Program för Sigma Allerød Open 2022
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deltagerliste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
400m Frisvømning Herrer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Tilm |
Status |
|
1 |
53 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
18 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
4:47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
54 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
4:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
225 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
5:08.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
94 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
5:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
16 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
5:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
202 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
5:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
107 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
5:27.00 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
151 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
5:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
9 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
5:35.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
306 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
DEN |
5:35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
334 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
Vest-Brøndby |
DEN |
5:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
113 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
5:40.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
115 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
5:44.79 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
119 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
5:47.05 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
111 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
5:51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
160 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
5:52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
152 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
5:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
62 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
59 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
63 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
30 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
DEN |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
60 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
61 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
DEN |
6:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
149 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
6:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
164 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
6:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
165 |
|
Tobias Evald Sørensen |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
DEN |
6:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
8 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
6:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
230 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
7:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
229 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
DEN |
7:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
121 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
7:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
207 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-01-2023 08:52.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|