linander 2010 Simklubben Neptun SWE 1:23.63 S
59 541 Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap SWE 1:23.79
60 242 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb SWE 1:24.41
61 735 Endre Østby 2010 SK Speed NOR 1:24.66 S
62 22 Mikael Filinau 2009 Södertörns Simsällskap SWE 1:25.24
63 660 David Kristian Holmberg
Dahle
2010 Triton Lillestrøm NOR 1:25.48
64 738 Balder Baarholm 2010 Trondhjems svømme &
livredningsklub
NOR 1:26.35
65 666 Eren Jacob Knutslid 2008 Triton Lillestrøm NOR 1:26.53 S
66 253 Rastin Mortezaei Semnani 2010 Spårvägen Simförening SWE 1:26.88 S
67 553 Adam Hniopek 2009 Väsby Simsällskap SWE 1:26.92
68 674 Wilhelm Hestad Skinnar 2009 Triton Lillestrøm NOR 1:27.10 S
69 191 Elliot Back 2009 S 77 Stenungsund SWE 1:27.69
70 195 Elliot Eliassen 2009 S 77 Stenungsund SWE 1:27.75 S
71 400 Gustav Jansson 2006 Södertörns Simsällskap SWE 1:28.02
72 494 Rasmus Törnquist 2011 Upsala Simsällskap SWE 1:28.86
73 270 Gustaf Lundgren 2010 Spårvägen Simförening