Program for Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jöns Svanbergsimmet 25m 2021
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 sep 2021 till den 12 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
200m Frisim Pojkar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
217 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
26 |
|
Jakob Källquist |
2001 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
1:58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
332 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
7 |
|
Martin Schön |
2003 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
2:01.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
211 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
13 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
2:02.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
321 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
329 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
216 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
222 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
258 |
|
Casper Rengart |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
21 |
|
Mario Orrego |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
2:05.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
325 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
214 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:06.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
215 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
210 |
|
Johan Bjersand-Hellström |
2005 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
317 |
|
Edvin Johansson |
2005 |
Simklubben Ägir |
SWE |
2:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
314 |
|
Gustav Jonsson |
2002 |
Simklubben Ägir |
SWE |
2:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
311 |
|
Ante Kristensson |
2005 |
Simklubben Ägir |
SWE |
2:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
318 |
|
Jakob Flykt |
2002 |
Simklubben Ägir |
SWE |
2:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
39 |
|
Samuel Sjökvist |
2005 |
Gävle Simsällskap |
SWE |
2:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
110 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
SWE |
2:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
16 |
|
Carl Roos |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
2:12.09 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
207 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:13.37 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
187 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
309 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
SWE |
2:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
188 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:15.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
117 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:17.57 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
324 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
119 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:20.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
255 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:22.10 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
296 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
2:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
245 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:22.22 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
289 |
|
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:23.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
8 |
|
Csongor Pázsit |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
2:23.94 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
366 |
|
Isac Forsman |
2006 |
Vansbro AIK Simklubb |
SWE |
2:24.32 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
154 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:24.96 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
240 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:27.88 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
78 |
|
Mattis Andersson |
2007 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
2:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
335 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
134 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:30.62 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
148 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:31.19 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
62 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
265 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
147 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
SWE |
2:32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
150 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
153 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:32.90 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
20 |
|
Carl Larsson |
2006 |
Eskilstuna Simklubb |
SWE |
2:33.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
184 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:35.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
159 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:35.81 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
359 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:38.58 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
61 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
158 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:42.16 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
225 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:43.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
174 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:43.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
123 |
|
Caesar Sparacio |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:45.22 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
182 |
|
Oskar Nilsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
287 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
141 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
131 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
79 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
SWE |
2:48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
274 |
|
Mose Grafström |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
43 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
SWE |
2:48.97 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
64 |
224 |
|
Samuel Elf |
2009 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
156 |
|
Matteo Costa |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
124 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
275 |
|
Linus Isaksson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:56.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
142 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:58.38 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
69 |
227 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
1 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
SWE |
3:03.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
89 |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
SWE |
3:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
307 |
|
Emanuel Liljestedt |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
SWE |
3:07.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
278 |
|
Olle Kaas |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-02 20:52:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|