Startliste for Brøndby Swim Cup 2022
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag den 16.1.2022
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startliste |
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørregårdshallen |
Arrangør |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. jan 2022 to 16. jan 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer
|
Finale 1 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
365 |
2 |
|
Bastian Knopp |
2012 |
VEST |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
329 |
3 |
|
Holger Hansen |
2013 |
VEST |
1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
368 |
4 |
|
Eske Kramhøft |
2013 |
VEST |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer |
Finale 2 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
206 |
1 |
|
Lucas Kock |
2010 |
KVIK |
47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
203 |
2 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
KVIK |
45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
327 |
3 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
VEST |
43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
360 |
4 |
|
Noah Seneberg |
2010 |
VEST |
45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
343 |
5 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
VEST |
46.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
338 |
6 |
|
Villum Nygaard |
2011 |
VEST |
49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer |
Finale 3 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
1 |
|
William Petersen |
2011 |
SOLRØD |
42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
199 |
2 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
KVIK |
42.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
347 |
3 |
|
Even Kirkegaard Jensen |
2009 |
VEST |
41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
4 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
SOLRØD |
41.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
221 |
5 |
|
Sebastian Gretlund |
2012 |
KVIK |
42.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
6 |
|
William Kiørboe |
2010 |
KVIK |
43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer |
Finale 4 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
1 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
GSK |
41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
2 |
|
Oliver Krogh |
2011 |
GSK |
40.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
3 |
|
Otto Avril |
2010 |
KVIK |
40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
351 |
4 |
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
VEST |
40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
5 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
SOLRØD |
40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
6 |
|
Wictor Byriel |
2010 |
KVIK |
41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer |
Finale 5 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
362 |
1 |
|
Ronas Cetinkaya |
2010 |
VEST |
39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
208 |
2 |
|
Mads Skriver |
2009 |
KVIK |
39.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
176 |
3 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
FR.SUND |
38.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
220 |
4 |
|
Nor Englund |
2012 |
KVIK |
39.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
5 |
|
Alexander Bech |
2011 |
GSK |
39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
6 |
|
Nikolaj Ikast Kjær Christensen |
2012 |
GSK |
40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer |
Finale 6 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
1 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
GLADSAXE |
37.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
361 |
2 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
VEST |
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
345 |
3 |
|
Anton Tidemann Kjærsgaard |
2009 |
VEST |
36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
357 |
4 |
|
Markus Tordrup |
2010 |
VEST |
36.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
5 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
SOLRØD |
37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
6 |
|
Theo Lyngkilde |
2011 |
GSK |
38.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer |
Finale 7 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
1 |
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
GSK |
35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
2 |
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
GSK |
35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
355 |
3 |
|
Mads Ulslev Parbst |
2008 |
VEST |
35.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
359 |
4 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
VEST |
35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
391 |
5 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
VI39 |
35.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
207 |
6 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
KVIK |
36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer |
Finale 8 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
296 |
1 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
KVIK |
33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
2 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
SOLRØD |
33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
218 |
3 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
KVIK |
32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
393 |
4 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
VI39 |
32.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
396 |
5 |
|
Frederik Kindberg |
2008 |
VI39 |
33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
213 |
6 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlsen |
2009 |
KVIK |
34.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer |
Finale 9 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
1 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
KVIK |
32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
205 |
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
KVIK |
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
3 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
GSK |
31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
219 |
4 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
KVIK |
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
392 |
5 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
VI39 |
32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
6 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
SOLRØD |
32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer |
Finale 10 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
217 |
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
KVIK |
31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
211 |
2 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
KVIK |
30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
125 |
3 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
GLADSAXE |
30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
180 |
4 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
FR.SUND |
30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
163 |
5 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
FR.SUND |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
399 |
6 |
|
Nikolaj Nielsen |
2007 |
VI39 |
31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer |
Finale 11 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
SOLRØD |
28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
145 |
2 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
GENTOFTE |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
394 |
3 |
|
Valdemar Møller-Ern |
2008 |
VI39 |
27.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
265 |
4 |
|
Stefan Birkhøj Kjærstad |
2007 |
KVIK |
28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
253 |
5 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
KVIK |
28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
324 |
6 |
|
Mauritz Otzen |
2005 |
VEST |
29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 50m Frisvømning Herrer |
Finale 12 (12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
188 |
1 |
|
Jonathan Kristensen |
2006 |
FR.SUND |
26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
318 |
2 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
VEST |
25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
374 |
3 |
|
Valdemar Mariegaard |
1999 |
VEST |
24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
4 |
|
Asger Johansen |
2003 |
GSK |
24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
263 |
5 |
|
Otto Cairo |
2007 |
KVIK |
25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
174 |
6 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
FR.SUND |
26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-01-2022 08:29.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Vest/Brøndby |
|
|
|
|