2022-01-19   23:13:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för Inställd: Sum-Sim (25m) 2020 Regionfinal Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Document
Startlista
Sum-Sim regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
1 200m medley flickor 15-16 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 120 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap SWE 2:25.13
2 183 Matilda Holmström 2005 Upsala Simsällskap SWE 2:27.25
3 118 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap SWE 2:30.29
4 128 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap SWE 2:31.91
5 34 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb SWE 2:33.76
6 28 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb SWE 2:34.71
7 185 Sofia Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap SWE 2:34.85
8 245 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap SWE 2:34.98
9 54 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap SWE 2:35.84
10 119 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap SWE 2:38.00
11 36 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb SWE 2:38.84
12 285 Linnea Larsson 2005 Örebro Simallians SWE 2:40.27
13 15 Alma Norgren 2004 Bålsta Simklubb SWE 2:40.69
14 14 Emily Sandberg 2004 Bålsta Simklubb SWE 2:41.77
15 78 Hanna  Stolt 2004 Gävle Simsällskap SWE 2:42.87
16 197 Clara Frykberg 2005 Upsala Simsällskap SWE 2:44.07
17 191 Sofia Högdin 2004 Upsala Simsällskap SWE 2:44.35
18 188 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap SWE 2:46.83
19 187 Klara Pettersson 2004 Upsala Simsällskap SWE 2:47.29
20 62 Ida Tengvall Williams 2005 Falu Simsällskap SWE 2:48.35
21 32 Frida Karlsson 2005 Eskilstuna Simklubb SWE 2:55.15
22 254 Soobin Åkerlund 2004 Västerås Simsällskap SWE 2:56.23
23 193 Lovis Lång 2005 Upsala Simsällskap SWE 2:59.22
24 132 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap SWE 3:01.34
25 16 Emilia Torgén 2005 Bålsta Simklubb SWE 3:02.00
26 79 Lisa Holfve 2005 Gävle Simsällskap SWE 3:02.97
27 21 Tilde Svegårdh 2005 Simklubben Ena SWE 3:03.38
28 151 Rosa Söderholm 2005 Ludvika Simsällskap SWE 3:04.94
29 253 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap SWE 3:05.13 L
30 283 Tyra Jacobsson 2005 Örebro Simallians SWE 3:05.59
31 318 Lora Encheva 2004 Strängnäs Simklubb SWE 3:07.34
32 141 Elin Andersson 2005 Katrineholms Simsällskap SWE 3:09.22 L
33 147 Lovisa Leonardsson 2005 Ludvika Simsällskap SWE 3:17.84
34 302 Stina Westerlund 2005 Örebro Simallians SWE 3:17.87
35 258 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap SWE 3:18.91
36 150 Hanna Skogbergs 2005 Ludvika Simsällskap SWE 3:23.51
2020-10-25 07:53:03 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Sum-Sim regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
2 200m frisim flickor 14 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 160 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap SWE 2:04.05
2 55 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap SWE 2:10.28
3 116 Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap SWE 2:11.87
4 58 Olivia Nyström 2006 Falu Simsällskap SWE 2:13.66
5 310 Elise Käck 2006 Vansbro AIK Simklubb SWE 2:13.97
6 125 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap SWE 2:17.27
7 206 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap SWE 2:20.98
8 178 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap SWE 2:21.67 L
9 44 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb SWE 2:22.25
10 61 Hanna Frank 2006 Falu Simsällskap SWE 2:25.30
11 112 Mia Larsson 2006 Karlskoga Simförening SWE 2:25.38
12 189 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap SWE 2:25.65
13 213 Lisa Kroon 2006 Upsala Simsällskap SWE 2:26.15
14 12 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 2:28.73
15 88 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 2:32.70
16 65 Evelina Lemon 2006 Falu Simsällskap SWE 2:33.29
17 215 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap SWE 2:33.68
18 57 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap SWE 2:34.20
19 217 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap SWE 2:35.01
20 18 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena SWE 2:36.54
21 86 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap SWE 2:37.24
22 238 Louise Pallas 2006 Upsala Simsällskap SWE 2:38.23
23 110 Ida Pettersson 2006 Karlskoga Simförening SWE 2:38.97
24 17 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena SWE 2:43.65
25 66 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap SWE 2:46.03
26 11 Stella Malm 2006 Borlänge Simsällskap SWE 2:46.25
27 3 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap SWE 2:48.51
28 13 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 2:48.66
29 216 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap SWE 2:49.39
30 297 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians SWE 2:56.08
31 45 Ellen Vikström 2006 Eskilstuna Simklubb SWE 2:57.08
32 268 Astrid Eriksson 2006 Västerås Simsällskap SWE 2:58.54
2020-10-25 07:53:37 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Sum-Sim regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
3 1500m frisim flickor 15-16 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 173 Ida Lithner 2004 Säffle Simsällskap SWE 18:15.87
2 114 Joline Bakken 2005 Karlstads Simsällskap SWE 18:28.90
3 252 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap SWE 18:30.46
4 124 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap SWE 19:51.25
5 283 Tyra Jacobsson 2005 Örebro Simallians SWE 21:41.50
6 290 Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians SWE 22:03.37
7 21 Tilde Svegårdh 2005 Simklubben Ena SWE 22:45.17
2020-10-25 07:53:38 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Sum-Sim regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
4 400m frisim flickor 13 år och yngre
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 201 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap SWE 4:43.48
2 127 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap SWE 4:49.42
3 212 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap SWE 4:56.89
4 202 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap SWE 4:57.99
5 56 Alice Lundin 2007 Falu Simsällskap SWE 5:06.58
6 67 Isabella Ihrlund 2007 Falu Simsällskap SWE 5:06.90
7 192 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap SWE 5:07.79
8 91 Isabelle Nilsson 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 5:11.00
9 133 Nellie Westerlund 2007 Karlstads Simsällskap SWE 5:13.97 L
10 222 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap SWE 5:16.82
11 230 Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap SWE 5:20.18
12 181 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap SWE 5:20.25
13 131 Moa Granzell 2008 Karlstads Simsällskap SWE 5:21.61
14 300 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians SWE 5:22.63
15 43 Agnes Gustafsson 2007 Eskilstuna Simklubb SWE 5:24.87
16 214 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap SWE 5:27.40
17 70 Ella Bäcker 2007 Grums Simsällskap SWE 5:28.46
18 293 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians SWE 5:28.96
19 155 Elsa Karls 2008 Ludvika Simsällskap SWE 5:38.93
20 305 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians SWE 5:39.44
21 308 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians SWE 5:39.52
22 301 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians SWE 5:43.70
23 72 Wilma Jonsson 2007 Grums Simsällskap SWE 5:44.86
24 10 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap SWE 5:48.42
25 243 Iris Thorngren 2008 Upsala Simsällskap SWE 5:49.44
26 64 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap SWE 5:50.63
27 295 Rosa Jansson 2008 Örebro Simallians SWE 5:56.38
28 303 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians SWE 5:59.60
29 20 Kristina Lind 2007 Simklubben Ena SWE 5:59.67
30 223 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap SWE 6:03.13
31 219 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap SWE 6:03.36
32 49 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb SWE 6:08.37
33 316 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb SWE 6:10.01
34 8 Lovis Mikaelsson Blomström 2007 Borlänge Simsällskap SWE 6:17.43
35 307 Amanda Fröding 2007 Örebro Simallians SWE 6:17.93
36 299 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians SWE 6:18.36
37 144 Tyra Cedervall 2008 Katrineholms Simsällskap SWE 6:23.47
38 19 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena SWE 6:24.43
39 73 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap SWE 6:24.63
40 48 Tilda Lindqvist 2008 Eskilstuna Simklubb SWE 6:26.16
41 228 Isa Modig 2008 Upsala Simsällskap SWE 6:35.11
42 224 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap SWE 6:42.23
43 239 Emma Tapper 2008 Upsala Simsällskap SWE 6:44.63
44 211 Märta Hamberg 2007 Upsala Simsällskap SWE 7:02.55
45 240 Wilma Danielsson 2007 Upsala Simsällskap SWE 7:07.90
46 227 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap SWE 7:16.46
2020-10-25 07:53:38 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Sum-Sim regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
5 200m bröstsim flickor 15-16 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 118 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap SWE 2:37.19
2 25 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb SWE 2:38.73
3 105 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening SWE 2:42.06
4 120 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap SWE 2:42.66
5 183 Matilda Holmström 2005 Upsala Simsällskap SWE 2:45.85
6 292 Alma Mühr 2005 Örebro Simallians SWE 2:46.23
7 34 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb SWE 2:49.61
8 54 Tuva Hjemli 2005 Falu Simsällskap SWE 2:55.19
9 179 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap SWE 2:57.48
10 287 Erika Svennberg 2005 Örebro Simallians SWE 2:57.93
11 29 Ellen Roos 2005 Eskilstuna Simklubb SWE 2:59.69
12 253 Emilia Romberg 2005 Västerås Simsällskap SWE 3:09.76
13 260 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap SWE 3:10.88
14 14 Emily Sandberg 2004 Bålsta Simklubb SWE 3:10.88
15 312 Vera Romin 2005 Strängnäs Simklubb SWE 3:11.01
16 84 Judith Forsberg 2005 Gävle Simsällskap SWE 3:12.46
17 62 Ida Tengvall Williams 2005 Falu Simsällskap SWE 3:16.62
18 318 Lora Encheva 2004 Strängnäs Simklubb SWE 3:16.96
19 283 Tyra Jacobsson 2005 Örebro Simallians SWE 3:18.89
20 21 Tilde Svegårdh 2005 Simklubben Ena SWE 3:21.92
21 139 Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap SWE 3:24.73
22 151 Rosa Söderholm 2005 Ludvika Simsällskap SWE 3:25.07
23 16 Emilia Torgén 2005 Bålsta Simklubb SWE 3:25.87
24 150 Hanna Skogbergs 2005 Ludvika Simsällskap SWE 3:46.73
2020-10-25 07:53:38 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Sum-Sim regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
6 100m fjärilsim flickor 14 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 310 Elise Käck 2006 Vansbro AIK Simklubb SWE 1:05.38
2 55 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap SWE 1:08.64
3 58 Olivia Nyström 2006 Falu Simsällskap SWE 1:11.01 L
4 80 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap SWE 1:12.94
5 251 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap SWE 1:15.18
6 44 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb SWE 1:15.94
7 178 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap SWE 1:16.06
8 112 Mia Larsson 2006 Karlskoga Simförening SWE 1:16.50
9 125 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap SWE 1:18.15
10 215 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap SWE 1:19.91
11 189 Hilma Wahlström 2006 Upsala Simsällskap SWE 1:19.98
12 65 Evelina Lemon 2006 Falu Simsällskap SWE 1:20.32
13 61 Hanna Frank 2006 Falu Simsällskap SWE 1:21.70
14 12 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 1:23.58
15 88 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:23.71
16 18 Thea Eriksson 2006 Simklubben Ena SWE 1:25.10
17 57 Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap SWE 1:25.38
18 213 Lisa Kroon 2006 Upsala Simsällskap SWE 1:25.70
19 86 Ebba Sundberg 2006 Gävle Simsällskap SWE 1:26.90
20 85 Ronja Nordlund 2006 Gävle Simsällskap SWE 1:27.73
21 217 Isabelle Vallgren 2006 Upsala Simsällskap SWE 1:29.03
22 238 Louise Pallas 2006 Upsala Simsällskap SWE 1:29.62
23 3 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap SWE 1:30.30
24 216 Tea Wetterbom 2006 Upsala Simsällskap SWE 1:32.74
25 17 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena SWE 1:33.47
26 13 Hedvig Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap SWE 1:40.77
27 66 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap SWE 1:52.97 L
2020-10-25 07:53:39 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Sum-Sim regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
7 200m fjärilsim flickor 15-16 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 284 Josefina Näsén 2005 Örebro Simallians SWE 2:31.79
2 180 Amanda Viksten 2004 Upsala Simsällskap SWE 2:35.04
3 282 Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians SWE 2:37.35
4 25 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb SWE 2:40.77
5 124 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap SWE 2:46.92
6 89 Matilda Nilsson 2004 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 3:01.12
2020-10-25 07:53:39 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Sum-Sim regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
8 100m ryggsim flickor 13 år och yngre
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 94 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:09.18
2 202 Nora Högström 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:10.98
3 127 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap SWE 1:11.71
4 82 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap SWE 1:11.72
5 212 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:12.18
6 201 Nike Söderström 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:12.39
7 56 Alice Lundin 2007 Falu Simsällskap SWE 1:16.33
8 33 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb SWE 1:16.41
9 309 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians SWE 1:17.54
10 230 Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:17.62
11 131 Moa Granzell 2008 Karlstads Simsällskap SWE 1:19.21
12 68 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap SWE 1:19.81
13 166 Moa Nordström 2007 Sala Simsällskap SWE 1:19.86
14 300 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians SWE 1:20.05 L
15 214 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:21.71
16 67 Isabella Ihrlund 2007 Falu Simsällskap SWE 1:22.03
17 222 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:22.33
18 157 Julia Escamilla Nordén 2008 Ludvika Simsällskap SWE 1:22.35
19 239 Emma Tapper 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:23.69
20 304 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians SWE 1:23.71
21 301 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians SWE 1:23.72
22 64 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap SWE 1:23.83
23 181 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:24.08
24 10 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap SWE 1:24.31
25 98 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:24.33
26 60 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap SWE 1:24.45
27 37 Amanda Malmström 2007 Eskilstuna Simklubb SWE 1:24.50
28 155 Elsa Karls 2008 Ludvika Simsällskap SWE 1:25.11
29 87 Filippa Daleving 2007 Gävle Simsällskap SWE 1:25.22
30 295 Rosa Jansson 2008 Örebro Simallians SWE 1:25.33
31 63 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap SWE 1:25.41
32 255 Johanna Holmberg 2007 Västerås Simsällskap SWE 1:25.50
33 73 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap SWE 1:25.58
34 303 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians SWE 1:25.62
35 103 Vesta Zukauskaite 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:25.69
36 223 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap SWE 1:25.82
37 49 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb SWE 1:26.00
38 306 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians SWE 1:26.09
39 7 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap SWE 1:26.63
40 136 Signe Lindberg 2008 Karlstads Simsällskap SWE 1:26.72
41 299 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians SWE 1:26.80
42 307 Amanda Fröding 2007 Örebro Simallians SWE 1:27.14
43 219 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:27.31
44 308 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians SWE 1:27.65
45 266 Svea Rådman 2007 Västerås Simsällskap SWE 1:27.92
46 163 Elvira Wiell 2007 Sala Simsällskap SWE 1:27.99
47 229 Idde Söderström 2009 Upsala Simsällskap SWE 1:29.00
48 172 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 1:29.54
49 326 Jonna Scholz 2009 Strängnäs Simklubb SWE 1:29.58
50 8 Lovis Mikaelsson Blomström 2007 Borlänge Simsällskap SWE 1:29.59
51 20 Kristina Lind 2007 Simklubben Ena SWE 1:29.67
52 100 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:30.41
53 165 Moa Lindblom 2008 Sala Simsällskap SWE 1:31.02
54 171 Melly Lindberg Sköld 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 1:31.34
55 218 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:31.70
56 72 Wilma Jonsson 2007 Grums Simsällskap SWE 1:31.75
57 228 Isa Modig 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:31.75
58 19 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena SWE 1:32.22
59 224 Inez Lundqvist 2009 Upsala Simsällskap SWE 1:32.24
60 146 Moa Sjödin 2007 Leksands Simförening SWE 1:32.25
61 236 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:36.32
62 168 Ida Lundell 2008 Sala Simsällskap SWE 1:36.37
63 227 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap SWE 1:36.39
64 71 Maja Englund 2010 Grums Simsällskap SWE 1:36.99
65 267 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:37.45
66 211 Märta Hamberg 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:38.26
67 323 Kristina Bratt 2008 Strängnäs Simklubb SWE 1:38.36
68 48 Tilda Lindqvist 2008 Eskilstuna Simklubb SWE 1:39.81 L
69 240 Wilma Danielsson 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:41.10
70 274 Diana Gorelkova 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:42.01
71 277 Isabelle Helin 2009 Västerås Simsällskap SWE 1:42.34
72 272 Lova Jonasson 2007 Västerås Simsällskap SWE 1:42.84
73 280 Leira Sandvall 2009 Västerås Simsällskap SWE 1:46.15
74 144 Tyra Cedervall 2008 Katrineholms Simsällskap SWE 1:47.16
75 275 Philia Norling 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:48.78
76 317 Adele Bergman 2008 Strängnäs Simklubb SWE 1:50.80
77 281 Elin Rimskog 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:50.81
2020-10-25 07:53:39 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Sum-Sim regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
9 200m frisim flickor 15-16 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 52 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap SWE 2:08.28
2 120 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap SWE 2:10.25
3 249 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap SWE 2:10.35
4 128 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap SWE 2:11.08
5 252 Tara Klarbo Egan 2005 Västerås Simsällskap SWE 2:12.48
6 177 Ella Sjöbom 2005 Säffle Simsällskap SWE 2:13.18
7 30 Alva Abrahamsson 2004 Eskilstuna Simklubb SWE 2:13.85
8 176 Tilde Halldan 2005 Säffle Simsällskap SWE 2:15.11
9 285 Linnea Larsson 2005 Örebro Simallians SWE 2:16.12
10 245 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap SWE 2:16.33
11 36 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb SWE 2:16.89
12 119 Minea Dautbegovic 2004 Karlstads Simsällskap SWE 2:17.90
13 169 Moa Kvarnlöf 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 2:18.17
14 185 Sofia Wennerberg 2005 Upsala Simsällskap SWE 2:19.31
15 118 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap SWE 2:19.55
16 179 Alma Bergqvist 2005 Upsala Simsällskap SWE 2:21.23
17 124 Alice Johnson 2005 Karlstads Simsällskap SWE 2:21.99
18 188 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap SWE 2:22.46
19 15 Alma Norgren 2004 Bålsta Simklubb SWE 2:22.54
20 117 Erica Segerström 2004 Karlstads Simsällskap SWE 2:22.57
21 109 Maja Nyberg 2004 Karlskoga Simförening SWE 2:23.07
22 191 Sofia Högdin 2004 Upsala Simsällskap SWE 2:23.25
23 32 Frida Karlsson 2005 Eskilstuna Simklubb SWE 2:25.23
24 62 Ida Tengvall Williams 2005 Falu Simsällskap SWE 2:25.38
25 29 Ellen Roos 2005 Eskilstuna Simklubb SWE 2:28.58
26 289 Felicia Sobotka 2005 Örebro Simallians SWE 2:28.78
27 187 Klara Pettersson 2004 Upsala Simsällskap SWE 2:30.03
28 283 Tyra Jacobsson 2005 Örebro Simallians SWE 2:31.13
29 16 Emilia Torgén 2005 Bålsta Simklubb SWE 2:32.39
30 260 Monica Zhan 2005 Västerås Simsällskap SWE 2:33.36
31 132 Ellen Lindner 2005 Karlstads Simsällskap SWE 2:34.77
32 104 Alice Bergström 2004 Karlskoga Simförening SWE 2:35.85
33 141 Elin Andersson 2005 Katrineholms Simsällskap SWE 2:37.97
34 79 Lisa Holfve 2005 Gävle Simsällskap SWE 2:38.79
35 150 Hanna Skogbergs 2005 Ludvika Simsällskap SWE 2:42.92
36 21 Tilde Svegårdh 2005 Simklubben Ena SWE 2:44.35
37 84 Judith Forsberg 2005 Gävle Simsällskap SWE 2:49.93
38 151 Rosa Söderholm 2005 Ludvika Simsällskap SWE 2:49.94
39 147 Lovisa Leonardsson 2005 Ludvika Simsällskap SWE 2:50.89
40 258 Terese Lundberg 2004 Västerås Simsällskap SWE 2:52.04
41 302 Stina Westerlund 2005 Örebro Simallians SWE 2:58.14
2020-10-25 07:53:40 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Sum-Sim regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
10 400m medley flickor 14 år
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 160 Lisa Nystrand 2006 Sala Simsällskap SWE 4:45.62
2 206 Ida Svensson 2006 Upsala Simsällskap SWE 5:32.81
3 125 Alva Granzell 2006 Karlstads Simsällskap SWE 5:44.39
4 80 Agnes Edvinsson 2006 Gävle Simsällskap SWE 5:59.62
5 215 Märta Säfsten 2006 Upsala Simsällskap SWE 6:05.21 L
6 17 Tindra Bärgård 2006 Simklubben Ena SWE 6:54.87
2020-10-25 07:53:40 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Startlista
Sum-Sim regionfinal Mellansvenska
Plats: Gustavsvik Arrangör: Örebro Simallians
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2020 till den 8 nov 2020
11 100m bröstsim flickor 13 år o yngre
# ID Namn Född Klubb Nat Anm tid Status
1 212 Alva Marhold 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:20.20
2 256 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap SWE 1:21.42
3 192 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:21.64
4 94 Astrid Lönn 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:21.72
5 127 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap SWE 1:22.06
6 293 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians SWE 1:22.24
7 95 Hillevi Östlund 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:23.04
8 309 Ebba Koskela 2007 Örebro Simallians SWE 1:26.49
9 82 Junie Mattsson 2007 Gävle Simsällskap SWE 1:27.41
10 63 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap SWE 1:27.75
11 60 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap SWE 1:29.84
12 68 Moa Englund 2008 Grums Simsällskap SWE 1:29.99
13 214 Lava Pelling Trautenberger 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:30.87
14 70 Ella Bäcker 2007 Grums Simsällskap SWE 1:30.98
15 255 Johanna Holmberg 2007 Västerås Simsällskap SWE 1:31.76
16 146 Moa Sjödin 2007 Leksands Simförening SWE 1:32.10
17 10 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap SWE 1:32.30
18 72 Wilma Jonsson 2007 Grums Simsällskap SWE 1:32.65
19 98 Ida Hellström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:32.87
20 295 Rosa Jansson 2008 Örebro Simallians SWE 1:33.00
21 155 Elsa Karls 2008 Ludvika Simsällskap SWE 1:33.11
22 131 Moa Granzell 2008 Karlstads Simsällskap SWE 1:33.40
23 218 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:33.70
24 317 Adele Bergman 2008 Strängnäs Simklubb SWE 1:34.12
25 144 Tyra Cedervall 2008 Katrineholms Simsällskap SWE 1:34.42
26 228 Isa Modig 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:35.02
27 304 Elsa Petersson 2007 Örebro Simallians SWE 1:35.11
28 324 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb SWE 1:35.18
29 305 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians SWE 1:35.28
30 227 Elin Bohman 2009 Upsala Simsällskap SWE 1:35.55
31 181 Ella Andersson 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:35.70
32 222 Linnea Glantz 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:36.31
33 64 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap SWE 1:36.36
34 307 Amanda Fröding 2007 Örebro Simallians SWE 1:36.59
35 172 Klara Appelgren 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb SWE 1:36.81
36 219 Alvi Myrelid 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:37.01
37 50 Maya-Li Orrego 2008 Eskilstuna Simklubb SWE 1:37.22
38 223 Tilda Isenstam 2009 Upsala Simsällskap SWE 1:37.27
39 8 Lovis Mikaelsson Blomström 2007 Borlänge Simsällskap SWE 1:37.37
40 163 Elvira Wiell 2007 Sala Simsällskap SWE 1:37.40
41 316 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb SWE 1:37.53
42 236 Nelly Widmark 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:38.41
43 273 Thea Thunberg 2007 Västerås Simsällskap SWE 1:38.43
44 100 Alice Byström 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:38.48
45 267 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:38.60
46 266 Svea Rådman 2007 Västerås Simsällskap SWE 1:38.74
47 135 Elin Wilde 2008 Karlstads Simsällskap SWE 1:38.90
48 7 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap SWE 1:39.73
49 319 Emma Henriksson 2008 Strängnäs Simklubb SWE 1:40.63
50 303 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians SWE 1:40.64
51 308 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians SWE 1:41.08
52 103 Vesta Zukauskaite 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap SWE 1:41.58
53 73 Ellen Aronsson 2007 Grums Simsällskap SWE 1:41.76
54 306 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians SWE 1:41.84
55 275 Philia Norling 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:42.71
56 20 Kristina Lind 2007 Simklubben Ena SWE 1:43.04
57 239 Emma Tapper 2008 Upsala Simsällskap SWE 1:43.05
58 274 Diana Gorelkova 2008 Västerås Simsällskap SWE 1:43.38
59 211 Märta Hamberg 2007 Upsala Simsällskap SWE 1:43.61
60 136 Signe Lindberg 2008 Karlstads Simsällskap SWE 1:45.71
<