Program for Regionsmesterskaber Syddanmark
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Kortbane |
|
Udskriftsdato |
30 oktober 2021 |
|
|
Stævne by |
Sønderborg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:31 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 oktober 2021 |
|
|
|
|
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer |
Finaler (3) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
145 |
1 |
Johanna Bjerrum |
2010 |
1060AR |
SØNDERBORG |
|
25m |
|
39 |
2 |
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
1190AC |
NYBORG |
|
25m |
1:00.05 |
34 |
3 |
Anne Hangaard |
2011 |
1102AI |
NYBORG |
|
25m |
52.39 |
59 |
4 |
Tilde Johannsen |
2011 |
1192AC |
NYBORG |
|
25m |
55.84 |
40 |
5 |
Emma-Marie van Den Brekel |
2011 |
1198AH |
NYBORG |
|
25m |
1:00.20 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
1 |
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
1186AB |
RINGE |
|
25m |
46.42 |
16 |
2 |
Julie Dyrelund Rasmussen |
2010 |
1008AE |
RINGE |
|
25m |
45.46 |
92 |
3 |
Dicte Underbjerg |
2010 |
1098AE |
ESBJERG |
|
25m |
42.77 |
86 |
4 |
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
0858AP |
ESBJERG |
|
25m |
43.30 |
37 |
5 |
Ella Krogshede |
2009 |
0920AJ |
NYBORG |
|
25m |
46.16 |
62 |
6 |
Alberte Raunskov |
2009 |
0914AD |
KOLDING |
|
25m |
48.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Johanne Riber |
2008 |
0846AP |
FREDERICIA |
|
25m |
40.27 |
56 |
2 |
Frida Steen Mühring |
2009 |
0938AA |
NYBORG |
|
25m |
39.03 |
60 |
3 |
Signe Christensen |
2008 |
0882AB |
KOLDING |
|
25m |
35.00 |
159 |
4 |
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
VEJLE |
|
25m |
36.67 |
118 |
5 |
Clara Bendtsen |
2008 |
0876AL |
FREDERICIA |
|
25m |
39.81 |
88 |
6 |
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
0916AE |
ESBJERG |
|
25m |
42.17 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
30 oktober 2021 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg |
Udskriftstidspunkt |
10:31 |
|