Ohjelma Lyhyen radan mestaruusuinnit
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry List |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lyhyen radan mestaruuskilpailut 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden uimahalli |
Organizer: |
Cetus Espoo |
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 16, 2021 to Dec 19, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
100m Rintauinti Naiset |
|
|
|
|
|
|
|
|
ME |
1:02.36 |
|
Ruta Meilutyte |
|
LTU (LTU) |
(RUS) |
10/12/2013 |
|
|
EE |
1:02.36 |
|
Ruta Meilutyte |
|
LTU (LTU) |
Moscow (RUS) |
10/12/2013 |
|
|
SE |
1:04.25 |
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
SCV (FIN) |
Copenhagen (DEN) |
12/15/2017 |
|
|
SMKE |
1:05.34 |
|
Jenna Laukkanen |
1995 |
SCV |
Espoo |
1/1/2015 |
|
|
NSE |
1:06.04 |
|
Silja Känsäkoski |
1997 |
OU |
Uppland Väsby (SWE) |
12/12/2014 |
|
|
NSMKE |
1:06.21 |
|
Laura Lahtinen |
2003 |
HSS |
Tampere (FIN) |
1/1/2019 |
|
|
# |
ID |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
Entry time |
Status |
|
1 |
474 |
|
Anniina Murto |
2001 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
686 |
|
Siiri Einiö |
2003 |
Gladius Kirkkonummi |
FIN |
1:07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
338 |
|
Martta Ruuska |
2003 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
19 |
|
Hanna Kareinen |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:07.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
431 |
|
Rebekka Luoto |
2003 |
Raision Urheilijat |
FIN |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
509 |
|
Ellen Kaituri |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
602 |
|
Pinja Taskila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:09.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
34 |
|
Jenna Pulkkinen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:09.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
193 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
726 |
|
Roosa Mäkinen |
1999 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
611 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
715 |
|
Hanna Hammar |
1998 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
118 |
|
Aida Pasma |
2003 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
494 |
|
Alisa Ponomareva |
1991 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
409 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
FIN |
1:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
605 |
|
Olga emilia Mattila |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
614 |
|
Saara Niemi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
271 |
|
Maria Korkalainen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
495 |
|
Sini Silvennoinen |
2002 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
728 |
|
Kanerva Kinnunen |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
783 |
|
Iida Heikkinen |
2004 |
Uinti Imatra |
FIN |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
514 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
607 |
|
Minja Lukkari |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
37 |
|
Gréta Beszteri |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
208 |
|
Matilda Leppänen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
577 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
739 |
|
Alina Talja |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
459 |
|
Kiia Metsäkonkola |
2005 |
Salon Uimarit |
FIN |
1:12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
742 |
|
Siiri Mätäsjärvi |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
192 |
|
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
212 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
82 |
|
Pippi Nordström |
2001 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
1:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
740 |
|
Siiri Ala-Karvia |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
475 |
|
Enni Lahtinen |
2002 |
TaTu Tampere |
FIN |
1:13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
609 |
|
Laura Helena Markuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
450 |
|
Saana Vähämaa |
2002 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
302 |
|
Siiri Haverinen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
FIN |
1:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
760 |
|
Saaga Keränen |
2006 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
561 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
FIN |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
669 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
FIN |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
699 |
|
Sofi Andström |
2005 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
85 |
|
Anna Mattila |
2004 |
Helsingin Uimarit |
FIN |
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
424 |
|
Emilia Rahola |
2006 |
Porin Uimaseura |
FIN |
1:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
117 |
|
Vlada Guljajeva |
2004 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
1:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
678 |
|
Silva Salonniemi |
2006 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
FIN |
1:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
132 |
|
Venla Almira |
2006 |
Simmis Grani |
FIN |
1:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
567 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
616 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
229 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
389 |
|
Ellen Williamsson |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
52 |
|
Peppi Vesalainen |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
372 |
|
Petra Kivi |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
270 |
|
Esra Ergüner |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
54 |
|
Ariel Julienne Jämsen |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
385 |
|
Hannah Lamminmäki |
2006 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
511 |
|
Ella Suominen |
2005 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
566 |
|
Kaisa Keränen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
388 |
|
Joanna Högback |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
549 |
|
Veera Knuutila |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
345 |
|
Nelli Kiho |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
521 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
631 |
|
Salli Sepponen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
141 |
|
Emilia Myllykoski |
2003 |
Simmis Wanda ry |
FIN |
1:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
743 |
|
Ida Töyrylä |
2004 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
189 |
|
Helmi Tossavainen |
2002 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
381 |
|
Aamu Knuuttila |
2004 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
558 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
FIN |
1:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
575 |
|
Noora Tuominen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
798 |
|
Fiia Immonen |
2008 |
Vanders |
FIN |
1:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
453 |
|
Viivi Elonen |
2008 |
Rauman Uimaseura |
FIN |
1:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
461 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
FIN |
1:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
571 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
FIN |
1:18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
706 |
|
Sira Katavisto |
2008 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
670 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
FIN |
1:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
387 |
|
Ida Helena Ekebohm |
2005 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
FIN |
1:18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
637 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
FIN |
1:18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
55 |
|
Sanni Räty |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
56 |
|
Naomi Hillers |
2007 |
Helsingfors Simsällskap |
FIN |
1:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
665 |
|
Milla Marttila |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
FIN |
1:18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
518 |
|
Cecilia Rönnlund |
2006 |
Åbo Simklubb |
FIN |
1:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
537 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
FIN |
1:18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
274 |
|
Nicola Burman |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
747 |
|
Jenna Luoma |
2005 |
Uinti Tampere |
FIN |
1:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
340 |
|
Meri Elo |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
FIN |
1:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
269 |
|
Inka Hämäläinen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
FIN |
1:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
322 |
|
Sofia Lepistö |
2006 |
Mikkelin Uimaseura |
FIN |
1:19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
707 |
|
Emma Silvonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
FIN |
1:19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
560 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
FIN |
1:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
227 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
FIN |
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
281 |
|
Iida Peltola |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
FIN |
1:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-19 08:09:17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|