Startliste for Spektrum Odder Swim Cup 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
Spektrum Odder Swim Cup 2022
|
|
|
|
|
Placering: |
Odder Svømmehal |
Arrangør |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
18. mar 2022 to 20. mar 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer
|
Finale 1 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
2 |
|
Millas Lausdahl |
2013 |
ODDER |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
3 |
|
Sylvester Krabbenhøft |
2011 |
SKOVBAKKEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
4 |
|
Sebastian Møller Smed |
2011 |
ODDER |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
5 |
|
Vilhelm Mazanti |
2010 |
ODDER |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer |
Finale 2 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
1 |
|
Alexander Lee Jakobsen |
2010 |
ODDER |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
2 |
|
Lei Andersen |
2012 |
ODDER |
1:55.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
3 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
ODDER |
1:51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
4 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
ODDER |
1:54.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
5 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
ODDER |
1:57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
6 |
|
Aleksandr Kudelko |
2011 |
IKAST |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer |
Finale 3 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
1 |
|
Milas K. Lauridsen |
2010 |
IKAST |
1:43.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
2 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
ODDER |
1:34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
3 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
IKAST |
1:31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
4 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
ODDER |
1:32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
5 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
IKAST |
1:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
6 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
H.G.F. |
1:43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer |
Finale 4 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
178 |
1 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
SKOVBAKKEN |
1:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
2 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
IKAST |
1:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
175 |
3 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
SKOVBAKKEN |
1:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
4 |
|
Daniel Kring |
2008 |
H.G.F. |
1:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
5 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
IKAST |
1:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
210 |
6 |
|
Lucas Bugtrup Timmerman |
2010 |
ODDER |
1:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer |
Finale 5 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
106 |
1 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
HEI |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
2 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
IKAST |
1:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
3 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
ODDER |
1:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
4 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
ODDER |
1:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
5 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
SKOVBAKKEN |
1:18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
154 |
6 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
THISTED |
1:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer |
Finale 6 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
138 |
1 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
GRINDSTED |
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
105 |
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
HEI |
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
150 |
3 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
THISTED |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
4 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
IKAST |
1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
5 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
LYSENG |
1:09.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
172 |
6 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
SKOVBAKKEN |
1:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer |
Finale 7 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
114 |
1 |
|
Anders Peter Kristensen |
2007 |
H.G.F. |
1:03.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
2 |
|
Valdemar Theisen |
2007 |
IKAST |
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
3 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
H.G.F. |
1:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
136 |
4 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
GRINDSTED |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
137 |
5 |
|
Tobias Holt |
2006 |
GRINDSTED |
1:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
6 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
H.G.F. |
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer |
Finale 8 (8) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
1 |
|
Mathias Johansen |
2005 |
AARS |
1:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
201 |
2 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
AARS |
59.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
129 |
3 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
H.G.F. |
55.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
4 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
ODDER |
59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
5 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
HORSENS |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
6 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
H.G.F. |
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-03-2022 08:14.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Odder Svømmeklub |
|
|
|
|