Program för Knattesimmet 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag em
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ålands Idrottscenter |
Arrangör: |
Ålands Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley/SKU F/T13
|
Final 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
3 |
|
Maya Bergström |
2010 |
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
168 |
4 |
|
Alma Leinder |
2010 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
5 |
|
Janessa Pihlava |
2010 |
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
111 |
6 |
|
Elsa Engström |
2010 |
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley/SKU F/T13 |
Final 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
1 |
|
Ekaterina Burnevskaya |
2009 |
TaTU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
2 |
|
Kaisla Savolainen |
2010 |
RaUS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
3 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
UiKaa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
4 |
|
Emma Hamilton |
2010 |
TaTU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
146 |
5 |
|
Freja Karlsson |
2009 |
ÅSF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
6 |
|
Viola Tojander |
2010 |
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
7 |
|
Emmi Pekanheimo |
2010 |
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
8 |
|
Elli Sihvonen |
2010 |
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley/SKU F/T13 |
Final 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
1 |
|
Minja Kautto |
2010 |
TaTU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
2 |
|
Henna Mäkelä |
2009 |
PUS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
3 |
|
Sanni Tyrni |
2010 |
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
108 |
4 |
|
Eva Riquelme Mac Donald |
2010 |
ÅSK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
5 |
|
Sara Hakonen |
2009 |
PUS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
6 |
|
Elea Sarkki |
2010 |
TaTU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
7 |
|
Saara Sällilä |
2009 |
PUS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
8 |
|
Hertta Myllymäki |
2010 |
TaTU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley/SKU F/T13 |
Final 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
1 |
|
Maija Haapala |
2009 |
PUS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
2 |
|
Emilia Olsson |
2010 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
3 |
|
Lilja-Maria Viljanen |
2010 |
PUS |
3:56.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
99 |
4 |
|
Kiira Rantanen |
2010 |
ÅSK |
3:40.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
101 |
5 |
|
Aava Salmiosalo |
2010 |
ÅSK |
3:42.75 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
6 |
|
Aleksandra Mattila |
2010 |
RaUS |
4:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
7 |
|
Sonja Walter |
2010 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
170 |
8 |
|
Christina Crona |
2010 |
SK NEPTUN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley/SKU F/T13 |
Final 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
1 |
|
Inka Tomula |
2010 |
PUS |
3:31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
2 |
|
Hilkka Salo |
2009 |
RaUS |
3:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
3 |
|
Eevia Marjamäki |
2010 |
PUS |
3:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
128 |
4 |
|
Aada Kanervo |
2009 |
UiKaa |
3:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
189 |
5 |
|
Nicole Nyström |
2010 |
SK NEPTUN |
3:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
6 |
|
Inka Jäntti |
2009 |
PUS |
3:28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
130 |
7 |
|
Pihla Kapanen |
2010 |
UiKaa |
3:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
8 |
|
Elsa Jannergren |
2010 |
SK NEPTUN |
3:32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley/SKU F/T13 |
Final 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
112 |
1 |
|
Daniela Eloranta |
2010 |
ÅSK |
3:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
3 |
|
Taimi Likki |
2010 |
RaUS |
3:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
4 |
|
Mette Selivaara |
2010 |
PUS |
3:12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
5 |
|
Oona Vaurio |
2009 |
PUS |
3:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
182 |
6 |
|
Liv Gullberg |
2009 |
SK NEPTUN |
3:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
173 |
7 |
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
SK NEPTUN |
3:18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
8 |
|
Emmi Oksanen |
2009 |
TaTU |
3:22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley/SKU F/T13 |
Final 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
1 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
SK NEPTUN |
3:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
2 |
|
Anna Liljeberg |
2010 |
ÅSK |
3:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
144 |
3 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
ÅSF |
3:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
4 |
|
Olivia Saukko |
2009 |
TaTU |
3:02.47 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
5 |
|
Noora Ekman |
2009 |
TaTU |
3:03.99 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
191 |
6 |
|
Nora Lovisa Edin |
2010 |
SK NEPTUN |
3:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
7 |
|
Alina Kärki |
2009 |
PUS |
3:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
8 |
|
Melina Hautaniemi |
2009 |
PUS |
3:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley/SKU F/T13 |
Final 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
1 |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
SK NEPTUN |
2:59.98 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
183 |
2 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
SK NEPTUN |
2:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
3 |
|
Kaisa Majasaari |
2009 |
PUS |
2:54.36 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
184 |
4 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
SK NEPTUN |
2:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
186 |
5 |
|
Melissa Stålhammar Kierkegaard |
2009 |
SK NEPTUN |
2:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
166 |
6 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
SK NEPTUN |
2:55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
7 |
|
Minea Moisio |
2009 |
TaTU |
2:59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
8 |
|
Helmi Rantala |
2010 |
ÅSK |
3:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 15:15:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|