Program för DM-L og DMJ-L
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilmeldings liste |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
8. jul 2021 to 11. jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
200m Butterfly Herrer Åben Klasse |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:54.47 |
|
Viktor Bromer |
1993 |
|
Kazan, Rusland |
04-08-2015 |
|
|
Junior |
2:00.90 |
|
|
2003 |
|
Taastrup, Danmark |
17-04-2021 |
|
|
# |
ID |
|
Navn |
Født |
Klub |
Nat |
Anmtid |
Status |
|
1 |
264 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
DEN |
1:57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
306 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:02.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
141 |
|
Elias Noe |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
190 |
|
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
307 |
|
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:06.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
317 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
225 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
DEN |
2:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
76 |
|
Matthias Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
123 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
192 |
|
William Bendix Schmidt |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
126 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
DEN |
2:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
47 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
DEN |
2:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
115 |
|
Tobias Gammelvind |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
DEN |
2:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
15 |
|
Julius Svarrer |
2005 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
DEN |
2:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
232 |
|
Daniel Jensen |
2001 |
DeltaSwim |
DEN |
2:11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
77 |
|
Jonas Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
DEN |
2:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
185 |
|
Noah Bred |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
322 |
|
Thomas Høgenhaug |
2003 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
147 |
|
Carlos Halawi |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
365 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Vest-Brøndby |
DEN |
2:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
335 |
|
Anders Gaard |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
DEN |
2:14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
67 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
DEN |
2:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
83 |
|
Malte Egholm Brøns |
2003 |
Hørsholm Svømmeforening |
DEN |
2:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
139 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
DEN |
2:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
283 |
|
Mikkel Jørgensen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
332 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
DEN |
2:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
96 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
DEN |
2:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
13 |
|
Nicolai Therkelsen |
2003 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
DEN |
2:15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
344 |
|
Peter Vinge-Maigaard |
2003 |
Svømmeklubben MK31 |
DEN |
2:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
8 |
|
Nicolai Wiuff |
2002 |
A6 JGI-Swim |
DEN |
2:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
183 |
|
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
DEN |
2:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
313 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
302 |
|
Frederik Taubert Løgager |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
385 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
H2Odense |
DEN |
2:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
227 |
|
Morten Baxter |
1996 |
Erritsø Gymnastik Og IF |
DEN |
2:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
321 |
|
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
Søllerød Svømmeklub |
DEN |
2:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
148 |
|
Elias Elmedyb |
2006 |
Herlev Svømning |
DEN |
2:19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
362 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
DEN |
2:19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
311 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
DEN |
2:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
195 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
DEN |
2:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
393 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
DEN |
2:25.73 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-07-2021 07:32.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|