Ohjelma DM-JDM (25m) 2021 Mellansvenska
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Lögarängsbadet |
Arrangör: |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 okt 2021 till den 3 okt 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
200m Bröstsim Herrar Junior |
|
|
|
|
|
|
|
|
DR |
2:12.21 |
|
Linus Kanth |
1991 |
Västerås SS |
Stockholm |
2016-11-04 |
|
|
JDR |
2:20.02 |
|
Axel Witt |
2000 |
Eskilstuna SK |
Stockholm |
2010-12-03 |
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
61 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
38 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
SWE |
2:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
102 |
|
Lucas Sterling |
2004 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
2:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
149 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
2:29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
123 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
SWE |
2:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
63 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
18 |
|
Sebastian Stolt |
2006 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
2:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
31 |
|
Gabriel Hökemyr |
2002 |
Karlskoga Simförening |
SWE |
2:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
71 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
97 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
2:37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
107 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
SWE |
2:41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
14 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
SWE |
2:48.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-30 12:46:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|