Startliste for Regionsmesterskaber Syddanmark
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 35
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Kortbane |
|
Udskriftsdato |
31 oktober 2021 |
|
|
Stævne by |
Sønderborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 oktober 2021 |
|
|
|
|
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer |
Finaler (5) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
2 |
Gustav Nørregaard Jensen |
2008 |
0881AE |
RINGE |
|
25m |
|
49 |
3 |
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
1051AB |
NYBORG |
|
25m |
3:37.34 |
127 |
4 |
Daniel Schjødt Kristensen |
2008 |
0839AN |
FREDERICIA |
|
25m |
3:46.88 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
0893AK |
RINGE |
|
25m |
3:05.32 |
120 |
2 |
Joakim Kristensen |
2008 |
0813AB |
FREDERICIA |
|
25m |
2:58.95 |
54 |
3 |
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
0849AM |
NYBORG |
|
25m |
2:55.25 |
48 |
4 |
Gilbert Eskildsen |
2008 |
0839AD |
NYBORG |
|
25m |
2:56.60 |
182 |
5 |
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
1031AB |
H2Odense |
|
25m |
3:03.22 |
44 |
6 |
Alexander Kirk |
2008 |
0863AD |
NYBORG |
|
25m |
3:24.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
79 |
1 |
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
1011AD |
ESBJERG |
|
25m |
2:51.54 |
149 |
2 |
Alexander Breinholt |
2008 |
0843AB |
VEJLE |
|
25m |
2:48.15 |
122 |
3 |
Phillip Thomsen |
2007 |
0779AM |
FREDERICIA |
|
25m |
2:44.20 |
46 |
4 |
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
1015AA |
NYBORG |
|
25m |
2:45.82 |
121 |
5 |
Oliver Søe |
2009 |
0923AD |
FREDERICIA |
|
25m |
2:48.51 |
7 |
6 |
Laurits Damsted Lund |
2007 |
0765AH |
RINGE |
|
25m |
2:51.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Oliver Kuettel |
2009 |
0993AF |
SØNDERBORG |
|
25m |
2:40.60 |
5 |
2 |
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
0861AD |
RINGE |
|
25m |
2:38.20 |
155 |
3 |
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
VEJLE |
|
25m |
2:28.39 |
97 |
4 |
Noah Junior Grene |
2008 |
0823AE |
ESBJERG |
|
25m |
2:28.65 |
147 |
5 |
Andreas Lang Lassen |
2007 |
0779AB |
VEJLE |
|
25m |
2:39.96 |
47 |
6 |
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
0877AB |
NYBORG |
|
25m |
2:43.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
104 |
1 |
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
0819AF |
ESBJERG |
|
25m |
2:23.27 |
166 |
2 |
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
0731AL |
VEJLE |
|
25m |
2:12.87 |
4 |
3 |
Peter Borg Kristensen |
2007 |
0745AD |
RINGE |
|
25m |
2:06.50 |
135 |
4 |
Boris Gamishev |
2007 |
0717AA |
SØNDERBORG |
|
25m |
2:06.53 |
153 |
5 |
Christian Christensen |
2007 |
0737AL |
VEJLE |
|
25m |
2:22.88 |
161 |
6 |
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
VEJLE |
|
25m |
2:27.82 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
31 oktober 2021 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg |
Udskriftstidspunkt |
08:32 |
|