Startliste for DM Langbane - Åben klasse 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
400m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
ER |
3:40.07 |
|
Paul Biedermann |
1986 |
(GER) |
Rom (ITA) |
26-07-2009 |
|
|
DR |
3:44.40 |
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Rom (ITA) |
26-07-2009 |
|
|
DJR |
3:53.78 |
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsinki, Finland (FIN) |
04-07-2018 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
276 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
3:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
72 |
|
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
3:50.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
41 |
|
Luc Kroon |
2001 |
KNZB |
NED |
3:52.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
31 |
|
Sander Crooijmans |
2001 |
KNZB |
NED |
3:54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
20 |
|
Hugo Sagnes |
2001 |
France |
FRA |
3:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
32 |
|
Vincent Crooijmans |
2001 |
KNZB |
NED |
3:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
196 |
|
Nicholas Castella |
2007 |
Herlev Svømning |
DEN |
3:58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
107 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
DEN |
3:58.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
21 |
|
Nathanel Soulard |
2001 |
France |
FRA |
3:58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
403 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
DEN |
3:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
236 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
4:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
154 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
273 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:02.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
86 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
80 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
4:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
90 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
305 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
4:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
129 |
|
Mikkel Roed |
2004 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
4:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
367 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
415 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
DEN |
4:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
189 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
4:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
85 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
155 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
4:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
389 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
4:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
116 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
4:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
8 |
|
Georgi Goldberg |
2004 |
TOP Swimclub |
EST |
4:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
414 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
DEN |
4:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
365 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
4:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
279 |
|
Andreas Nikolajsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
4:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-06-2022 18:30.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|