Program för Saltis Cup 2021
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Nacka simhall |
Arrangör: |
Saltsjöbadens IF |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Ålde r |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
285 |
|
Simon Brunn |
17 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
236 |
|
Liam Björklund |
18 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
56.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
232 |
|
Isak Ekman |
17 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
280 |
|
Lukas Ekenhill |
15 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
231 |
|
Noa Sigfelt |
18 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
1 |
|
Joel Aggefors |
18 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
272 |
|
Anton Kanth |
17 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
103 |
|
Manfred Bränström |
16 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
114 |
|
Eskil Bränström |
15 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:00.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
19 |
|
Henrik Viberg |
15 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
1:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
286 |
|
William Edenberg |
18 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
235 |
|
Filip Hägglund |
17 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
30 |
|
Emil Fällgren |
15 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
1:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
215 |
|
Emil Johanson |
16 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
44 |
|
Dominic Calgar Lindin |
15 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
70 |
|
Frans Willquist |
16 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
33 |
|
Oscar Andersson |
14 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
296 |
|
Gustav Bäckström |
13 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
31 |
|
Erik Dahle |
16 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
1:04.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
35 |
|
Ludvig Aronsson |
16 |
Lidingö Simklubb |
SWE |
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
293 |
|
Svante Schlüter Patriksso |
15 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
300 |
|
Lucas Samuelsson |
15 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
5 |
|
Arvid Löwenborg |
14 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
55 |
|
Ivan Hvenmark |
15 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
357 |
|
Vidar Hagstad Västberg |
16 |
Hellas Simklubb |
SWE |
1:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
49 |
|
Raoul Eneskjöld |
14 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:08.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
104 |
|
Mikael Lanestrand |
16 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
298 |
|
Erik Förborgen |
13 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
294 |
|
Isak Silebäck |
14 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
297 |
|
Otto Andersson |
13 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
4 |
|
Elias Nättinen |
14 |
Gustavsbergs Simsällskap |
SWE |
1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
92 |
|
Alexander Lindblom |
14 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
277 |
|
Axel Lund |
15 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
174 |
|
Nicolás Garcia |
13 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
63 |
|
Philip Norling |
13 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
54 |
|
Fred Holm |
13 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
99 |
|
Wilgot Wiklund |
14 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
135 |
|
Ture Ståhlberg |
14 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
369 |
|
Axel Reuithe |
13 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
364 |
|
Maxim Ejdelund |
14 |
Hellas Simklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
230 |
|
Arsenij Gojs |
14 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
220 |
|
Gustav Jansson |
15 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-11-27 21:23:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|