Program for DM Langbane - Åben klasse 2022
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer
|
Indledende 3 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ER |
56.88 |
|
Adam Peaty |
1994 |
(GBR) |
Gwangju (KOR) |
21-07-2019 |
|
|
DR |
59.17 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Taastrup (DEN) |
08-04-2019 |
|
|
DJR |
1:02.21 |
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Baku, Azerbaijan |
27-06-2015 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
336 |
1 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
KVIK |
1:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
366 |
2 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
THISTED |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
238 |
3 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
GLADSAXE |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
4 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
RINGSTED |
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
5 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
LYNGBY |
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
6 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
NYBORG |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
7 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
HADERSLEV |
1:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
268 |
8 |
|
Anders Mose |
2004 |
ESBJERG |
1:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer |
Indledende 4 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
406 |
1 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
AAS - Skovbakken |
1:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
2 |
|
Magnus Tullberg |
2005 |
HELSINGØR |
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
233 |
3 |
|
Robert E. Falborg Pedersen |
2005 |
GLADSAXE |
1:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
4 |
|
Jolann Bovey |
1996 |
Bærumsvømmerne |
1:02.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
424 |
5 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
SVØMSK |
1:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
6 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
SILKEBORG |
1:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
7 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
SILKEBORG |
1:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
255 |
8 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
GENTOFTE |
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer |
Indledende 5 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
1 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
RINGE |
1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
2 |
|
Marko Priednieks |
2001 |
HORSENS |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
3 |
|
Tobias Rosengaard |
2005 |
BIRKERØD |
1:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
4 |
|
Ivo Kroes |
2003 |
KNZB |
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
5 |
|
Bram Zwetsloot |
2002 |
KNZB |
1:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
6 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
ALLERØD |
1:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
227 |
7 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI-GREVE |
1:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
8 |
|
Alec Hans Mortensen |
2002 |
MK31 |
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer |
Indledende 6 (6) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
156 |
1 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
HOVEDSTAD |
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
266 |
2 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
ESBJERG |
1:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
292 |
3 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
AGF |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
4 |
|
Bryar Long |
1997 |
MKS Juvenia |
1:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
5 |
|
Frederik Rindshøj |
1999 |
ALLERØD |
1:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
222 |
6 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
HELSINGE |
1:04.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
240 |
7 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
GLADSAXE |
1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
8 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
NORD |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23-06-2022 08:05.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|