Program för Arne Borgs minne & TYR sprint
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 -Insim 15:00 start 16:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Erikdalsbadet |
Arrangör: |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar 13-14 år
|
Final 1 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
465 |
4 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
TÄBY SIM |
50.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
466 |
5 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
TÄBY SIM |
48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
382 |
6 |
|
Elias Wehlin |
2008 |
TYRESÖ SS |
49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
476 |
7 |
|
Hjalmar Pettersson |
2007 |
WISBY SS |
50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar 13-14 år |
Final 2 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
517 |
2 |
|
Gustav Stridh |
2008 |
SPIF SF |
48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
468 |
3 |
|
Tor Carlén |
2008 |
TÄBY SIM |
46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
439 |
4 |
|
Erik Talipov |
2007 |
TÄBY SIM |
46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
464 |
5 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
TÄBY SIM |
44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
469 |
6 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
TÄBY SIM |
46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
7 |
|
Elias Nättinen |
2007 |
GUSTAVSBER |
46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
551 |
8 |
|
Matias Camargo Landazuri |
2007 |
SPIF SF |
47.52 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
377 |
9 |
|
Isak Silebäck |
2007 |
TYRESÖ SS |
48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar 13-14 år |
Final 3 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
477 |
2 |
|
Malte Lyth |
2008 |
WISBY SS |
44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
259 |
3 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
SÖDERTÖRN |
43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
556 |
4 |
|
Daniel Rasool |
2007 |
SPIF SF |
43.53 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
272 |
5 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
SÖDERTÖRN |
43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
437 |
6 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
TÄBY SIM |
43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
195 |
7 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
SKK |
43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
524 |
8 |
|
Otto Sahlée |
2007 |
SPIF SF |
44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
9 |
|
Arvid Löwenborg |
2007 |
GUSTAVSBER |
44.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar 13-14 år |
Final 4 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
427 |
2 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
TÄBY SIM |
42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
3 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
SKURU IK |
41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
4 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
SKK |
41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
200 |
5 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
SKK |
41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
429 |
6 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
TÄBY SIM |
41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
436 |
7 |
|
Carl Olsson |
2008 |
TÄBY SIM |
41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
560 |
8 |
|
Mete Ahmet Arslan |
2007 |
SPIF SF |
42.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
9 |
|
Albert Sharpe |
2008 |
SKURU IK |
42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar 13-14 år |
Final 5 (5) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
438 |
2 |
|
Noel Lundström |
2007 |
TÄBY SIM |
40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
481 |
3 |
|
Hilmer Bergman |
2007 |
WISBY SS |
40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
374 |
4 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
TYRESÖ SS |
36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
5 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
LIDINGÖ SK |
34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
267 |
6 |
|
Tommy Ritmberg |
2007 |
SÖDERTÖRN |
35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
119 |
7 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
SKURU IK |
38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
244 |
8 |
|
Felix Tetli |
2007 |
SÖDERTÄLJE |
40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
428 |
9 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
TÄBY SIM |
40.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-26 15:42:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|