Program för DM (25 m) Skåne Blekinge
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 2 lördag 14.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heatlista |
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Vattnets Hus |
Arrangör: |
Skånesim/Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 17 okt 2020 till den 18 okt 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar
|
Final 1 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sponsor: |
Freker |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
3 |
|
Olle Olsson |
16 |
HS |
2:25.80 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
223 |
4 |
|
Mattias Rydqvist |
20 |
TRELLEBORG |
2:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
116 |
5 |
|
Anton Andersson |
23 |
MKK |
2:19.33 |
L |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar |
Final 2 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
214 |
1 |
|
Eskil Ramäng |
16 |
VELLINGE-N |
2:14.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
194 |
2 |
|
Felix Rosenkvist |
16 |
SK SYDSIM |
2:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
3 |
|
Gabriel Agardh |
17 |
SK HAJEN |
2:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
4 |
|
Niklas Andersson |
15 |
HS |
2:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
5 |
|
Harry Petersson |
18 |
KSLS |
2:13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
6 |
|
Gustaf Stokholm |
16 |
HS |
2:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
7 |
|
Jacob Glans |
14 |
KSLS |
2:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar |
Final 3 (3) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
193 |
1 |
|
Anton Witzell |
16 |
SK SYDSIM |
2:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
202 |
2 |
|
Arvid Nilsson |
17 |
SK TRITON |
2:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
115 |
3 |
|
Marcus Kindberg |
27 |
MKK |
2:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
161 |
4 |
|
Nils Wergeland |
18 |
POSEIDON |
2:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
123 |
5 |
|
Karl Hydén Liljegren |
19 |
MKK |
2:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
6 |
|
Gustaf Hansson |
19 |
HS |
2:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
131 |
7 |
|
Bo Beckman |
18 |
MKK |
2:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
165 |
8 |
|
Emil Pettersson |
18 |
POSEIDON |
2:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-17 11:31:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|