Startliste for STT Taastrup Open 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
FREDAG
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. maj 2022 to 22. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer
|
Indledende 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 år og |
2:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 til 15 å |
2:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
0 til 13 år |
3:12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
528 |
0 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
SVØMSK |
4:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
466 |
1 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
MK31 |
3:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
2 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
STT |
3:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
3 |
|
Daði Rafn Falsson |
2008 |
Iceland |
2:49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
4 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
GENTOFTE |
2:30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
236 |
5 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
GENTOFTE |
2:37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
465 |
6 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
MK31 |
2:55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
118 |
7 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
KØGE |
3:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
120 |
8 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
KØGE |
3:38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer |
Indledende 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
258 |
0 |
|
Sander Larsen |
2011 |
AIF |
4:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
275 |
1 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
STT |
3:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
464 |
2 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
MK31 |
3:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
3 |
|
Nikolai Leo Jónsson |
2008 |
Iceland |
2:42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
4 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
HOVEDSTAD |
2:23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
270 |
5 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
STT |
2:37.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
385 |
6 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
SØLLERØD |
2:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
7 |
|
August Drucker |
2009 |
SØLLERØD |
3:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
8 |
|
Julius Hartmann Mortensen |
2007 |
HVIDOVRE |
3:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer |
Indledende 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
585 |
0 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
RØNNE |
4:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
1 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
SOLRØD |
3:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
282 |
2 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
STT |
3:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
515 |
3 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
SVØMSK |
2:41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
4 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
GENTOFTE |
2:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
167 |
5 |
|
Mathias Parkhøi |
2003 |
HVIDOVRE |
2:35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
109 |
6 |
|
Carl Gustav Christensen |
2007 |
KØGE |
2:54.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
7 |
|
Alexander Nielsen |
2006 |
TRITON B |
3:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
447 |
8 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
MK31 |
3:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-05-2022 13:43.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|