Program för Knattesimmet 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Ålands Idrottscenter |
Arrangör: |
Ålands Simförening |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 9 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
100m Bröstsim/RU F/T11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
188 |
|
Märta Fahlén |
2011 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
107 |
|
Aino Rauta |
2011 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
167 |
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
187 |
|
Mira Elingsdotter |
2012 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
34 |
|
Sienna Lehtola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:48.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
3 |
|
Miia Kallio |
2011 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:48.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
110 |
|
Edith Syrjänen |
2011 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
171 |
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
185 |
|
Marianne Kleberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
104 |
|
Josefine Nordman |
2011 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
115 |
|
Jade Lehmusto |
2011 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
37 |
|
Elsa Nevalainen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
103 |
|
Elli Kiviluoto |
2011 |
Åbo Simklubb |
FIN |
2:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
180 |
|
Kenzie Schnellenberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
SWE |
2:02.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
22 |
|
Frida Sämpi |
2011 |
Porin Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
64 |
|
Iida-Sofia Keränen |
2011 |
TaTu Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
76 |
|
Paju Mäkihannu |
2012 |
TaTu Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
44 |
|
Elsa Satola |
2012 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
81 |
|
Eerika Lehtinen |
2012 |
TaTu Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
175 |
|
Freja Malmqvist |
2012 |
Simklubben Neptun |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
10 |
|
Sofia Suojakari |
2011 |
Porin Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
19 |
|
Edla Maria Levola |
2012 |
Porin Uimaseura |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
67 |
|
Minea Mannersuo |
2011 |
TaTu Tampere |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
206 |
|
Caley Atkinson |
2012 |
Ålands Simförening |
FIN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-05 19:57:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Ålands Simförening |
|
|
|
|