2022-01-21   23:53:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Startliste for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022

Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.

Document
Deltagerliste
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
Placering: Vandhuset Park Vendia Hjørring Arrangør Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland
Svømmeh 25m Stævne dato: 22. jan  2022 to 23. jan  2022
1 50m Frisvømning Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 178 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 DEN 26.69
2 101 Jackie Gade 1998 Aalborg Svømmeklub DEN 28.03 L
3 111 Anna Toft Petersen 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 28.42 L
4 177 Cecilie Michaelsen 2005 Svømmeklubben S 68 DEN 28.48
5 108 Astrid Marie Hassing 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 29.01 L
6 16 Elisabeth Leegaard Larsen 2005 Svømmeklubben Pingvinen DEN 29.11
7 10 Ida Overgaard Thomassen 2005 Svømmeklubben Pingvinen DEN 29.51
8 79 Freja Lucassen 2007 Aars Svømmeklub DEN 29.58
9 15 Lise Ingeborg Christiansen 2007 Svømmeklubben Pingvinen DEN 29.67
10 102 Lenette nielsen 1997 Aalborg Svømmeklub DEN 30.00
11 99 Britta Amdi 1979 Aalborg Svømmeklub DEN 30.09
12 195 Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 DEN 30.14
13 85 Mathilde Lucassen 2007 Aars Svømmeklub DEN 30.38
14 9 Astrid O. Thomassen 2007 Svømmeklubben Pingvinen DEN 30.46
15 86 Mia Glerup Nielsen 2007 Aars Svømmeklub DEN 30.51
16 210 Signe Thomsen 2003 Svømmeklubben Smut DEN 30.56 L
17 71 Malou Callisen 2007 Brønderslev SK08 DEN 30.65
18 187 Emma Ploug Rasmussen 2005 Svømmeklubben S 68 DEN 30.84
19 209 Michelle Bloch Sørensen 2004 Svømmeklubben Smut DEN 31.05
20 120 Zille Haarh Svendsen 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 31.23
21 75 Amanda Holmberg 2007 Aars Svømmeklub DEN 31.50
22 70 Neya Damgaard 2007 Brønderslev SK08 DEN 31.74
23 143 Luna Kristensen 2008 Aabybro Idrætsforening DEN 31.96
24 226 Josephine Bach Andersen 2009 Svømmeklubben Søhesten DEN 32.69
25 160 Ronja Maria Grønkjær
Pedersen
2009 Svømmeklubben Nord DEN 32.90
26 109 Alissa Stegenborg 2008 Aalborg Svømmeklub DEN 33.10
27 80 Ida Jørgensen 2007 Aars Svømmeklub DEN 33.37
28 190 Matilde Christiansen 2007 Svømmeklubben S 68 DEN 33.58
29 141 Lisa Stenger 2008 Aabybro Idrætsforening DEN 33.76
30 155 Emma Bertelsen 2008 Svømmeklubben Nord DEN 33.79
31 89 Sofie Maarbjerg Toft 2006 Aars Svømmeklub DEN 34.11
32 83 Lærke Rytger Knudsen 2009 Aars Svømmeklub DEN 34.47
33 100 Christina Skov Mogensen 1988 Aalborg Svømmeklub DEN 34.50
34 196 Sofie Egholm 2009 Svømmeklubben S 68 DEN 34.82
35 192 Maria Guneva 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 34.98
36 185 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 DEN 35.31
37 188 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 DEN 35.51
38 217 Line Madsen 2006 Svømmeklubben Søhesten DEN 35.81
39 235 Ida Karlsen 2006 Svømmeklubben Søhesten DEN 35.86
40 5 Kirstine Dyg Lerup 2010 Svømmeklubben Pingvinen DEN 35.95
41 105 Marianne Juul Madsen 1995 Aalborg Svømmeklub DEN 36.62
42 151 Liv Skulbøl Stryhn 2008 Svømmeklubben Nord DEN 36.64
43 199 Aino Aalto 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 37.26
44 106 Emma Christensen 1997 Aalborg Svømmeklub DEN 37.59
45 52 Maya Kjær 2010 Hobro Svømmeklub DEN 37.86
46 53 Noa Skousgaard Linding 2010 Hobro Svømmeklub DEN 38.07
47 7 Stine Marie Christiansen 2010 Svømmeklubben Pingvinen DEN 38.45
48 214 Agnes Lindenborg Thomasen 2010 Svømmeklubben Søhesten DEN 38.60
49 193 Esther Kristensen 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 39.20
50 208 Isabella Terp 2008 Svømmeklubben Smut DEN 39.33
51 81 Karoline Ølgaard 2007 Aars Svømmeklub DEN 39.60
52 212 Liva Mørk Manstrup 2009 Svømmeklubben Søhesten DEN 40.27
53 216 Alberte Grøn Larsen 2008 Svømmeklubben Søhesten DEN 40.63
54 59 Marie Mølbæk Schwab 2011 Hobro Svømmeklub DEN 40.95
55 152 Alvilda-Augusta Østergaard 2010 Svømmeklubben Nord DEN 42.02
56 200 Andrea Nættermann 2010 Svømmeklubben S 68 DEN 43.25
57 21 Cecilie Høeg Pedersen 2009 Svømmeklubben Pingvinen DEN 43.40
58 168 Caroline Sofie Sange Fausing 2011 Svømmeklubben S 68 DEN 44.05
59 169 Julie Møller Vejen 2009 Svømmeklubben S 68 DEN 45.46
60 170 Kerttu Aalto 2012 Svømmeklubben S 68 DEN 51.29
61 171 Liva Beith Kjeldsen 2011 Svømmeklubben S 68 DEN 52.51
62 17 Agnes Morsing Steenberg 2010 Svømmeklubben Pingvinen DEN
63 207 Kathrine Uhrenholt 2008 Svømmeklubben Smut DEN
21-01-2022 18:03.04 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Deltagerliste
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
Placering: Vandhuset Park Vendia Hjørring Arrangør Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland
Svømmeh 25m Stævne dato: 22. jan  2022 to 23. jan  2022
2 50m Frisvømning Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 173 Kristian B Rasmussen 2003 Svømmeklubben S 68 DEN 24.88 L
2 174 Karl Anton Kristensen 2005 Svømmeklubben S 68 DEN 25.10
3 131 Mads Mølgaard 2006 Aabybro Idrætsforening DEN 25.30
4 156 Viktor Bull Kramer 2000 Svømmeklubben Nord DEN 25.37
5 87 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Aars Svømmeklub DEN 25.44
6 14 Marcus Albæk 2004 Svømmeklubben Pingvinen DEN 25.96
7 134 Rasmus Rank Nørgaard 2003 Aabybro Idrætsforening DEN 26.13
8 78 Elmer Oosterhof 2005 Aars Svømmeklub DEN 26.14
9 12 Mikkel Hedeby Madsen 2002 Svømmeklubben Pingvinen DEN 26.47
10 225 Esben Kilde Johansen 2004 Svømmeklubben Søhesten DEN 26.54
11 82 Kristian Ølgaard 2005 Aars Svømmeklub DEN 26.69
12 90 Tobias Vestby Jensen 2003 Aars Svømmeklub DEN 26.81 L
13 13 Elias Bock Johansen 2005 Svømmeklubben Pingvinen DEN 26.90
14 115 Niklas T. Kristiansen 2000 Aalborg Svømmeklub DEN 26.93
15 157 Lukas Lindstrøm 1998 Svømmeklubben Nord DEN 27.11 L
16 176 Jacob Bundgaard 2007 Svømmeklubben S 68 DEN 27.39
17 11 Valentin Thordal 2005 Svømmeklubben Pingvinen DEN 27.50
18 91 Mathias Johansen 2005 Aars Svømmeklub DEN 27.51
19 57 Patrick Kjær Laugesen 2006 Hobro Svømmeklub DEN 27.70
20 114 Mikkel Pedersen 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 27.70
21 144 Mikkel Rubæk 2006 Aabybro Idrætsforening DEN 27.71
22 128 Sebastian Porsborg 2007 Aabybro Idrætsforening DEN 27.93
23 44 Jonatan Schubart Nielsen 2006 Hobro Svømmeklub DEN 28.36
24 211 Mathias Jelle Thomsen 2002 Svømmeklubben Søhesten DEN 28.66
25 88 Noah Markussen 2006 Aars Svømmeklub DEN 28.74
26 234 Frederik P Justesen 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 28.80
27 48 Magnus Østergaard 2008 Hobro Svømmeklub DEN 28.91
28 84 Marcus Nørtoft 2006 Aars Svømmeklub DEN 29.29
29 104 Ricco Gade 1995 Aalborg Svømmeklub DEN 29.56
30 119 Simon Kristiansen 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 29.84
31 145 Vilmer Damgaard 2006 Aabybro Idrætsforening DEN 29.90
32 133 Mads Poulsen 2007 Aabybro Idrætsforening DEN 29.95
33 41 Ditlev Sørensen 2009 Hobro Svømmeklub DEN 30.08
34 112 Jens Mejdahl 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 30.43
35 130 Christian Abrahamsen 2009 Aabybro Idrætsforening DEN 30.59
36 182 Theis Lindhardt 2006 Svømmeklubben S 68 DEN 30.74
37 186 Daniel Jarnum 2006 Svømmeklubben S 68 DEN 30.81
38 36 Malthe Bach Larsen 2008 Idrætsforening Jarl, Arden DEN 30.98
39 221 Lukas Larsen 2005 Svømmeklubben Søhesten DEN 31.25
40 51 Tobias Schwab 2009 Hobro Svømmeklub DEN 32.02
41 76 Christian Smith 2008 Aars Svømmeklub DEN 32.41
42 184 Anders Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 DEN 33.92
43 2 Asger Ziethen 2008 Svømmeklubben Pingvinen DEN 34.35
44 142 Frederik Jensen 2007 Aabybro Idrætsforening DEN 34.43
45 197 Marcus V Andersen 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 34.43
46 198 August Heltborg 2006 Svømmeklubben S 68 DEN 35.47
47 154 Johannes Andersen 2008 Svømmeklubben Nord DEN 35.80
48 194 Marius Sahl Jensen 2009 Svømmeklubben S 68 DEN 35.90
49 35 Oskar Kragh Engbjerg 2008 Idrætsforening Jarl, Arden DEN 36.62
50 138 Magnus Uttrup Rom 2010 Aabybro Idrætsforening DEN 39.61
51 158 Christopher Rix Mogensen 2008 Svømmeklubben Nord DEN 40.66
52 19 Rasmus Nittegaard Andersen 2010 Svømmeklubben Pingvinen DEN 42.48
53 136 Oliver Reinholt 2008 Aabybro Idrætsforening DEN 43.95
54 58 Karl Kjeldsen Sørensen 2010 Hobro Svømmeklub DEN 44.44
55 236 Chresten Vestergård 2010 Idrætsforening Jarl, Arden DEN 44.85
56 20 Carl-Emil Larsen Kappel 2010 Svømmeklubben Pingvinen DEN 47.49
57 54 Tristan Martinus Dalmose 2011 Hobro Svømmeklub DEN 49.50
58 153 Silas Mosskov Jensen 2008 Svømmeklubben Nord DEN
59 162 Carl Gustav Rasmussen 2009 Svømmeklubben Nord DEN
60 163 Leo Lygum Voldbjerg 2009 Svømmeklubben Nord DEN
61 164 Victor Mosskov Jensen 2010 Svømmeklubben Nord DEN
62 137 Johannes Førgaard Poulsen 2010 Aabybro Idrætsforening DEN
63 139 Tobias L. Strunge 2009 Aabybro Idrætsforening DEN
64 18 Gustav Aarup-Kristensen 2011 Svømmeklubben Pingvinen DEN
21-01-2022 18:03.06 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Deltagerliste
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
Placering: Vandhuset Park Vendia Hjørring Arrangør Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland
Svømmeh 25m Stævne dato: 22. jan  2022 to 23. jan  2022
3 200m Rygsvømning Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 181 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 DEN 2:28.50
2 110 Anna Christine Pedersen 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 2:42.49
3 129 Sofie Callsen 2008 Aabybro Idrætsforening DEN 2:45.27
4 103 Karoline Nielsen 1997 Aalborg Svømmeklub DEN 2:50.21
5 191 Reinike Veenstra 2006 Svømmeklubben S 68 DEN 3:02.53
6 159 Nicoline Brun Eliasen 2008 Svømmeklubben Nord DEN 3:02.84
7 161 Karoline Skjøtt 2008 Svømmeklubben Nord DEN 3:13.99
8 3 Freja Abildgaard Mikkelsen 2008 Svømmeklubben Pingvinen DEN 3:23.45
9 218 Celina W. Pedersen 2010 Svømmeklubben Søhesten DEN 3:34.85
10 72 Iben Thomasen 2008 Brønderslev SK08 DEN
11 132 Sofie Jeppesen 2007 Aabybro Idrætsforening DEN
21-01-2022 18:03.07 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Deltagerliste
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
Placering: Vandhuset Park Vendia Hjørring Arrangør Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland
Svømmeh 25m Stævne dato: 22. jan  2022 to 23. jan  2022
4 200m Rygsvømning Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 140 Mathias Ø. Barslev 2006 Aabybro Idrætsforening DEN 2:17.08
2 41 Ditlev Sørensen 2009 Hobro Svømmeklub DEN 2:38.59
3 8 Victor Vixø Momme 2007 Svømmeklubben Pingvinen DEN 2:50.29
4 36 Malthe Bach Larsen 2008 Idrætsforening Jarl, Arden DEN 2:53.61
5 6 Malthe Lodberg Steen 2009 Svømmeklubben Pingvinen DEN
21-01-2022 18:03.07 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Deltagerliste
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
Placering: Vandhuset Park Vendia Hjørring Arrangør Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland
Svømmeh 25m Stævne dato: 22. jan  2022 to 23. jan  2022
5 200m Butterfly Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 45 Karoline Prang Andersen 2005 Hobro Svømmeklub DEN 2:35.18
2 222 Clara Kornum 2007 Svømmeklubben Søhesten DEN
21-01-2022 18:03.07 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Deltagerliste
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
Placering: Vandhuset Park Vendia Hjørring Arrangør Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland
Svømmeh 25m Stævne dato: 22. jan  2022 to 23. jan  2022
6 200m Butterfly Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 175 Elias Hanghøj Jonsson 2002 Svømmeklubben S 68 DEN 2:05.98
2 87 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Aars Svømmeklub DEN 2:20.00
3 44 Jonatan Schubart Nielsen 2006 Hobro Svømmeklub DEN 2:28.07
4 4 Gustav Ø. Pedersen 2008 Svømmeklubben Pingvinen DEN
21-01-2022 18:03.08 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Deltagerliste
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
Placering: Vandhuset Park Vendia Hjørring Arrangør Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland
Svømmeh 25m Stævne dato: 22. jan  2022 to 23. jan  2022
7 100m Frisvømning Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 101 Jackie Gade 1998 Aalborg Svømmeklub DEN 58.43
2 178 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 DEN 1:00.25
3 108 Astrid Marie Hassing 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 1:01.44
4 180 Kirstine Jørgensen 2004 Svømmeklubben S 68 DEN 1:03.55
5 86 Mia Glerup Nielsen 2007 Aars Svømmeklub DEN 1:05.65
6 79 Freja Lucassen 2007 Aars Svømmeklub DEN 1:06.56
7 187 Emma Ploug Rasmussen 2005 Svømmeklubben S 68 DEN 1:06.65
8 120 Zille Haarh Svendsen 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 1:07.87
9 209 Michelle Bloch Sørensen 2004 Svømmeklubben Smut DEN 1:08.73
10 85 Mathilde Lucassen 2007 Aars Svømmeklub DEN 1:08.84
11 39 Caroline Rebo Mejlstrup 2008 Hobro Svømmeklub DEN 1:08.99
12 183 Alma Nygreen Sakic 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 1:11.68
13 226 Josephine Bach Andersen 2009 Svømmeklubben Søhesten DEN 1:15.35
14 100 Christina Skov Mogensen 1988 Aalborg Svømmeklub DEN 1:15.43
15 191 Reinike Veenstra 2006 Svømmeklubben S 68 DEN 1:16.28
16 33 Anne Primdahl 2006 Idrætsforening Jarl, Arden DEN 1:17.48
17 89 Sofie Maarbjerg Toft 2006 Aars Svømmeklub DEN 1:19.44
18 106 Emma Christensen 1997 Aalborg Svømmeklub DEN 1:20.12
19 69 Emilie Hermansen 2008 Brønderslev SK08 DEN 1:20.54
20 151 Liv Skulbøl Stryhn 2008 Svømmeklubben Nord DEN 1:21.69
21 55 Celina Thorup Kristensen 2009 Hobro Svømmeklub DEN 1:21.96
22 105 Marianne Juul Madsen 1995 Aalborg Svømmeklub DEN 1:22.39
23 235 Ida Karlsen 2006 Svømmeklubben Søhesten DEN 1:23.71
24 77 Dicte Flensted 2007 Aars Svømmeklub DEN 1:27.48
25 214 Agnes Lindenborg Thomasen 2010 Svømmeklubben Søhesten DEN 1:28.34
26 81 Karoline Ølgaard 2007 Aars Svømmeklub DEN 1:29.83
27 21 Cecilie Høeg Pedersen 2009 Svømmeklubben Pingvinen DEN 1:35.01
28 168 Caroline Sofie Sange Fausing 2011 Svømmeklubben S 68 DEN 1:38.43
29 200 Andrea Nættermann 2010 Svømmeklubben S 68 DEN 1:44.25
30 170 Kerttu Aalto 2012 Svømmeklubben S 68 DEN 1:56.36
31 171 Liva Beith Kjeldsen 2011 Svømmeklubben S 68 DEN 1:56.52
32 83 Lærke Rytger Knudsen 2009 Aars Svømmeklub DEN
21-01-2022 18:03.08 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Deltagerliste
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
Placering: Vandhuset Park Vendia Hjørring Arrangør Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland
Svømmeh 25m Stævne dato: 22. jan  2022 to 23. jan  2022
8 100m Frisvømning Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 173 Kristian B Rasmussen 2003 Svømmeklubben S 68 DEN 52.86
2 174 Karl Anton Kristensen 2005 Svømmeklubben S 68 DEN 54.67
3 92 Kris Jensen 2004 Aars Svømmeklub DEN 55.94
4 157 Lukas Lindstrøm 1998 Svømmeklubben Nord DEN 56.20
5 90 Tobias Vestby Jensen 2003 Aars Svømmeklub DEN 56.45
6 78 Elmer Oosterhof 2005 Aars Svømmeklub DEN 57.21
7 134 Rasmus Rank Nørgaard 2003 Aabybro Idrætsforening DEN 58.20
8 115 Niklas T. Kristiansen 2000 Aalborg Svømmeklub DEN 58.81
9 225 Esben Kilde Johansen 2004 Svømmeklubben Søhesten DEN 58.99
10 135 Simon Andersen 2000 Aabybro Idrætsforening DEN 59.25
11 82 Kristian Ølgaard 2005 Aars Svømmeklub DEN 59.52
12 140 Mathias Ø. Barslev 2006 Aabybro Idrætsforening DEN 59.75
13 219 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Svømmeklubben Søhesten DEN 59.88
14 91 Mathias Johansen 2005 Aars Svømmeklub DEN 1:00.42
15 224 David Johansen 2001 Svømmeklubben Søhesten DEN 1:00.57
16 50 Per Odrich 2006 Hobro Svømmeklub DEN 1:01.05
17 128 Sebastian Porsborg 2007 Aabybro Idrætsforening DEN 1:02.09
18 133 Mads Poulsen 2007 Aabybro Idrætsforening DEN 1:03.03
19 104 Ricco Gade 1995 Aalborg Svømmeklub DEN 1:03.49
20 42 Håkon Bork Nielsen 2007 Hobro Svømmeklub DEN 1:03.90
21 84 Marcus Nørtoft 2006 Aars Svømmeklub DEN 1:04.93
22 112 Jens Mejdahl 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 1:07.20
23 119 Simon Kristiansen 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 1:08.42
24 189 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 1:10.74
25 221 Lukas Larsen 2005 Svømmeklubben Søhesten DEN 1:11.44
26 35 Oskar Kragh Engbjerg 2008 Idrætsforening Jarl, Arden DEN 1:11.52
27 47 Kian Asbert Tome 2009 Hobro Svømmeklub DEN 1:12.13
28 223 Andreas Morell Thomsen 2009 Svømmeklubben Søhesten DEN 1:12.54
29 2 Asger Ziethen 2008 Svømmeklubben Pingvinen DEN 1:12.59
30 76 Christian Smith 2008 Aars Svømmeklub DEN 1:14.21
31 198 August Heltborg 2006 Svømmeklubben S 68 DEN 1:17.54
32 56 Peter Høenhof Vesterskov 2007 Hobro Svømmeklub DEN 1:21.87
33 153 Silas Mosskov Jensen 2008 Svømmeklubben Nord DEN 1:28.64
34 138 Magnus Uttrup Rom 2010 Aabybro Idrætsforening DEN 1:33.55
35 158 Christopher Rix Mogensen 2008 Svømmeklubben Nord DEN 1:36.19
36 20 Carl-Emil Larsen Kappel 2010 Svømmeklubben Pingvinen DEN 1:51.83
37 162 Carl Gustav Rasmussen 2009 Svømmeklubben Nord DEN 1:55.09
38 163 Leo Lygum Voldbjerg 2009 Svømmeklubben Nord DEN 1:59.82
39 236 Chresten Vestergård 2010 Idrætsforening Jarl, Arden DEN
40 164 Victor Mosskov Jensen 2010 Svømmeklubben Nord DEN
41 137 Johannes Førgaard Poulsen 2010 Aabybro Idrætsforening DEN
21-01-2022 18:03.09 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Deltagerliste
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
Placering: Vandhuset Park Vendia Hjørring Arrangør Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland
Svømmeh 25m Stævne dato: 22. jan  2022 to 23. jan  2022
9 50m Butterfly Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 101 Jackie Gade 1998 Aalborg Svømmeklub DEN 29.70 L
2 177 Cecilie Michaelsen 2005 Svømmeklubben S 68 DEN 31.04
3 181 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 DEN 31.78
4 15 Lise Ingeborg Christiansen 2007 Svømmeklubben Pingvinen DEN 32.57
5 71 Malou Callisen 2007 Brønderslev SK08 DEN 32.59
6 179 Selma Nygreen Sakic 2006 Svømmeklubben S 68 DEN 32.74
7 46 Katrine Kjær Laugesen 2008 Hobro Svømmeklub DEN 32.97
8 99 Britta Amdi 1979 Aalborg Svømmeklub DEN 33.18
9 209 Michelle Bloch Sørensen 2004 Svømmeklubben Smut DEN 33.31
10 210 Signe Thomsen 2003 Svømmeklubben Smut DEN 34.74 L
11 195 Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 DEN 34.84
12 70 Neya Damgaard 2007 Brønderslev SK08 DEN 35.18
13 1 Sofie Moth Nielsen 2009 Svømmeklubben Pingvinen DEN 35.84
14 132 Sofie Jeppesen 2007 Aabybro Idrætsforening DEN 36.03
15 75 Amanda Holmberg 2007 Aars Svømmeklub DEN 36.11
16 121 Caitlin Holbæk Lundager 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 36.15
17 72 Iben Thomasen 2008 Brønderslev SK08 DEN 37.21
18 213 Ellen Lindenborg Thomasen 2008 Svømmeklubben Søhesten DEN 37.24
19 190 Matilde Christiansen 2007 Svømmeklubben S 68 DEN 37.35
20 143 Luna Kristensen 2008 Aabybro Idrætsforening DEN 37.83
21 89 Sofie Maarbjerg Toft 2006 Aars Svømmeklub DEN 38.05
22 160 Ronja Maria Grønkjær
Pedersen
2009 Svømmeklubben Nord DEN 38.42
23 183 Alma Nygreen Sakic 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 38.75
24 188 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 DEN 39.23
25 141 Lisa Stenger 2008 Aabybro Idrætsforening DEN 39.28
26 199 Aino Aalto 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 41.00
27 5 Kirstine Dyg Lerup 2010 Svømmeklubben Pingvinen DEN 41.61
28 193 Esther Kristensen 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 42.62
29 196 Sofie Egholm 2009 Svømmeklubben S 68 DEN 42.85
30 215 Anne Sofie Lyngdahl 2008 Svømmeklubben Søhesten DEN 43.65
31 214 Agnes Lindenborg Thomasen 2010 Svømmeklubben Søhesten DEN 45.92
32 207 Kathrine Uhrenholt 2008 Svømmeklubben Smut DEN 48.95
33 7 Stine Marie Christiansen 2010 Svømmeklubben Pingvinen DEN 49.38
34 208 Isabella Terp 2008 Svømmeklubben Smut DEN
21-01-2022 18:03.10 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Deltagerliste
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
Placering: Vandhuset Park Vendia Hjørring Arrangør Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland
Svømmeh 25m Stævne dato: 22. jan  2022 to 23. jan  2022
10 50m Butterfly Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 156 Viktor Bull Kramer 2000 Svømmeklubben Nord DEN 26.66
2 87 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Aars Svømmeklub DEN 26.97
3 157 Lukas Lindstrøm 1998 Svømmeklubben Nord DEN 27.75 L
4 14 Marcus Albæk 2004 Svømmeklubben Pingvinen DEN 27.85
5 133 Mads Poulsen 2007 Aabybro Idrætsforening DEN 28.86
6 116 Søren P. Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub DEN 29.69
7 224 David Johansen 2001 Svømmeklubben Søhesten DEN 30.43
8 176 Jacob Bundgaard 2007 Svømmeklubben S 68 DEN 30.83
9 219 Rasmus Starcke Jeppesen 2008 Svømmeklubben Søhesten DEN 31.20
10 144 Mikkel Rubæk 2006 Aabybro Idrætsforening DEN 31.27
11 234 Frederik P Justesen 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 32.40
12 88 Noah Markussen 2006 Aars Svømmeklub DEN 33.05
13 145 Vilmer Damgaard 2006 Aabybro Idrætsforening DEN 33.06
14 104 Ricco Gade 1995 Aalborg Svømmeklub DEN 33.67 L
15 48 Magnus Østergaard 2008 Hobro Svømmeklub DEN 33.87
16 189 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 33.97
17 182 Theis Lindhardt 2006 Svømmeklubben S 68 DEN 34.10
18 186 Daniel Jarnum 2006 Svømmeklubben S 68 DEN 34.53
19 119 Simon Kristiansen 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 34.56
20 130 Christian Abrahamsen 2009 Aabybro Idrætsforening DEN 35.05
21 223 Andreas Morell Thomsen 2009 Svømmeklubben Søhesten DEN 36.71
22 51 Tobias Schwab 2009 Hobro Svømmeklub DEN 37.12
23 2 Asger Ziethen 2008 Svømmeklubben Pingvinen DEN 38.18
24 184 Anders Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 DEN 38.81
25 198 August Heltborg 2006 Svømmeklubben S 68 DEN 39.26
26 142 Frederik Jensen 2007 Aabybro Idrætsforening DEN 43.99
27 136 Oliver Reinholt 2008 Aabybro Idrætsforening DEN 44.03
28 34 Emil Andersen 2011 Idrætsforening Jarl, Arden DEN 45.91
29 197 Marcus V Andersen 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 46.17
30 76 Christian Smith 2008 Aars Svømmeklub DEN
31 139 Tobias L. Strunge 2009 Aabybro Idrætsforening DEN
21-01-2022 18:03.10 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Deltagerliste
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
Placering: Vandhuset Park Vendia Hjørring Arrangør Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland
Svømmeh 25m Stævne dato: 22. jan  2022 to 23. jan  2022
11 50m Rygsvømning Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 210 Signe Thomsen 2003 Svømmeklubben Smut DEN 33.78
2 180 Kirstine Jørgensen 2004 Svømmeklubben S 68 DEN 33.90
3 102 Lenette nielsen 1997 Aalborg Svømmeklub DEN 34.22
4 79 Freja Lucassen 2007 Aars Svømmeklub DEN 34.37
5 121 Caitlin Holbæk Lundager 2007 Aalborg Svømmeklub DEN 34.60
6 129 Sofie Callsen 2008 Aabybro Idrætsforening DEN 35.45
7 195 Patricia Nættermann 2007 Svømmeklubben S 68 DEN 35.51
8 159 Nicoline Brun Eliasen 2008 Svømmeklubben Nord DEN 36.25
9 109 Alissa Stegenborg 2008 Aalborg Svømmeklub DEN 36.32
10 70 Neya Damgaard 2007 Brønderslev SK08 DEN 37.10
11 187 Emma Ploug Rasmussen 2005 Svømmeklubben S 68 DEN 37.97
12 183 Alma Nygreen Sakic 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 38.66
13 1 Sofie Moth Nielsen 2009 Svømmeklubben Pingvinen DEN 39.40
14 213 Ellen Lindenborg Thomasen 2008 Svømmeklubben Søhesten DEN 39.91
15 192 Maria Guneva 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 40.20
16 161 Karoline Skjøtt 2008 Svømmeklubben Nord DEN 40.29
17 89 Sofie Maarbjerg Toft 2006 Aars Svømmeklub DEN 40.33
18 100 Christina Skov Mogensen 1988 Aalborg Svømmeklub DEN 40.50
19 69 Emilie Hermansen 2008 Brønderslev SK08 DEN 40.76
20 217 Line Madsen 2006 Svømmeklubben Søhesten DEN 40.98
21 55 Celina Thorup Kristensen 2009 Hobro Svømmeklub DEN 42.18
22 3 Freja Abildgaard Mikkelsen 2008 Svømmeklubben Pingvinen DEN 42.66
23 33 Anne Primdahl 2006 Idrætsforening Jarl, Arden DEN 42.77
24 83 Lærke Rytger Knudsen 2009 Aars Svømmeklub DEN 44.73
25 208 Isabella Terp 2008 Svømmeklubben Smut DEN 45.85
26 106 Emma Christensen 1997 Aalborg Svømmeklub DEN 46.11
27 151 Liv Skulbøl Stryhn 2008 Svømmeklubben Nord DEN 47.83
28 17 Agnes Morsing Steenberg 2010 Svømmeklubben Pingvinen DEN
21-01-2022 18:03.11 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Deltagerliste
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
Placering: Vandhuset Park Vendia Hjørring Arrangør Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland
Svømmeh 25m Stævne dato: 22. jan  2022 to 23. jan  2022
12 50m Rygsvømning Herrer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 175 Elias Hanghøj Jonsson 2002 Svømmeklubben S 68 DEN 27.35
2 14 Marcus Albæk 2004 Svømmeklubben Pingvinen DEN 29.99
3 131 Mads Mølgaard 2006 Aabybro Idrætsforening DEN 30.91
4 82 Kristian Ølgaard 2005 Aars Svømmeklub DEN 33.33
5 36 Malthe Bach Larsen 2008 Idrætsforening Jarl, Arden DEN 34.62
6 189 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 35.12
7 112 Jens Mejdahl 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 36.14
8 51 Tobias Schwab 2009 Hobro Svømmeklub DEN 39.17
9 154 Johannes Andersen 2008 Svømmeklubben Nord DEN 40.58
10 76 Christian Smith 2008 Aars Svømmeklub DEN 41.10
11 194 Marius Sahl Jensen 2009 Svømmeklubben S 68 DEN 44.13
12 34 Emil Andersen 2011 Idrætsforening Jarl, Arden DEN 44.99
13 119 Simon Kristiansen 2003 Aalborg Svømmeklub DEN 48.79
14 58 Karl Kjeldsen Sørensen 2010 Hobro Svømmeklub DEN 49.06
15 19 Rasmus Nittegaard Andersen 2010 Svømmeklubben Pingvinen DEN 53.25
16 153 Silas Mosskov Jensen 2008 Svømmeklubben Nord DEN
17 163 Leo Lygum Voldbjerg 2009 Svømmeklubben Nord DEN
18 164 Victor Mosskov Jensen 2010 Svømmeklubben Nord DEN
19 236 Chresten Vestergård 2010 Idrætsforening Jarl, Arden DEN
20 18 Gustav Aarup-Kristensen 2011 Svømmeklubben Pingvinen DEN
21-01-2022 18:03.12 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Svømmeklubben S 68
Document
Deltagerliste
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2022
Placering: Vandhuset Park Vendia Hjørring Arrangør Svømmeklubben S 68 & DGI Nordjylland
Svømmeh 25m Stævne dato: 22. jan  2022 to 23. jan  2022
13 100m Medley Damer
# ID Navn Født Klub Nat Tilm Status
1 178 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 DEN 1:06.98
2 111 Anna Toft Petersen 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 1:07.16
3 45 Karoline Prang Andersen 2005 Hobro Svømmeklub DEN 1:09.42
4 181 Nikoline Michaelsen 2007 Svømmeklubben S 68 DEN 1:12.19
5 177 Cecilie Michaelsen 2005 Svømmeklubben S 68 DEN 1:12.41
6 71 Malou Callisen 2007 Brønderslev SK08 DEN 1:13.44
7 108 Astrid Marie Hassing 2004 Aalborg Svømmeklub DEN 1:14.55
8 179 Selma Nygreen Sakic 2006 Svømmeklubben S 68 DEN 1:16.48
9 46 Katrine Kjær Laugesen 2008 Hobro Svømmeklub DEN 1:16.61
10 16 Elisabeth Leegaard Larsen 2005 Svømmeklubben Pingvinen DEN 1:17.15
11 99 Britta Amdi 1979 Aalborg Svømmeklub DEN 1:17.37
12 103 Karoline Nielsen 1997 Aalborg Svømmeklub DEN 1:17.67
13 209 Michelle Bloch Sørensen 2004 Svømmeklubben Smut DEN 1:18.84
14 86 Mia Glerup Nielsen 2007 Aars Svømmeklub DEN 1:20.22
15 79 Freja Lucassen 2007 Aars Svømmeklub DEN 1:20.80
16 39 Caroline Rebo Mejlstrup 2008 Hobro Svømmeklub DEN 1:22.68
17 129 Sofie Callsen 2008 Aabybro Idrætsforening DEN 1:22.86
18 141 Lisa Stenger 2008 Aabybro Idrætsforening DEN 1:23.17
19 107 Iben Kjær Bengtson 2002 Aalborg Svømmeklub DEN 1:23.99
20 190 Matilde Christiansen 2007 Svømmeklubben S 68 DEN 1:25.16
21 75 Amanda Holmberg 2007 Aars Svømmeklub DEN 1:25.33
22 213 Ellen Lindenborg Thomasen 2008 Svømmeklubben Søhesten DEN 1:25.63
23 160 Ronja Maria Grønkjær
Pedersen
2009 Svømmeklubben Nord DEN 1:26.16
24 143 Luna Kristensen 2008 Aabybro Idrætsforening DEN 1:27.09
25 80 Ida Jørgensen 2007 Aars Svømmeklub DEN 1:27.56
26 155 Emma Bertelsen 2008 Svømmeklubben Nord DEN 1:27.96
27 226 Josephine Bach Andersen 2009 Svømmeklubben Søhesten DEN 1:28.59
28 185 Astrid Munk Fuglsang 2009 Svømmeklubben S 68 DEN 1:28.79
29 1 Sofie Moth Nielsen 2009 Svømmeklubben Pingvinen DEN 1:29.26
30 188 Lærke Stubben Broberg 2011 Svømmeklubben S 68 DEN 1:29.78
31 69 Emilie Hermansen 2008 Brønderslev SK08 DEN 1:30.48
32 208 Isabella Terp 2008 Svømmeklubben Smut DEN 1:31.49
33 220 Freja Møller Winther 2006 Svømmeklubben Søhesten DEN 1:32.08
34 193 Esther Kristensen 2008 Svømmeklubben S 68 DEN 1:32.49
35 5 Kirstine Dyg Lerup 2010 Svømmeklubben Pingvinen DEN 1:34.86
36 52 Maya Kjær 2010 Hobro Svømmeklub DEN 1:36.45
37 77 Dicte Flensted 2007 Aars Svømmeklub DEN 1:39.49
38 7 Stine Marie Christiansen 2010 Svømmeklubben Pingvinen DEN 1:40.33
39