2022-05-19   14:44:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for DGI Landsmesterskaber 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Document
Deltagerliste
DGI Landsmesterskaber 2022
Placering: DGI-Huset Vejle Arrangør DGI Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. mar  2022 to 13. mar  2022
1 200m Frisvømning Damer
50 og ældre
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
40-49 år
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
32-39 år
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
25-31 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 27 Marianne Juul Madsen 1995 DGI Nordjylland DEN 2:59.78
17-24 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 221 Mathilde Nielsen 2003 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 2:12.34
2 222 Mie Mørkedal 2003 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 2:13.62
3 37 Kirstine Jørgensen 2004 DGI Nordjylland DEN 2:21.03
4 399 Benedikte Bøllingtoft 2003 DGI Østjylland DEN 2:29.51
5 297 Liv Bendixen 2004 DGI Sydvest DEN 2:30.14
6 365 Anne Raunsø 2002 DGI Østjylland DEN 2:31.88
7 372 Maya Nautrup Pedersen 1999 DGI Østjylland DEN 2:31.89
8 442 Maia Bødtker 2005 DGI Østjylland DEN 2:33.00
9 369 Freja Bjørn 2005 DGI Østjylland DEN 2:33.19
10 370 Marie Work Jespersen 2004 DGI Østjylland DEN 2:41.70
11 245 Line Brarup Jørgensen 2002 DGI Sønderjylland DEN 2:53.16
12 585 Ea Rosenkjær Bjørnholt 2001 DGI Fyn DEN 2:59.24
13 303 Linda Lundblad 2005 DGI Sydvest DEN 3:02.91
14 675 Dichte Kristensen 2003 DGI Sydøstjylland DEN 3:50.14
15-16 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 299 Maria Møberg Nielsen 2007 DGI Sydvest DEN 2:21.75
2 485 Ane Walmar 2007 DGI Østjylland DEN 2:28.27
3 401 Dicte Nørvang Bisgaard 2006 DGI Østjylland DEN 2:33.19
4 347 Signe Marie Hornbek 2006 DGI Sydøstjylland DEN 2:35.14
5 594 Sofie Pedersen 2006 DGI Fyn DEN 2:36.37
6 480 Naja Kristiane Sørensen 2006 DGI Østjylland DEN 2:37.65
7 581 Ida Nørregaard Jensen 2007 DGI Fyn DEN 2:39.79
8 624 Madeline Skovhus 2007 DGI Fyn DEN 2:45.18
9 220 Trine Pors Rasmussen 2007 DGI Sydøstjylland DEN 2:47.92
10 36 Reinike Veenstra 2006 DGI Nordjylland DEN 2:47.93
11 15 Anne Primdahl 2006 DGI Nordjylland DEN 2:52.78
12 498 Tilde Ask Hansen 2007 DGI Østjylland DEN 2:54.27
13 404 Helene Bækager Meldgaard 2007 DGI Østjylland DEN 2:55.22
14 432 Emilie Nørskov Graversen 2007 DGI Østjylland DEN 2:59.15
15 315 Adda Henriksen 2006 DGI Sydvest DEN 3:06.18
16 258 Frederikke Vesth 2007 DGI Storkøbenhavn DEN 3:10.72
17 475 Emilie Hummelshøj 2006 DGI Østjylland DEN 3:36.59 L
13-14 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 232 Sofie Pedersen 2009 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 2:31.42
2 491 Lea Skjærris Lund 2008 DGI Østjylland DEN 2:32.55
3 634 Ella Krogager Jensen 2008 DGI Fyn DEN 2:39.67
4 54 Josephine Bach Andersen 2009 DGI Nordjylland DEN 2:40.75
5 383 Louise Carlqvist 2008 DGI Østjylland DEN 2:43.76
6 382 Frida Asp Mikkelsen 2008 DGI Østjylland DEN 2:45.02
7 219 Rebecca Pedersen 2008 DGI Sydøstjylland DEN 2:50.43 L
8 286 Madeleine Schou 2008 DGI Storstrømmen DEN 2:53.36
9 280 Milla Engsted Larsen 2009 DGI Storstrømmen DEN 2:55.32
10 457 Johanne Sørensen 2008 DGI Østjylland DEN 2:56.04
11 621 Caroline Rasmussen 2008 DGI Fyn DEN 3:01.83
12 477 Emma Brix 2008 DGI Østjylland DEN 3:08.60
13 654 Rena Rose Dyberg-Larsen 2009 DGI Fyn DEN 3:10.79
14 271 Ida Hartz Johnsen 2008 DGI Storstrømmen DEN 3:13.31
15 291 Amalie Badensø 2009 DGI Storstrømmen DEN 3:15.77
16 287 Mathilde Lykke Butzbacker 2008 DGI Storstrømmen DEN 3:15.82
17 455 Emilia Oltmann 2008 DGI Østjylland DEN 3:26.66
18 229 Mathilde Marie Grydholt 2009 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 3:29.92
19 356 Signe Krogh Christiansen 2008 DGI Østjylland DEN 3:43.10
20 47 Sofie Egholm 2009 DGI Nordjylland DEN
21 780 Esther Kristensen 2008 DGI Nordjylland DEN
11-12 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 653 Kamma Bernt 2010 DGI Fyn DEN 2:53.50
2 230 Mille Stokholm 2010 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 3:00.32
3 335 Emma Vendelbo 2010 DGI Sydøstjylland DEN 3:04.20
4 390 Laura Sonnichsesen 2010 DGI Østjylland DEN 3:10.00
5 267 Clara Kristine Ingeborg
Andersen
2010 DGI Storstrømmen DEN 3:15.98
6 274 Maja Victoria Collatz 2011 DGI Storstrømmen DEN 3:20.00
7 38 Caroline Sangelberg Fausing 2011 DGI Nordjylland DEN 3:21.26
8 438 Julie Barbesgård Gislum 2010 DGI Østjylland DEN 3:51.21
9 483 Sophie Ring 2010 DGI Østjylland DEN 4:07.38
10 486 Elisabeth Sinem Güven 2010 DGI Østjylland DEN 4:10.00
08-03-2022 23:04.29 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DGI Landsmesterskaber 2022
Placering: DGI-Huset Vejle Arrangør DGI Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. mar  2022 to 13. mar  2022
2 200m Frisvømning Herrer
50 og ældre
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
40-49 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 574 Michael Jørgensen 1981 DGI Fyn DEN 2:34.70
32-39 år
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
25-31 år
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
17-24 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 282 Christopher Vejlbo Hansen 2005 DGI Storstrømmen DEN 2:03.75
2 374 Alexander Løland 2004 DGI Østjylland DEN 2:14.44
3 436 Jakob Frimand 2004 DGI Østjylland DEN 2:16.36
4 352 Markus Friis Hansen 2003 DGI Østjylland DEN 2:19.51
5 238 Andreas Foverskov 1999 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 2:20.53 L
6 376 Mathias G-Rasmussen 2001 DGI Østjylland DEN 2:21.15
7 437 Jacob Mørup 2004 DGI Østjylland DEN 2:28.35
8 431 Emil Stidsen 2003 DGI Østjylland DEN 2:35.69
9 481 Nicolai Bjerregaard 2001 DGI Østjylland DEN 2:40.33
10 643 Jonas Rose 2004 DGI Fyn DEN 2:43.08
11 678 Jonathan Cline 2005 DGI Fyn DEN 2:46.89
12 56 Lukas Larsen 2005 DGI Nordjylland DEN 2:47.47
15-16 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 452 Sophus Henningsen 2007 DGI Østjylland DEN 2:01.90
2 233 Victor Buck 2007 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 2:11.97
3 325 Magne Andersen 2007 DGI Sydøstjylland DEN 2:12.17
4 430 Elias Alminde Pedersen 2006 DGI Østjylland DEN 2:14.04
5 426 Alexander Juul Dahl 2006 DGI Østjylland DEN 2:20.06
6 627 Andrew Wilstrup 2006 DGI Fyn DEN 2:22.33
7 446 Oscar Dose 2007 DGI Østjylland DEN 2:26.17
8 421 Samuel Krogh Laursen 2007 DGI Østjylland DEN 2:28.35
9 422 Simon Brandi Bukballe 2006 DGI Østjylland DEN 2:29.69
10 7 Victor Vixø Momme 2007 DGI Nordjylland DEN 2:30.05
11 587 Lau Lamberg 2007 DGI Fyn DEN 2:39.18
12 418 Martin Kristensen 2007 DGI Østjylland DEN 2:45.86
13 34 August Heltborg 2006 DGI Nordjylland DEN 2:50.44
13-14 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 228 Linus Noe 2008 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 2:23.87
2 40 Maciej Dworzanski 2008 DGI Nordjylland DEN 2:25.60
3 13 Malthe Bach Larsen 2008 DGI Nordjylland DEN 2:33.99
4 338 Jeppe Grønfeldt 2008 DGI Sydøstjylland DEN 2:34.29
5 320 Annas Sallam 2008 DGI Sydøstjylland DEN 2:35.75
6 14 Oskar Kragh Engbjerg 2008 DGI Nordjylland DEN 2:38.21
7 322 Gisli Magnusson 2008 DGI Sydøstjylland DEN 2:38.73
8 35 Marcus V Andersen 2008 DGI Nordjylland DEN 2:46.52
9 615 Nicolaj Bay Madsen 2009 DGI Fyn DEN 2:48.89
10 396 Mikkel Laursen Vig 2008 DGI Østjylland DEN 2:49.19
11 496 Oliver Munck Sommer 2008 DGI Østjylland DEN 2:50.00
12 412 Mads Sand Uhd Jepsen 2008 DGI Østjylland DEN 2:50.02
13 488 Johannes Grud Olsen 2008 DGI Østjylland DEN 2:51.62
14 314 Rasmus Wadskjær 2008 DGI Sydvest DEN 2:53.89
15 388 Marius Oehlenschlæger Sto 2009 DGI Østjylland DEN 3:00.19
16 284 William Kongslev 2008 DGI Storstrømmen DEN 3:04.73
17 276 William Schou 2009 DGI Storstrømmen DEN 3:12.60
18 650 Casper Larsen 2009 DGI Fyn DEN 3:16.42
19 361 Mathias Haslev Sørensen 2009 DGI Østjylland DEN 3:21.07
20 454 William Lysgaard 2009 DGI Østjylland DEN 3:29.23
11-12 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 16 Emil Andersen 2011 DGI Nordjylland DEN 3:11.42
2 403 Gustav Boutrup Kongsfelt 2010 DGI Østjylland DEN 3:35.39
3 447 Rasmus Skifter Holm Jensen 2010 DGI Østjylland DEN 3:55.00
4 484 Zune Lind 2010 DGI Østjylland DEN 4:06.02
5 17 Chresten Vestergård 2010 DGI Nordjylland DEN
08-03-2022 23:04.30 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DGI Landsmesterskaber 2022
Placering: DGI-Huset Vejle Arrangør DGI Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. mar  2022 to 13. mar  2022
3 4x50m Medley Damer
25 og ældre
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
17-24 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 730 Grp5 Piger 1 2004 DGI Østjylland DEN 2:12.30
2 686 Nordjylland Dolphin Kickers 2004 DGI Nordjylland DEN 2:19.00
3 731 Grp5 Piger 2 2004 DGI Østjylland DEN 2:20.00
4 691 Haslev Piger 1 Gr5p 2004 DGI Storstrømmen DEN 2:23.00
5 703 Fynske Damer Gr. 5 2004 DGI Fyn DEN 2:30.00
15-16 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 728 Grp6 Piger 1 2006 DGI Østjylland DEN 2:17.40
2 684 Nordjylland Water Mafia 2006 DGI Nordjylland DEN 2:24.12
3 729 Grp6 Piger 2 2006 DGI Østjylland DEN 2:27.80
4 685 Nordjylland Wild Spiders 2006 DGI Nordjylland DEN 2:34.12
5 749 vsk star power 2006 DGI Sydvest DEN 2:36.32
6 702 Fynske Piger Gr. 6 2006 DGI Fyn DEN 2:40.00
7 716 Wonder Woman 2006 DGI Sydøstjylland DEN 2:45.00
8 715 Cool Girls 2006 DGI Sydøstjylland DEN 2:55.00
13-14 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 726 Grp7 Piger 1 2008 DGI Østjylland DEN 2:23.50
2 782 Midt-Vestsjælland Grp. 7 2008 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 2:25.00
3 682 Nordjylland Crunchers 2008 DGI Nordjylland DEN 2:27.07
4 714 Wonder Girls 2008 DGI Sydøstjylland DEN 2:35.00
5 727 Grp7 Piger 2 2008 DGI Østjylland DEN 2:35.20
6 683 Nordjylland Rocket Ducks 2008 DGI Nordjylland DEN 2:37.07
7 689 Haslev Piger 2 Gr7p 2008 DGI Storstrømmen DEN 2:45.00
8 690 Haslev Piger 3 Gr7p 2008 DGI Storstrømmen DEN 2:55.00
9 701 Fynske Piger Gr. 7 2008 DGI Fyn DEN 2:55.00
10 696 Sønderjyske Piger Gr. 7 2008 DGI Sønderjylland DEN 3:05.45
11-12 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 781 Midt-Vestsjælland Grp. 8 2010 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 2:50.00
2 681 Nordjylland Flying Muffins 2010 DGI Nordjylland DEN 2:56.16
3 713 Husk at smil 2010 DGI Sydøstjylland DEN 3:01.00
4 724 Grp8 Piger 1 2010 DGI Østjylland DEN 3:02.80
5 695 Sønderjyske Piger Gr. 8 2010 DGI Sønderjylland DEN 3:12.45
6 688 Haslev Piger 4 Gr8p 2010 DGI Storstrømmen DEN 3:20.00
7 725 Grp8 Piger 2 2010 DGI Østjylland DEN 3:30.00
10 og yngre
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
No participants
08-03-2022 23:04.31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DGI Landsmesterskaber 2022
Placering: DGI-Huset Vejle Arrangør DGI Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. mar  2022 to 13. mar  2022
4 4x50m Medley Herrer
25 og ældre
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 708 Oldboys fra Fyn 1990 DGI Fyn DEN 2:35.00
17-24 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 762 Nordjylland Bulletproof 2004 DGI Nordjylland DEN 1:59.85
2 738 Grp5 Drenge 1 2004 DGI Østjylland DEN 2:05.10
3 739 Grp5 Drenge 2 2004 DGI Østjylland DEN 2:07.40
4 763 Nordjylland Kings 2004 DGI Nordjylland DEN 2:09.58
5 707 Fynsk Herrer Gr. 5 2004 DGI Fyn DEN 2:15.00
6 720 Helt væk 2004 DGI Sydøstjylland DEN 2:43.00
15-16 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 736 Grp6 Drenge 1 2006 DGI Østjylland DEN 2:02.40
2 692 Haslev Drenge Gr5d 2006 DGI Storstrømmen DEN 2:10.00
3 737 Grp6 Drenge 2 2006 DGI Østjylland DEN 2:13.80
4 698 Sønderjyske Drenge Gr. 6 2006 DGI Sønderjylland DEN 2:24.75
5 706 Fyske Drenge Gr. 6 2006 DGI Fyn DEN 2:35.00
13-14 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 760 Nordjylland Bangers 2008 DGI Nordjylland DEN 2:11.73
2 719 Bad Boys 2008 DGI Sydøstjylland DEN 2:14.00
3 734 Grp7 Drenge 1 2008 DGI Østjylland DEN 2:18.00
4 761 Nordjylland Avengers 2008 DGI Nordjylland DEN 2:21.37
5 735 Grp7 Drenge 2 2008 DGI Østjylland DEN 2:44.20
6 705 Fyske Drenge Gr. 7 2008 DGI Fyn DEN 2:50.00
11-12 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 718 Young Guns 2010 DGI Sydøstjylland DEN 2:45.00
2 704 Fyske Drenge Gr. 8 2010 DGI Fyn DEN 3:10.00
3 759 Nordjylland Boys 2010 DGI Nordjylland DEN 3:11.38
4 732 Grp8 Drenge 1 2010 DGI Østjylland DEN 3:11.90
5 733 Grp8 Drenge 2 2010 DGI Østjylland DEN 3:40.00
10 og yngre
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
08-03-2022 23:04.31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DGI Landsmesterskaber 2022
Placering: DGI-Huset Vejle Arrangør DGI Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. mar  2022 to 13. mar  2022
5 4x50m Medley Mix
25 og ældre
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 748 Grp1-4 Mix 1990 DGI Østjylland DEN 2:30.00
2 723 Rolator banden 1990 DGI Sydøstjylland DEN 3:15.00
17-24 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 785 Midt-Vestsjælland Mix 2004 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 2:10.00
2 746 Grp5 Mix 1 2004 DGI Østjylland DEN 2:11.80
3 722 De gamle krager 2004 DGI Sydøstjylland DEN 2:12.00
4 747 Grp5 Mix 2 2004 DGI Østjylland DEN 2:16.70
5 712 Fynsk Mix Gr. 5 2004 DGI Fyn DEN 2:30.00
6 700 Sønderjysk Mix Gr. 5 2004 DGI Sønderjylland DEN 2:31.25
15-16 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 305 Sydvest 1 2006 DGI Sydvest DEN 2:12.38
2 744 Grp6 Mix 1 2006 DGI Østjylland DEN 2:14.30
3 721 De Utrolige 2006 DGI Sydøstjylland DEN 2:20.00
4 745 Grp6 Mix 2 2006 DGI Østjylland DEN 2:27.50
5 771 Nordjylland Beast Bulls 2006 DGI Nordjylland DEN 2:29.87
6 751 vsk click mix 2006 DGI Sydvest DEN 2:35.55
7 711 Fynsk Mix Gr. 6 2006 DGI Fyn DEN 2:45.00
13-14 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 770 Nordjylland Undefeatable 2008 DGI Nordjylland DEN 2:27.78
2 742 Grp7 Mix 1 2008 DGI Østjylland DEN 2:30.70
3 743 Grp7 Mix 2 2008 DGI Østjylland DEN 2:40.50
4 710 Fynsk Mix Gr. 7 2008 DGI Fyn DEN 3:00.00
5 693 Haslev Mix Gr7mix 2008 DGI Storstrømmen DEN 3:05.00
6 699 Sønderjysk Mix Gr. 7 2008 DGI Sønderjylland DEN 3:05.23
11-12 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 741 Grp8 Mix 2010 DGI Østjylland DEN 3:19.50
2 709 Fynsk Mix Gr. 8 2010 DGI Fyn DEN 3:20.00
10 og yngre
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 740 Grp9 Mix 2012 DGI Østjylland DEN 4:07.70
08-03-2022 23:04.31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DGI Landsmesterskaber 2022
Placering: DGI-Huset Vejle Arrangør DGI Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. mar  2022 to 13. mar  2022
6 200m Brystsvømning Damer
50 og ældre
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
40-49 år
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
32-39 år
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
25-31 år
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
17-24 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 295 Freja Kruse 2004 DGI Sydvest DEN 2:48.42
2 348 Sofie Hjorth Jakobsen 2005 DGI Sydøstjylland DEN 2:48.97
3 366 Caroline Christensen 2004 DGI Østjylland DEN 3:03.23
4 273 Lærke Møller 2005 DGI Storstrømmen DEN 3:03.55
5 22 Iben Kjær Bengtson 2002 DGI Nordjylland DEN 3:16.65
6 655 Julie Henriksen 2005 DGI Fyn DEN 3:36.50
7 623 Frederikke Boje 2004 DGI Fyn DEN 3:38.60
8 579 Anna Dørk 2004 DGI Fyn DEN 3:49.91
15-16 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 223 Nana Andersen 2006 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 2:59.85
2 215 Freya Thorsgaard 2006 DGI Sydøstjylland DEN 3:03.00
3 42 Matilde Christiansen 2007 DGI Nordjylland DEN 3:08.26
4 631 Isabella Aurbo Herold 2007 DGI Fyn DEN 3:17.32
5 379 Malou Huss 2006 DGI Østjylland DEN 3:20.17
6 351 Stine Østergaard Jensen 2006 DGI Østjylland DEN 3:23.88
7 420 Pernille Elmstrøm Nielsen 2007 DGI Østjylland DEN 3:27.61
8 434 Ida Mørup 2006 DGI Østjylland DEN 3:28.96
9 609 Freja Rex Larsen 2006 DGI Fyn DEN 3:39.40
10 258 Frederikke Vesth 2007 DGI Storkøbenhavn DEN 3:40.61
11 456 Ida Sletø Bonde 2007 DGI Østjylland DEN 4:10.23
13-14 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 327 Sille Augustesen 2008 DGI Sydøstjylland DEN 3:08.55
2 298 Anne Sørensen 2008 DGI Sydvest DEN 3:14.85
3 43 Alma Nygreen Sakic 2008 DGI Nordjylland DEN 3:21.53
4 460 Mai Murata-Broberg 2008 DGI Østjylland DEN 3:24.90
5 657 Smilla Lerche 2008 DGI Fyn DEN 3:27.86
6 329 Wiktoria Gawor 2009 DGI Sydøstjylland DEN 3:30.81
7 667 Anna Tygesen 2008 DGI Sønderjylland DEN 3:31.80
8 380 Anna Kornum Jørgensen 2008 DGI Østjylland DEN 3:33.11
9 11 Cecilie Høeg Pedersen 2009 DGI Nordjylland DEN 3:40.13
10 51 Ellen Lindenborg Thomasen 2008 DGI Nordjylland DEN 3:45.52
11 357 Helene Højlund Christiansen 2008 DGI Østjylland DEN 3:55.00
12 478 Isabell Feldballe Larsen 2009 DGI Østjylland DEN 3:57.35
13 659 Lærke Maria Schack 2008 DGI Fyn DEN 4:02.00
14 656 Liva Jørgensen 2008 DGI Fyn DEN 4:03.15
15 356 Signe Krogh Christiansen 2008 DGI Østjylland DEN 4:05.91
16 214 Anna Tinggaard Sørensen 2008 DGI Sydøstjylland DEN
11-12 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 653 Kamma Bernt 2010 DGI Fyn DEN 3:22.71
2 331 Amalie Mejer Lehmann 2010 DGI Sydøstjylland DEN 3:47.78
3 5 Kirstine Dyg Lerup 2010 DGI Nordjylland DEN 3:55.61
4 466 Erika Strange Steenberg 2010 DGI Østjylland DEN 4:06.15
5 32 Andrea Nættermann 2010 DGI Nordjylland DEN 4:07.99
08-03-2022 23:04.31 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DGI Landsmesterskaber 2022
Placering: DGI-Huset Vejle Arrangør DGI Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. mar  2022 to 13. mar  2022
7 200m Brystsvømning Herrer
50 og ældre
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
40-49 år
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
32-39 år
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
25-31 år
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
17-24 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 619 Alex Fogt 2004 DGI Fyn DEN 2:40.56 L
2 778 Rasmus Andersen 2005 DGI Storkøbenhavn DEN 2:43.13
3 1 Valentin Thordal 2005 DGI Nordjylland DEN 2:54.48
4 417 Marius Bryndum Raj Anders 2003 DGI Østjylland DEN 3:03.81
5 354 Nikolaj Høgh 2003 DGI Østjylland DEN 3:05.44
6 398 Asger Breum Holm 2003 DGI Østjylland DEN 3:33.60
15-16 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 433 Esben Frimand 2006 DGI Østjylland DEN 2:50.15
2 364 Andreas Skovgaard Hald 2006 DGI Østjylland DEN 2:51.34
3 409 Kristian Bøllingtoft 2006 DGI Østjylland DEN 2:53.36
4 628 Marcus Berg 2007 DGI Fyn DEN 3:05.04
5 578 Bjørn H. Christiansen 2006 DGI Fyn DEN 3:06.22
6 414 Malte Lillemose 2006 DGI Østjylland DEN 3:12.17
7 451 Simon N. Andersen 2006 DGI Østjylland DEN 3:31.71
8 449 Sebastian Holler Bødtker 2007 DGI Østjylland DEN 3:46.58
9 651 Jonathan Haastrup 2006 DGI Fyn DEN 3:48.00
10 319 Andreas Birkmose 2007 DGI Sydøstjylland DEN 3:59.66
13-14 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 397 Anton Sandfeld Paulsen 2008 DGI Østjylland DEN 3:14.50
2 334 Casper Ibsen 2008 DGI Sydøstjylland DEN 3:16.45
3 44 Anders Munk Fuglsang 2009 DGI Nordjylland DEN 3:23.43
4 6 Malthe Lodberg Steen 2009 DGI Nordjylland DEN 3:35.04
5 212 Alexander Buch 2008 DGI Sydøstjylland DEN 3:35.38
6 277 Sune Berg Olesen 2009 DGI Storstrømmen DEN 3:40.00
7 429 Daniel Kring 2008 DGI Østjylland DEN 3:41.02
8 386 Thor Lind Dürr 2009 DGI Østjylland DEN 3:54.97
9 317 Frederik Høgh 2008 DGI Sydøstjylland DEN 4:36.41
11-12 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 16 Emil Andersen 2011 DGI Nordjylland DEN 3:59.30
2 318 Adam Sallam 2010 DGI Sydøstjylland DEN 4:01.37
08-03-2022 23:04.32 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DGI Landsmesterskaber 2022
Placering: DGI-Huset Vejle Arrangør DGI Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. mar  2022 to 13. mar  2022
8 100m Medley Damer
50 og ældre
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 209 Majbrit Ditlevsen 1958 DGI Sydøstjylland DEN 1:40.37
40-49 år
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
32-39 år
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
25-31 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 18 Karoline Nielsen 1997 DGI Nordjylland DEN 1:17.67
17-24 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 645 Mette Bruun-Petersen 2001 DGI Fyn DEN 1:09.35
2 28 Cecilie Michaelsen 2005 DGI Nordjylland DEN 1:11.63
3 349 Caroline Varming Kokholm 2002 DGI Østjylland DEN 1:15.55
4 373 Sofia Illum Kirkeby 2004 DGI Østjylland DEN 1:17.90
5 244 Amalie Hede Kristensen 2005 DGI Sønderjylland DEN 1:18.15
6 453 Trine Ydemann Pedersen 2003 DGI Østjylland DEN 1:19.27
7 413 Maja Brandi Bukballe 2002 DGI Østjylland DEN 1:20.11
8 367 Caroline Buhl Søderberg 2003 DGI Østjylland DEN 1:21.83
9 586 Naya Blyn 2004 DGI Fyn DEN 1:22.19
10 400 Cecilia Bækager Meldgaard 2002 DGI Østjylland DEN 1:24.94
11 362 Laura Sejr Simonsen 2003 DGI Østjylland DEN 1:30.36
12 638 Emma Christensen 2002 DGI Fyn DEN 1:32.43
13 579 Anna Dørk 2004 DGI Fyn DEN 1:34.69
15-16 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 41 Selma Nygreen Sakic 2006 DGI Nordjylland DEN 1:15.96
2 487 Ida Siegumfeldt 2007 DGI Østjylland DEN 1:18.67
3 448 Rikke Ydemann Pedersen 2006 DGI Østjylland DEN 1:18.67
4 350 Karoline Høgh 2006 DGI Østjylland DEN 1:19.12
5 480 Naja Kristiane Sørensen 2006 DGI Østjylland DEN 1:20.20
6 644 Karoline Jørgensen 2007 DGI Fyn DEN 1:20.33
7 42 Matilde Christiansen 2007 DGI Nordjylland DEN 1:23.29
8 594 Sofie Pedersen 2006 DGI Fyn DEN 1:24.48
9 378 Anne Juel Dahl 2007 DGI Østjylland DEN 1:24.74
10 312 Karoline Poder Kristensen 2007 DGI Sydvest DEN 1:25.69
11 285 Camila Hansen 2006 DGI Storstrømmen DEN 1:27.96
12 624 Madeline Skovhus 2007 DGI Fyn DEN 1:28.34
13 311 Rosa Algren 2007 DGI Sydvest DEN 1:28.43
14 440 Katrine Klein Christensen 2006 DGI Østjylland DEN 1:29.06
15 434 Ida Mørup 2006 DGI Østjylland DEN 1:31.38
16 52 Freja Møller Winther 2006 DGI Nordjylland DEN 1:32.08
17 315 Adda Henriksen 2006 DGI Sydvest DEN 1:32.27
18 218 Mille-Marie Dalby Sternbe 2007 DGI Sydøstjylland DEN 1:32.54
19 580 Annika Hansen 2006 DGI Fyn DEN 1:33.65
20 666 Andrea Norlyk 2006 DGI Sønderjylland DEN 1:34.40
21 600 Eva Due Nielsen 2007 DGI Fyn DEN 1:37.68
22 217 Laura Dahl 2007 DGI Sydøstjylland DEN 1:38.89
23 602 Olesja Timoscuka 2006 DGI Fyn DEN 1:38.97
24 259 Nynne Kongsfelt 2007 DGI Storkøbenhavn DEN 1:50.67
13-14 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 660 Lærke Højvang Westergaard 2008 DGI Fyn DEN 1:21.39
2 462 Olivia Akselsen 2008 DGI Østjylland DEN 1:21.73
3 225 Caroline Munkholm 2009 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 1:23.94
4 8 Sofie Moth Nielsen 2009 DGI Nordjylland DEN 1:24.34
5 658 Ditte Holm Rasmussen 2008 DGI Fyn DEN 1:26.23
6 385 Sarah Bach Urban 2008 DGI Østjylland DEN 1:26.62
7 306 Andrea Kargo 2008 DGI Sydvest DEN 1:28.59
8 46 Astrid Munk Fuglsang 2009 DGI Nordjylland DEN 1:28.79
9 384 Milla Sofia Dalgas Hansen 2009 DGI Østjylland DEN 1:29.02
10 343 Leonora Nielsen Mahnkopf 2009 DGI Sydøstjylland DEN 1:29.48
11 410 Laura Kramer 2008 DGI Østjylland DEN 1:29.73
12 576 Cecilie Anna Andersen 2008 DGI Fyn DEN 1:31.85
13 231 Nanna Jensen 2009 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 1:32.28
14 287 Mathilde Lykke Butzbacker 2008 DGI Storstrømmen DEN 1:32.30
15 407 Julie Holch Andersen 2009 DGI Østjylland DEN 1:34.86
16 665 Melanie Nielsen 2008 DGI Sønderjylland DEN 1:34.98
17 583 Anna Lorentzen 2008 DGI Fyn DEN 1:35.16
18 288 Rosa Winther Gregersen 2009 DGI Storstrømmen DEN 1:35.48
19 279 Emma Valeur Ladegaard 2009 DGI Storstrømmen DEN 1:36.49
20 240 Anna Weltz Sørensen 2008 DGI Sønderjylland DEN 1:37.37
21 255 Julie Holmgaard Hansen 2008 DGI Sønderjylland DEN 1:39.65
22 656 Liva Jørgensen 2008 DGI Fyn DEN 1:40.51
23 280 Milla Engsted Larsen 2009 DGI Storstrømmen DEN 1:41.09
24 604 Naja Terkelsen 2008 DGI Fyn DEN 1:43.20
25 663 Lærke Bundsgaard 2008 DGI Sønderjylland DEN 1:43.25
26 271 Ida Hartz Johnsen 2008 DGI Storstrømmen DEN 1:44.94
27 281 Agnes Thøfner 2009 DGI Storstrømmen DEN 1:45.00
28 381 Bodil Sloth Nikolajsen 2008 DGI Østjylland DEN 1:46.15
29 455 Emilia Oltmann 2008 DGI Østjylland DEN 1:46.79
30 242 Ellen Lassen 2009 DGI Sønderjylland DEN 1:53.18
31 324 Laura Sommer Bendtsen 2008 DGI Sydøstjylland DEN 1:53.51
32 216 Hannah Mlijevska Boe 2009 DGI Sydøstjylland DEN 1:56.85
33 272 Karen Marie værnskjold
Hedegaard
2009 DGI Storstrømmen DEN
11-12 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 31 Lærke Stubben Broberg 2011 DGI Nordjylland DEN 1:25.19
2 226 Johanne Møller Hansen 2010 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 1:28.83
3 5 Kirstine Dyg Lerup 2010 DGI Nordjylland DEN 1:30.41
4 390 Laura Sonnichsesen 2010 DGI Østjylland DEN 1:30.96
5 236 Helena Falkensted 2011 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 1:36.59
6 402 Elise Johanne Krogh Laursen 2010 DGI Østjylland DEN 1:39.88
7 48 Agnes Lindenborg Thomasen 2010 DGI Nordjylland DEN 1:40.00
8 249 Emily Sundwall 2010 DGI Sønderjylland DEN 1:42.37
9 489 Laura Skjærris Lund 2011 DGI Østjylland DEN 1:42.70
10 38 Caroline Sangelberg Fausing 2011 DGI Nordjylland DEN 1:48.23
11 467 Silke Reeckmann Lange 2010 DGI Østjylland DEN 1:48.24
12 464 Liv Hvid Christiansen 2011 DGI Østjylland DEN 1:49.97
13 275 Sofia Lind Petersen 2011 DGI Storstrømmen DEN 1:50.00
14 235 Emma Due Olsen 2011 DGI Midt- og Vestsjælland DEN 1:54.32
15 256 Julia Krolik 2010 DGI Sønderjylland DEN 1:55.43
16 392 Viola Bové 2010 DGI Østjylland DEN 1:56.87
17 316 Sally Marie Ulbrandt
Henriksen
2010 DGI Sydvest DEN 1:58.58
18 465 Pil Hvid Christiansen DGI Østjylland 2:10.00
2010 DEN
10 og yngre
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 DGI Østjylland 1:56.10
393 Freya Nautrup Pedersen 2012 DEN
08-03-2022 23:04.32 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aabybro Svømmeklub
Document
Deltagerliste
DGI Landsmesterskaber 2022
Placering: DGI-Huset Vejle Arrangør DGI Svømning
Svømmeh 25m Stævne dato: 12. mar  2022 to 13. mar  2022
9 100m Medley Herrer
50 og ældre
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
40-49 år
# ID Navn Born Klub Nat Tilm Status
No participants
32-39 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 622 Casper Nedergaard 1990 DGI Fyn DEN 1:14.94
2 679 Kasper Hvid 1990 DGI Fyn DEN 1:27.00
25-31 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 584 Christoffer Nedergaard 1995 DGI Fyn DEN 1:10.72
2 213 Anders Ellehauge Ganderup 1992 DGI Sydøstjylland DEN 1:13.65
17-24 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 336 Erik Both Schulte 2004 DGI Sydøstjylland DEN 1:06.88
2 26 Søren P. Rasmussen 2001 DGI Nordjylland DEN 1:07.93
3 374 Alexander Løland 2004 DGI Østjylland DEN 1:09.15
4 458 Kasper Milton Smith 2003 DGI Østjylland DEN 1:09.26
5 450 Simon Kloster Sørensen 2003 DGI Østjylland DEN 1:10.45
6 618 Xander Termansen 2005 DGI Fyn DEN 1:10.86
7 50 David Johansen 2001 DGI Nordjylland DEN 1:11.33
8 435 Jacob Bach-Valeur 2004 DGI Østjylland DEN 1:11.34
9 243 Philip Emborg Andreasen 2005 DGI Sønderjylland DEN 1:12.22
10 582 Frederik Klüver 1998 DGI Fyn DEN 1:12.94
11 375 Karl Johan Jacobsen 2005 DGI Østjylland DEN 1:13.58
12 294 Albert U. Thystrup 2003 DGI Storstrømmen DEN 1:13.83
13 353 Mads Vittrup 2003 DGI Østjylland DEN 1:13.92
14 596 Valdemar Petersen 2004 DGI Fyn DEN 1:14.35
15 58 Mathias Jelle Thomsen 2002 DGI Nordjylland DEN 1:15.85
16 481 Nicolai Bjerregaard 2001 DGI Østjylland DEN 1:17.27
17 649 Kristoffer Mortensen 2005 DGI Fyn DEN 1:18.40
18 676 Laurits Thøfner 2004 DGI Storstrømmen DEN 1:20.12
19 640 Frederik Langebæk 2005 DGI Fyn DEN 1:22.92
20 590 Jan Damm Rasmussen 2004 DGI Fyn DEN 1:23.09
21 56 Lukas Larsen 2005 DGI Nordjylland DEN 1:23.96
15-16 år
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 452 Sophus Henningsen 2007 DGI Østjylland DEN 1:08.51
2 430 Elias Alminde Pedersen 2006 DGI Østjylland DEN 1:10.04
3 423 Thomas Emil Højrup 2007 DGI Østjylland DEN 1:11.63
4 408 Kasper Emil Kramer 2006 DGI Østjylland DEN 1:12.73
5 421 Samuel Krogh Laursen 2007 DGI Østjylland DEN 1:13.53
6 426 Alexander Juul Dahl 2006 DGI Østjylland DEN 1:15.02
7 427 Anders Peter Kristensen 2007 DGI Østjylland DEN 1:15.64
8 627 Andrew Wilstrup 2006 DGI Fyn DEN 1:17.66
9 577 Christoffer Andersen 2006 DGI Fyn DEN 1:18.72
10 252 Tobias Werge 2007 DGI Sønderjylland DEN 1:23.42
11 637 Casper Clausen 2007 DGI Fyn DEN 1:25.91
12 651 Jonathan Haastrup 2006 DGI Fyn DEN 1:30.89