Startliste for Madwave Challenge Ringsted Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 5
|
Stævne navn |
Ringsted Cup |
|
Udskriftsdato |
18 september 2021 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:02 |
|
|
Arrangør |
Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 september 2021 |
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (15) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
128 |
2 |
Sophia Sørensen |
2009 |
0956BG |
NÆSTVED |
|
25m |
|
69 |
3 |
Patricia Isadora Guldbæk Granno |
2011 |
1194AJ |
RINGSTED |
|
25m |
|
142 |
4 |
Anja Munkebjerg |
2009 |
0928BD |
NÆSTVED |
|
25m |
|
68 |
5 |
Alde Linnea Bruun Rasmussen |
2010 |
1070AQ |
RINGSTED |
|
25m |
|
71 |
6 |
Maja Oggesen |
2010 |
1074AQ |
RINGSTED |
|
25m |
|
54 |
7 |
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
1306AC |
RINGSTED |
|
25m |
|
208 |
8 |
Ida Hartz Johnsen |
2008 |
0886AU |
HASLEV |
|
25m |
46.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
57 |
1 |
Emilia Vivian Guldbæk Granno |
2009 |
0916BI |
RINGSTED |
|
25m |
|
191 |
2 |
Selma Linde Petersen |
2010 |
1056AQ |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
176 |
3 |
Nina Caroline Nielsen |
2007 |
0724BB |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
211 |
4 |
Karen Marie Værnskjold Hedegaard |
2009 |
0986BD |
HASLEV |
|
25m |
1:00.00 |
56 |
5 |
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
1078AQ |
RINGSTED |
|
25m |
|
429 |
6 |
Gudrun Johansen |
2011 |
1192AJ |
RINGSTED |
|
25m |
|
55 |
7 |
Josefine Thielsen |
2012 |
1270AG |
RINGSTED |
|
25m |
|
58 |
8 |
Ana Luisa Boas |
2010 |
1072AQ |
RINGSTED |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
1058AK |
STT |
|
25m |
51.37 |
146 |
2 |
Janesse Dickow |
2010 |
1036AO |
NÆSTVED |
|
25m |
48.58 |
147 |
3 |
Line Silleborg |
2010 |
1022AH |
NÆSTVED |
|
25m |
47.54 |
298 |
4 |
Adele Svendsen |
2011 |
1136AF |
STT |
|
25m |
45.66 |
62 |
5 |
Alma C. Thaysen |
2011 |
1108AD |
RINGSTED |
|
25m |
46.37 |
349 |
6 |
Ella Janniche |
2011 |
1114AD |
TRITON B |
|
25m |
48.35 |
215 |
7 |
Sofia Lind Petersen |
2011 |
1128AI |
HASLEV |
|
25m |
51.17 |
210 |
8 |
Maja Victoria Collatz |
2011 |
1126AI |
HASLEV |
|
25m |
53.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
205 |
1 |
Amalie Badensø |
2009 |
0984BD |
HASLEV |
|
25m |
44.13 |
319 |
2 |
Ellen Huus Møller |
2008 |
0878AU |
SK-SYD |
|
25m |
44.05 |
231 |
3 |
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
0988BH |
HASLEV |
|
25m |
43.10 |
377 |
4 |
Gine Juul Martins |
2009 |
0972BF |
VORDINGB |
|
25m |
42.73 |
379 |
5 |
Josephine Wesselhoff |
2010 |
1014AA |
VORDINGB |
|
25m |
42.80 |
404 |
6 |
Rosa Pico |
2010 |
1038AA |
SVØMSK |
|
25m |
44.00 |
101 |
7 |
Emeli Eggertsen |
2010 |
1082AM |
NAKSKOV |
|
25m |
44.08 |
339 |
8 |
Emilie Petersen |
2008 |
0878AX |
SK-SYD |
|
25m |
45.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
378 |
1 |
Freja Schou Rybka |
2008 |
0872AW |
VORDINGB |
|
25m |
41.36 |
34 |
2 |
Karla Hemming Schaarup |
2009 |
0940BB |
RINGSTED |
|
25m |
40.61 |
193 |
3 |
Klara Christiansen |
2009 |
0968BD |
KALUNDBORG |
|
25m |
40.14 |
295 |
4 |
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
0952BD |
STT |
|
25m |
39.29 |
216 |
5 |
Mathilde Lykke Butzbacker |
2008 |
0822AY |
HASLEV |
|
25m |
39.63 |
136 |
6 |
Julie Holm Sørensen |
2008 |
0896AG |
NÆSTVED |
|
25m |
40.15 |
212 |
7 |
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
0930BF |
HASLEV |
|
25m |
41.12 |
230 |
8 |
Agnes Thøfner |
2009 |
0948AB |
HASLEV |
|
25m |
41.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
139 |
1 |
Nanna Bøchman Pheiffer |
2009 |
0978BD |
NÆSTVED |
|
25m |
39.06 |
165 |
2 |
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
38.13 |
317 |
3 |
Anna Müller |
2008 |
0868AM |
SK-SYD |
|
25m |
37.43 |
223 |
4 |
Camila Hansen |
2006 |
0624AL |
HASLEV |
|
25m |
36.52 |
228 |
5 |
Madeleine Schou |
2008 |
0848AS |
HASLEV |
|
25m |
36.56 |
33 |
6 |
Jóhanna Johansen |
2008 |
0878AT |
RINGSTED |
|
25m |
37.96 |
46 |
7 |
Alesia Gabriela Taraboi |
2008 |
0874AT |
RINGSTED |
|
25m |
38.24 |
45 |
8 |
Victoria Amalie Mouritzen |
2009 |
0938AF |
RINGSTED |
|
25m |
39.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
329 |
1 |
Olivia Køltoft |
2009 |
0914BC |
SK-SYD |
|
25m |
36.28 |
26 |
2 |
Maja Burø Redke |
2007 |
0718AO |
RINGSTED |
|
25m |
36.16 |
332 |
3 |
Victoria Andersen |
2009 |
0922BC |
SK-SYD |
|
25m |
35.79 |
36 |
4 |
Line Stærmose |
2006 |
0622AM |
RINGSTED |
|
25m |
35.31 |
16 |
5 |
Clara Johansen |
2008 |
0872AH |
RØNNE |
|
25m |
35.55 |
282 |
6 |
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
0884AL |
STT |
|
25m |
35.82 |
361 |
7 |
Josefine Nyegaard |
2008 |
0808AR |
TRITON B |
|
25m |
36.18 |
185 |
8 |
Lærke Andersen Haurslev |
2007 |
0776AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
36.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
1 |
Emma Friis Laursen |
2007 |
0774AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
35.12 |
414 |
2 |
Alberte Rosenstand |
2007 |
0788AK |
SVØMSK |
|
25m |
34.71 |
352 |
3 |
Ida Hinchely |
2008 |
0826AJ |
TRITON B |
|
25m |
34.20 |
173 |
4 |
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
0910BA |
KALUNDBORG |
|
25m |
33.50 |
32 |
5 |
Chili Fløe Jensen |
2006 |
0632AT |
RINGSTED |
|
25m |
33.55 |
168 |
6 |
Lærke Jensen |
2008 |
0876AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
34.36 |
137 |
7 |
Mathilde Bendtsen |
2007 |
0758AC |
NÆSTVED |
|
25m |
34.93 |
224 |
8 |
Yasmin Thrane Kristensen |
2006 |
0654AW |
HASLEV |
|
25m |
35.18 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
0786AJ |
NÆSTVED |
|
25m |
33.11 |
355 |
2 |
Sarah Rindum |
2009 |
0922AG |
TRITON B |
|
25m |
33.02 |
396 |
3 |
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
0848AC |
SVØMSK |
|
25m |
32.96 |
280 |
4 |
Amalie Møller |
2007 |
0762AK |
STT |
|
25m |
32.45 |
274 |
5 |
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
0774AH |
STT |
|
25m |
32.71 |
23 |
6 |
Maila Anker |
2007 |
0784AF |
RINGSTED |
|
25m |
33.01 |
412 |
7 |
Laura Storm Frimann |
2009 |
0908AF |
SVØMSK |
|
25m |
33.04 |
97 |
8 |
Mikala Valentin Eggertsen |
2009 |
0922AF |
NAKSKOV |
|
25m |
33.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
41 |
1 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
32.23 |
277 |
2 |
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
0716AS |
STT |
|
25m |
32.10 |
110 |
3 |
Dicte Maar |
2006 |
0672AK |
NÆSTVED |
|
25m |
31.83 |
386 |
4 |
Caroline Søe Jepsen |
2007 |
0794AK |
SVØMSK |
|
25m |
31.82 |
409 |
5 |
Alberte Bendix Raunkjær |
2007 |
0728AO |
SVØMSK |
|
25m |
31.82 |
109 |
6 |
Caroline Risager Strate |
2007 |
0732AU |
NÆSTVED |
|
25m |
32.08 |
134 |
7 |
Clara Munkholm Larsen |
2009 |
0976AG |
NÆSTVED |
|
25m |
32.21 |
6 |
8 |
Caroline Milling |
2009 |
0906AE |
SOLRØD |
|
25m |
32.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
250 |
1 |
Maja Hansen |
2006 |
0652AE |
STT |
|
25m |
31.07 |
7 |
2 |
Mille Bergmann |
2004 |
0408AR |
RØNNE |
|
25m |
30.81 |
119 |
3 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
25m |
30.65 |
181 |
4 |
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
30.20 |
123 |
5 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
0616AM |
NÆSTVED |
|
25m |
30.63 |
253 |
6 |
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
0686AL |
STT |
|
25m |
30.76 |
225 |
7 |
Anna Baad Clausen |
2007 |
0742AU |
HASLEV |
|
25m |
30.96 |
11 |
8 |
Karla Bergmann |
2007 |
0742AJ |
RØNNE |
|
25m |
31.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
166 |
1 |
Maria Stoklund |
2006 |
0648AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
30.04 |
167 |
2 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
29.69 |
219 |
3 |
Anna Lind Petersen |
2004 |
0488AE |
HASLEV |
|
25m |
29.39 |
271 |
4 |
Hannah Rørbech |
2006 |
0672AG |
STT |
|
25m |
29.18 |
325 |
5 |
Josephine N. Østergaard |
2005 |
0576AU |
SK-SYD |
|
25m |
29.20 |
43 |
6 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
25m |
29.53 |
252 |
7 |
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
0342AU |
STT |
|
25m |
29.87 |
390 |
8 |
Silke Krakau Tønnesen |
2006 |
0654AC |
SVØMSK |
|
25m |
30.09 |
|
|
Heat 13 (15) (Årg. 2010-2018) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
296 |
1 |
Alma Neesen |
2010 |
1060AK |
STT |
|
25m |
42.37 |
149 |
2 |
Maja Lund Nielsen |
2010 |
1026AC |
NÆSTVED |
|
25m |
41.07 |
143 |
3 |
Emilie Villadsen |
2010 |
1006AQ |
NÆSTVED |
|
25m |
40.37 |
129 |
4 |
Emilie Jakobsen |
2010 |
1024AF |
NÆSTVED |
|
25m |
35.97 |
144 |
5 |
Filippa Stolholm Würfel |
2010 |
1026AF |
NÆSTVED |
|
25m |
39.03 |
61 |
6 |
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
1110AD |
RINGSTED |
|
25m |
40.47 |
98 |
7 |
Agnes Pries Hansen |
2010 |
1084AC |
NAKSKOV |
|
25m |
41.33 |
206 |
8 |
Clara Kristine Ingeborg Andersen |
2010 |
1092AI |
HASLEV |
|
25m |
42.40 |
|
|
Heat 14 (15) (Årg. 2008-2009) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
413 |
1 |
Emilia Pico |
2008 |
0874AC |
SVØMSK |
|
25m |
31.43 |
131 |
2 |
Asta Lund Nielsen |
2008 |
0836AF |
NÆSTVED |
|
25m |
31.13 |
273 |
3 |
Klara Rasmussen |
2008 |
0868AG |
STT |
|
25m |
29.89 |
368 |
4 |
Freya Runoberg Lind |
2008 |
0824AU |
VORDINGB |
|
25m |
29.57 |
290 |
5 |
Olivia Møllgaard |
2008 |
0874AL |
STT |
|
25m |
29.59 |
410 |
6 |
Silje Juul Kjeldsen |
2008 |
0826AG |
SVØMSK |
|
25m |
30.80 |
127 |
7 |
Cecilie Jakobsen |
2008 |
0898AG |
NÆSTVED |
|
25m |
31.42 |
9 |
8 |
Ida Sohn |
2008 |
0822AD |
RØNNE |
|
25m |
31.45 |
|
|
Heat 15 (15) (Årg. 1923-2007) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
171 |
1 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
28.75 |
269 |
2 |
Annika Køhn |
2005 |
0596AK |
STT |
|
25m |
28.53 |
180 |
3 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
27.47 |
22 |
4 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
RINGSTED |
|
25m |
27.20 |
393 |
5 |
Marie Louise B Andersen |
2005 |
0552AJ |
SVØMSK |
|
25m |
27.45 |
226 |
6 |
Sisse Berg Olesen |
2005 |
0514AB |
HASLEV |
|
25m |
27.57 |
48 |
7 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
28.57 |
4 |
8 |
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
0694AI |
SOLRØD |
|
25m |
28.94 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
18 september 2021 |
Licens til Ringsted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:02 |
|