2022-01-20   00:45:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag fm, start kl 09:30

Document
Startlista
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 5 dec 2021
4 100m Fjärilsim Herrar
Sponsor: Sparbanken Rekarne
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 64 Jonathan Kling 1993 Eskilstuna Simklubb SWE 53.95
2 218 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap SWE 58.85
3 136 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap SWE 59.55
4 68 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb SWE 59.57
5 45 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb SWE 59.95
6 452 Douglas Reuterskiöld 2002 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:00.53
7 150 Oscar  Björstam 2003 Karlskoga Simförening SWE 1:01.27
8 338 Lucas Sterling 2004 Västerås Simsällskap SWE 1:02.11
9 219 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap SWE 1:03.52
10 285 David Alonso 2003 Täby Sim SWE 1:04.74
11 448 Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:05.12
12 537 Kevin Shiva 2002 Upsala Simsällskap SWE 1:05.19 EFT
13 362 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap SWE 1:05.45
14 410 Leo Karlsson 2006 Örebro Simallians SWE 1:05.62
15 364 Max Antonsson 2004 Västerås Simsällskap SWE 1:05.69
16 6 Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:05.71
17 413 Gustav Larsson 2005 Örebro Simallians SWE 1:06.10 L
18 138 Bilal Mustefa 2004 Järfälla Simsällskap SWE 1:06.48
19 52 Carl Larsson 2006 Eskilstuna Simklubb SWE 1:06.75
20 137 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap SWE 1:07.12
21 37 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena SWE 1:07.28
22 122 Carl Omberg 2005 Järfälla Simsällskap SWE 1:08.21
23 59 Hanliang Xie 2006 Eskilstuna Simklubb SWE 1:08.43
24 446 Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:08.44
25 9 Marcus Hedlund 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:08.82
26 101 Quintin Bröms 2003 Falu Simsällskap SWE 1:08.94
27 120 Gustav Skantz 2008 Järfälla Simsällskap SWE 1:12.49
28 201 Emil Berg 2003 Södertälje Simsällskap SWE 1:13.01
29 159 Milo Thunberg 2008 Karlskoga Simförening SWE 1:14.36
30 173 Axel Krysén 2007 Ludvika Simsällskap SWE 1:14.81
31 118 Simon Siljekvist 2008 Järfälla Simsällskap SWE 1:15.10
32 348 Emil Överstam 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:15.22
33 508 Viktor Forsberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim SWE 1:15.67
34 281 Tor Carlén 2008 Täby Sim SWE 1:17.35
35 242 Erik Talipov 2007 Täby Sim SWE 1:17.41
36 474 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 SWE 1:18.67
37 244 Theo Thermaenius 2007 Täby Sim SWE 1:19.45
38 245 Arvid Larsson 2007 Täby Sim SWE 1:21.43
39 262 Caesar Sparacio 2007 Täby Sim SWE 1:21.78
40 5 Jakob Khaytan 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap SWE 1:22.28
41 273 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim SWE 1:23.07
42 153 Viktor  Hellberg 2006 Karlskoga Simförening SWE 1:23.28
43 321 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:24.38
44 113 David Demirian 2008 Järfälla Simsällskap SWE 1:24.38 L
45 336 Max Nordanberg 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:24.53
46 271 Gideon Larsson 2008 Täby Sim SWE 1:27.84
47 247 Matteo Costa 2008 Täby Sim SWE 1:27.95
48 100 Linus Bäcke 2006 Falu Simsällskap SWE 1:40.39 L
49 264 Christoffer Lenstad 2008 Täby Sim SWE 1:43.01
50 266 Elias Steinle 2007 Täby Sim SWE
51 177 Oscar Glad 2007 Simsällskapet Mora SWE
2021-12-02 15:20:26 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner