Startliste for ESK Klubmesterskab 2020, del 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
ESK Klubmesterskab 2020, del 2 |
|
Udskriftsdato |
19 september 2020 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:11 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 september 2020 |
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
106 |
2 |
Vigga Frida Geisler Overgaard |
2011 |
1186AD |
ESBJERG |
|
25m |
2:18.35 |
103 |
3 |
Mathilde Mathiasen |
2010 |
1010AN |
ESBJERG |
|
25m |
2:10.00 |
101 |
4 |
Jemima Patterson |
2011 |
1110AG |
ESBJERG |
|
25m |
2:10.00 |
110 |
5 |
Silje Sofie Sig Heiberg |
2010 |
1008AN |
ESBJERG |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
98 |
2 |
Frida Agerskov |
2009 |
0944BC |
ESBJERG |
|
25m |
1:50.37 |
102 |
3 |
Josefine Bay |
2008 |
0876AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:48.43 |
105 |
4 |
Thea Aggerholm |
2009 |
0974AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:49.89 |
95 |
5 |
Silke Grene |
2011 |
1136AH |
ESBJERG |
|
25m |
2:10.00 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
2 |
Amalie Haals Jensen |
2009 |
0962BC |
ESBJERG |
|
25m |
1:48.11 |
107 |
3 |
Liv Rong Hansen |
2010 |
1038AJ |
ESBJERG |
|
25m |
1:45.17 |
104 |
4 |
Sofie Fur Lisby |
2010 |
1036AJ |
ESBJERG |
|
25m |
1:45.89 |
75 |
5 |
Amanda Chenet Henriksen |
2009 |
0920BC |
ESBJERG |
|
25m |
1:48.16 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
80 |
2 |
Evalina Jordt-Edwards |
2010 |
1080AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:37.88 |
92 |
3 |
Sasha Lee T Sørensen |
2010 |
1070AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:35.74 |
94 |
4 |
Signe Sejr Bentsen |
2010 |
1074AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:37.17 |
96 |
5 |
Bell Møller-Jacobsen |
2010 |
1068AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:42.98 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
86 |
2 |
Mie Bech Bøgedal |
2010 |
1072AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:32.92 |
68 |
3 |
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
0858AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:30.63 |
64 |
4 |
Mille Nørskov Kaltoft |
2009 |
0916AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:30.86 |
65 |
5 |
Alberte Hansen |
2009 |
0906AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:35.01 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
100 |
2 |
Isabelle Weber |
2009 |
0966AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:30.10 |
99 |
3 |
Ida Riddersholm |
2009 |
0918BC |
ESBJERG |
|
25m |
1:28.56 |
66 |
4 |
Naya Davidsen |
2008 |
0838AR |
ESBJERG |
|
25m |
1:29.00 |
69 |
5 |
Filuka Lolk Frederiksen |
2009 |
0904AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:30.12 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
2 |
Lea Timmermand |
2008 |
0826AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:21.14 |
62 |
3 |
Sofie Barack Søe |
2008 |
0836AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:18.48 |
72 |
4 |
Caroline Sølbech Larsen |
2009 |
0954AG |
ESBJERG |
|
25m |
1:20.63 |
78 |
5 |
Dicte Underbjerg |
2010 |
1098AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:25.02 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
2 |
Carolina Schlander |
2007 |
0764AP |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.39 |
54 |
3 |
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
0856AE |
ESBJERG |
|
25m |
1:11.48 |
31 |
4 |
Marie Thorup |
2006 |
0692AR |
ESBJERG |
|
25m |
1:13.49 |
53 |
5 |
Mathilde Sofie Karmar |
2008 |
0876AN |
ESBJERG |
|
25m |
1:16.97 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
2 |
Andrea Bjerring Pedersen |
2007 |
0768AF |
ESBJERG |
|
25m |
1:07.25 |
9 |
3 |
Amanda Busk Olesen |
2005 |
0558AH |
ESBJERG |
|
25m |
1:02.30 |
22 |
4 |
Anna Bjerrum Møller |
2004 |
0436AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:03.40 |
109 |
5 |
Astrid Gregersen |
2005 |
0508AS |
ESBJERG |
|
25m |
1:09.62 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
2 |
Tiana Mescher |
2004 |
0458BE |
ESBJERG |
|
25m |
1:01.00 |
47 |
3 |
Søs Freund |
2004 |
0454AG |
ESBJERG |
|
25m |
59.61 |
37 |
4 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
25m |
1:00.07 |
12 |
5 |
Natalie Da Silva Jensen |
2004 |
0462AM |
ESBJERG |
|
25m |
1:02.17 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
19 september 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:11 |
|