2021-12-07   00:40:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för ÅSS Race 2021

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 (förmiddag)

Document
Heatlista
ÅSS Race 2021
Plats: Ulricehamn simhall Arrangör: Åsundens simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 okt 2021 till den 2 okt 2021
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, 10år o äldre
Final 1 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:09
Anm tid
Start ca:
1
221 2 Frank Lindström 2010 SKÖVDE SS
222 3 Holger Eriksson 2010 SKÖVDE SS
156 4 Frank Pettersson 2010 S02
5
6
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, 10år o äldre Final 2 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:10
271 1 Leo Arveskär 2008 ÅSUNDEN
217 2 Alvin Eriksson 2008 SKENE SIM
52 3 Alexander Turchina 2010 ELFSBORG
226 4 Tim Börjesson 2007 SKÖVDE SS
269 5 Axel Antonsson 2009 ÅSUNDEN
6
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, 10år o äldre Final 3 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:12
40 1 Samuel Kapitanov 2010 ELFSBORG
67 2 Gabriel Sabo 2011 ELFSBORG
182 3 simon Klintelius 2009 S02
248 4 Otto Mörtsell 2011 VARBERG
218 5 Diego Forsell 2009 SKÖVDE SS
235 6 Valdemar Johansson 2011 VARBERG
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, 10år o äldre Final 4 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:13
282 1 Otto Skoglund 2010 ÅSUNDEN 1:06.58
164 2 Ulrik Olsson 2009 S02 1:01.64 L
107 3 Joel Nordin 2011 ELFSBORG 59.34 L
205 4 Ture Gunnarsson 2008 SK 1970 59.35
75 5 Benjamin Jonsson 2009 ELFSBORG 1:02.66 L
159 6 Leonard Linderholm 2009 S02
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, 10år o äldre Final 5 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:15
210 1 Patrik Xavier 2010 SK 1970 58.35
85 2 Isac Sundèn Falander 2010 ELFSBORG 57.56
158 3 Karl Johansson 2011 S02 54.93 L
34 4 Hjalmar Hägg 2010 ANDERSTORP 57.01
115 5 Alexander Enquist 2009 FALKÖPING 57.82
216 6 Valdemar Benjaminsson 2009 SKENE SIM 58.55
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, 10år o äldre Final 6 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:17
66 1 Viggo Thomas 2011 ELFSBORG 52.73
106 2 Arian Tahmasebi 2009 ELFSBORG 51.57
161 3 Olof Nihlén 2008 S02 50.45
73 4 Theodor Wickström 2011 ELFSBORG 51.13
234 5 André Blomdahl 2010 VARBERG 51.86 L
232 6 Lias Lindvall 2009 VARBERG 53.84
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, 10år o äldre Final 7 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
12:19
Anm tid
Start ca:
133 1 Oscar Schelin 2009 KARLSBORG 49.87
116 2 Erdi Gosalci 2010 FALKÖPING 49.46
2 3 Theo Falkenberg 2009 ALINGSÅS 48.60
157 4 Gustav Zetterlund 2008 S02 48.63 L
137 5 Anton Martinsson 2010 KARLSBORG 49.50
99 6 Sean Hjelm 2009 ELFSBORG 50.37 L
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, 10år o äldre Final 8 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:20
93 1 Oliver Axelsson 2009 ELFSBORG 47.93
57 2 Isak Henly 2009 ELFSBORG 47.76 L
125 3 Simon Magnerfelt 2005 FALKÖPING 47.34
252 4 Melvin Lindgren 2009 ÅSUNDEN 47.40
288 5 Herbert Rosenberg 2008 ÅSUNDEN 47.91
20 6 Alexander Freiholtz 2008 ALINGSÅS 48.16
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, 10år o äldre Final 9 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:22
193 1 Fabian Petersson 2009 SK 1970 45.71
267 2 Jonathan Hellberg 2009 SK ALINGSÅ 45.03
284 3 Max Höglund 2006 ÅSUNDEN 44.49
72 4 Sigge Fredriksson 2009 ELFSBORG 44.79
213 5 Vinston Åsén 2007 SKENE SIM 45.17 L
199 6 Axel Lindberg Fors 2007 SK 1970 47.31 L
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, 10år o äldre Final 10 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:24
60 1 Theo Söderqvist 2010 ELFSBORG 44.35
124 2 Elias Linder 2009 FALKÖPING 43.68
36 3 Joel Bjärsholm 2009 ANDERSTORP 40.98 L
43 4 Philip Hansson 2007 ELFSBORG 41.27
113 5 Elliott Kantola 2010 ELFSBORG 44.22 L
230 6 Hakob Hakopian 2008 VARBERG 44.46
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, 10år o äldre Final 11 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:25
33 1 Axel Hägg 2007 ANDERSTORP 38.99
42 2 Oscar Sabo 2008 ELFSBORG 38.74
27 3 Tony Kerman 2005 ANDERSTORP 38.05
189 4 Hassan Haydar 2008 SK 1970 38.10
173 5 Mio Hernandez 2007 S02 38.77 L
255 6 Edvin Pettersson 2008 SK ALINGSÅ 39.53
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar, 10år o äldre Final 12 (12)
ID
Bana
Namn
Född
Förening
Anm tid
Start ca:
12:27
190 1 Leon Larsson 2005 SK 1970 34.90
120 2 Alex Karlsson 2004 FALKÖPING 32.90
128 3 Simon Svedberg 2001 FALKÖPING 29.51
251 4 Sebastian Jönsson 2003 ÅSUNDEN 32.82
35 5 Emil Bjärsholm 2007 ANDERSTORP 34.05
123 6 Max Lind 2007 FALKÖPING 37.52
2021-10-01 13:28:19 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Åsundens Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner