Startliste for Septembersim 2021
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Tyresö Aquarena |
Arrangör: |
Tyresö Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 25 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100m Frisim Herrar CD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
49 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
325 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
48 |
|
Kasper Lee |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
252 |
|
Vilgot Hårding-Nordkvist |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
50 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
400 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:07.26 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
138 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
58 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
56 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:08.08 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
352 |
|
Axel Engman |
2009 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
57 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
339 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:09.52 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
353 |
|
Malte Lyth |
2008 |
Wisby Simsällskap |
SWE |
1:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
396 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
55 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
248 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
147 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
107 |
|
Albert Sharpe |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
139 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
395 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:15.43 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
60 |
|
Lorenzo De Petris |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
236 |
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
402 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:19.40 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
80 |
|
Philip Norling |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
59 |
|
Jonatan Edin |
2008 |
Simklubben Neptun |
SWE |
1:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
63 |
|
Gustav Adrem |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
1:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
304 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:22.25 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
370 |
|
Valter Kinander |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:22.36 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
397 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
200 |
|
David Negut |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
179 |
|
Simon Hamzehnejad |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
90 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
313 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
233 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
201 |
|
Kasper Florczyk |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
145 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
181 |
|
Viggo Hanikat |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
232 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
219 |
|
Elias Tsampazis |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
207 |
|
Viggo Stenbacka |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
260 |
|
Vladislav Mashkov |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
376 |
|
isak käck |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
371 |
|
yngve järgenstedt |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
217 |
|
Thor Lieu |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
108 |
|
Nils Ekengren |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
1:51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
259 |
|
Karl Lundell |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
1:57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
372 |
|
Axel Sköld |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
315 |
|
Noah Samsioe |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
263 |
|
Albin Grafström |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
275 |
|
Thomas Döös |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
202 |
|
Mikael Filinau |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
222 |
|
Samuel Strid |
2011 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
418 |
|
Oliver Fridblom |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
EFT |
|
|
|
|
|
54 |
209 |
|
Axel Reuithe |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
401 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
211 |
|
Erik Rodemar |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
264 |
|
Dennis Icöz |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
71 |
|
Fred Holm |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
411 |
|
Joel Köhn |
2010 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
230 |
|
Albert Strigén |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
265 |
|
Elias Wehlin |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
235 |
|
Martin Jansen |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
391 |
|
Theo Fromlet Kolsrud |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
89 |
|
Henry Arvered |
2010 |
Skuru Idrottsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
199 |
|
Benjamin Sebastianelli |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
237 |
|
Mehdi Aldujaili |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
412 |
|
Xuhao Gu |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
409 |
|
Kalle Värna |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-25 08:38:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Tyresö Simsällskap |
|
|
|
|