Program för Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2, lördag em, startkl 15:30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Munktellbadet |
Arrangör: |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 dec 2021 till den 5 dec 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar
|
Final 13 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Sparbanken Rekarne |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
470 |
0 |
|
Melker Larsson |
2008 |
SS04 |
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
159 |
1 |
|
Milo Thunberg |
2008 |
KARLSKO SF |
1:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
246 |
2 |
|
Carl Olsson |
2008 |
TÄBY SIM |
1:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
395 |
3 |
|
Emil Jörstad |
2008 |
ÖSA |
1:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
281 |
4 |
|
Tor Carlén |
2008 |
TÄBY SIM |
1:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
348 |
5 |
|
Emil Överstam |
2008 |
VÄSTERÅS |
1:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
6 |
|
Pontus Asp Almström |
2008 |
SK ENA |
1:16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
160 |
7 |
|
Karl Winge |
2008 |
KARLSKO SF |
1:19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
113 |
8 |
|
David Demirian |
2008 |
JÄRFÄLLA S |
1:20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
477 |
9 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
SS04 |
1:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar |
Final 14-15 år |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
242 |
0 |
|
Erik Talipov |
2007 |
TÄBY SIM |
1:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
152 |
1 |
|
Mio Gullbrand |
2006 |
KARLSKO SF |
1:13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
243 |
2 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
TÄBY SIM |
1:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
215 |
3 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
SÖDERTÄLJE |
1:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
293 |
4 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
TÄBY SIM |
1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
410 |
5 |
|
Leo Karlsson |
2006 |
ÖSA |
1:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
538 |
6 |
|
Simon Jansson |
2007 |
UPSALA S |
1:07.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
7 |
|
Jonathan Olsson Stridh |
2006 |
BOTK-RÖNN |
1:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
502 |
8 |
|
Oscar Andersson |
2006 |
UDDEVALLA |
1:13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
100 |
9 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
FALUN |
1:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar |
Final 16 och äldre |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
409 |
0 |
|
Nathaniel Miles |
2004 |
ÖSA |
1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
497 |
1 |
|
Simon Andersson |
2003 |
UDDEVALLA |
1:05.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
362 |
2 |
|
Melvin Norlén |
2005 |
VÄSTERÅS |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
3 |
|
Melker Olsson |
2000 |
ELFSBORG |
1:03.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
216 |
4 |
|
Theo Oerther |
2003 |
SÖDERTÄLJE |
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
356 |
5 |
|
Gustav Ulfvebrand |
2003 |
VÄSTERÅS |
1:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
6 |
|
Carl Roos |
2004 |
ESKILSTUNA |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
384 |
7 |
|
Hannes Börjel |
2002 |
ÖSA |
1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
147 |
8 |
|
Linus Åkesson |
2005 |
KARLSKO SF |
1:06.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
9 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
ESKILSTUNA |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-12-04 13:11:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|